Nerimo žmonės

14,44€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
17,40€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 368
  • ISBN 9786090147382

Knygos „Nerimo žmonės“ aprašymas

Šio autoriaus debiutinis romanas „Gyveno kartą Uvė“ tapo sensacija ne tik gimtojoje Švedijoje, bet ir gausybėje užsienio šalių. Dabar Fredriko Backmano  (g. 1981) bibliografijoje – jau 9 romanai, išversti į daugiau nei 25 kalbas, o jo knygų parduota 15 mln. egzempliorių. Po to, kai į anglų kalbą išverstas jo debiutinis romanas „Gyveno kartą Uvė“, knyga 42 savaites išbuvo perkamiausiųjų sąraše. Lietuviškai išleista „Gyveno kartą Uvė“, „Močiutė siunčia linkėjimų ir atsiprašo“, „Čia buvo Brita Marija“, „Lokių miestas“, „Mes prieš jus“.

Romane „Nerimo žmonės" pristatomas planas atrodo paprastas: apiplėšti banką ir dingti. Tačiau, deja, planai turi kvailą savybę sugriūti. Taip nutiko ir šįkart: be pinigų teko slėptis atsitiktiniame, pasirodo, parduodamame bute. Koks sutapimas – būtent tuo metu bute vyko atvirų durų diena. Žmonių atėjo vos keletas, todėl banko plėšikas priėmė vienintelį protingą sprendimą – visus paimti įkaitais.  

Žinant istorijos pabaigą, akivaizdu, kad tai buvo klaida. Tačiau tų žmonių nelaimingasis plėšikas nepažinojo ir nė nenutuokė, į ką veliasi. Tarp jo paimtų įkaitų – pensininkų pora, beviltiškai besigriebianti bet kokios veiklos, kad tik netektų galvoti apie santuokos problemas; turtinga banko vadovė, kuriai rūpi tik ji pati; šeimą kurianti jauna pora, nesutarianti be išimties visais klausimais; kone devyniasdešimtmetė senolė, kuri gyvenime jau matė tiek daug, kad tikrai nekrūptels dėl niekingo į veidą nukreipto pistoleto; tualete užsibarikadavęs neaiškus vaikinukas ir naivoka agentė. Iš lėto slenkant valandoms, plėšikui paaiškėja, kad atsidūręs šiame bute padarė didžiausią gyvenimo klaidą...

Šiame F. Backmano romane skaitytojai ras viską, dėl ko dievina šį rašytoją: nepakartojamą stilių, lengvai ir išmintingai narpliojamus sudėtingas temas bei iki ašarų privedantį humorą.

„F. Backmanas ir vėl puikiai pagauna žmogiškosios būties esmę ir prasmę. Protingas ir jaudinantis romanas, priversiantis jus ir juoktis, ir verkti.“ – „Washington Post".

„Naujausias F. Backmano romanas yra tobulas viduriukas tarp giliamintiško įžvalgumo ir ties absurdo riba balansuojančio humoro. Knygą perskaičiau su šypsena lūpose ir ašaromis akyse.“ – „USA Today".

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti