Filosofijos knygos
Geriausios
filosofinės knygos internetu. Patogus apmokėjimas ir greitas
pristatymas. Rezervuokite filosofines knygas online už internetinę kainą ir atsiimkite pasirinktame knygyne VAGA.
Frederic Gros
„Filosofija pėsčiomis“ – poetiška, žaisminga, valiūkiška knyga apie tai, kaip įvairių mąstytojų galvose ir kūnuose dera mąstymo ir ėjimo veiksmai. Šioje knygoje autorius Frédéricas Gros kopia į kalnus ir leidžiasi į mąslius miško takelius kartu su Friedrichu Nietzsche, šlitinėja miesto gatvėmis paskui Charles’į Baudelaire’ą, bando pagauti kiek..
Turime sandėlyje
Konfucijus
„Kas siekia pažinti išorinį pasaulį, tas galės džiaugtis, žiūrėdamas į vandenį. Kas rūpinasi doroviniu tobulumu, tas pasirinks kalnus. Vienas – nuolatos judantis, kitas sklidinas vidinės ramybės. Vienas džiugina įvairove, kitas pastovumu.“ -KonfucijusKonfucijus (tikrasis vardas 孔丘, Kong Qiu) – kinų filosofas, politikas, mokytojas ir konfuciani..
Turime sandėlyje
Johann Gottfried Herder
Visuomenės raidos problemos Herderį domino nuo pat kūrybinės veiklos pradžios. Vienu ar kitu aspektu jos gvildenamos daugelyje jo darbų. Glausti visuotinės pasaulio ir žmonijos istorijos metmenys buvo išdėstyti jau jo 1769 m. kelionės dienoraštyje, kuriame jis planavo ateities darbus. Pirmasis bandymas realizuoti šį sumanymą buvo „Dar viena is..
Turime sandėlyje
Mintautas Gutauskas, Vaiva Daraškevičiūtė, Gianluca Cuozzo, Danutė Bacevičiūtė
Naujai pasirodę antropoceno diskursai pasakoja, kaip „mes čia atsidūrėme“, „kas kaltas“ ir „kur link einame“. Modernybė, jos eksploatacinis santykis su gamta bei centre esantis Žmogus yra didieji kaltininkai, todėl skelbiamos programos išeiti anapus modernybės, ją palikti ir pamiršti. Tačiau ar galime išeiti anapus modernybės? Ši knyga norėtų atskl..
Parduodama tik knygynuose
Bhagavadgyta („Viešpaties giesmė“, IV–III a. pr. Kr.) – vienas iškiliausių ne tik senovės Indijos, bet ir visos žmonijos literatūrinių-filosofinių kūrinių. Bhagavadgyta moko, kad asmuo, išsilaisvinęs iš aistrų ir baimės, perėjęs švarinančią išminties liepsną, pasiekia būseną, kai susiliejama su Absoliutu, Brahmanu. Menine i..
Turime sandėlyje
Johan Huizinga
„Sužalotas pasaulis“ – paskutinis garsaus Nyderlandų kultūros istoriko Johano Huizingos veikalas, rašytas pačiame Antrojo pasaulinio karo įkarštyje, 1943-iaisiais, bet išleistas tik karui pasibaigus ir jau po autoriaus mirties 1945 m. Ši knyga savaip papildo ir tęsia neseniai lietuvių kalba pasirodžiusį veikalą „Rytdienos šešėliuose“. Knygoje „Suža..
Turime sandėlyje
Friedrich Nietzsche
Tai vienas garsiausių vokiečių filosofo ir poeto Friedricho Nietzsche’ės (1844–1900) veikalų, amžiams išliksiančių paslaptimi ir paminklu šio filosofo ekscentriškumui. Pats Nietzsche šį savo kūrinį apibūdino kaip knygą visiems ir niekam. Ir iš tiesų jį sunku priskirti kokiai nors kategorijai. Filosofinei literatūrai būdingos semantikos joje nėra, o..
Turime sandėlyje
Markas Aurelijus
Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus (121 – 180 m. po Kr.) filosofiniai užrašai, kurie buvo rasti po jo mirties ir paskelbti atskira knyga, pavadinta “Sau pačiam”. Juose autorius kalba apie žmogaus padėtį pasaulyje, bando išsiaiškinti žmogaus ir pasaulio vienovės galimybę. Markas Aurelijus – imperator..
Turime sandėlyje
H. D. Thore
Autorius Henry David Thoreau – amerikiečių eseistas, poetas, filosofas. Knyga „Voldenas“ – tai jo palikimas, kuri dabar yra priskiriama pasaulinės literatūros klasikai.Knygos vertėjas Rolandas Pavilionis „Voldenas“ knygą apibūdina taip:„ VOLDENAS – ne romanas. Jam netinka tradiciniai grožinės literatūros matai. Ši knyga – tai išpažintis žmogaus, sa..
Turime sandėlyje
Alan Wilson Watts
„Watts, žymiausias rytietiškos filosofijos žinios nešėjas šiuolaikinėje Vakarų kultūroje, apdovanotas gebėjimu užrašyti tai, kas atrodo neužrašoma.“ – Los Angeles TimesKnygos autorius Alan Wilson Watts – britų filosofas, rašytojas, Rytų kultūros ir filosofijos bei religijų tyrinėtojas. Turėdamas teologinį išsilavinimą, A. W. Watts laikomas vienu iš..
Turime sandėlyje
Dorothea Johnson, Liv Tyler
7,74€ 12,90€
"Geros manieros" – veiksminga verslo priemonė, į kurią verta investuoti. Žymi protokolo ekspertė Dorothea Johnson dalijasi šiuolaikinio etiketo pamokomis, kurias įsisavinę laisvai jausitės bet kokioje situacijoje, įgysite daugiau pasitikėjimo savimi, būtino siekiant aukštumų profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime..
Parduodama tik knygynuose
Michelis Foucault
Vienu metu būti universiteto dėstytoju ir intelektualu – tai mėginti <...> modifikuoti ne tik kitų, bet ir nuosavą mąstymą. - M. Foucault Autorius Michel Foucault – visame pasaulyje gerai žinomas XX a. prancūzų filosofas ir istorikas, padaręs didžiulę įtaką ne tik filosofijos, bet ir humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.&n..
Turime sandėlyje
Carl Gustav Jung
Analitinės psichologijos kūrėjo C. G. Jungo „Raudonąją knygą“ beveik šimtmetį gaubė paslapties skraistė. 1913–1930 m. parašytas veikalas po ilgų svarstymų buvo išleistas tik 2009 m. Knyga sulaukė milžiniško susidomėjimo ir buvo išversta į daugelį pasaulio kalbų. „Raudonoji knyga“ – labai asmeniška, tai Jungo „eksperimento su savimi“, savo pasąmonės..
Turime sandėlyje
John Kaag
Friedricho Nietzsche – klasikinės vokiečių filologijos guru, po mirties pasižymėjęs kaip filosofas, „gyvenimo filosofijos“ vienas iš garsiausių pradininkų. Kartu su vienu įtakingiausių XX a. vokiečių mąstytoju Friedricho Nietzsche pasinerkite į filosofijos kupiną kelionę Alpių kalnuose. Būtent čia F. Nietzsche parašė žinomiausią savo kūrinį „..
Turime sandėlyje
Karlas Marksas
Karlas Marxas (1818–1883) – vienas žymiausių XIX amžiaus filosofų, socialinės istorijos ir ekonominių santykių tyrinėtojų ir didžiausias tuometinės kapitalizmo ekonominės bei socialinės sistemos kritikas. Visą Kapitalo veikalą sudaro trys tomai, nors dažnai prie jų priskiriamas ir 4-asis. Kapitalas buvo rašomas aštuonio..
Turime sandėlyje
Gustave Le Bon
Prancūzų mokslininkas Gustave Le Bon per ilgus savo gyvenimo metus buvo psichologas, filosofas, rašytojas, sociologas ir antropologas, kuris ne tik savo patirtis, filosofines mintis, bet ir praktinius išgyvenimus karo lauke sudėjo ir į knygas. Autoriaus knygos įkvėpimo šaltiniu tapo ir žymiems žmonėms, istorijos puslapiuose ryškias žymias palikusie..
Turime sandėlyje
J. G. Fichte
Johannas Gottliebas Fichtė (1762–1814) – vokiečių klasikinės filosofijos ir vokiškojo idealizmo atstovas, Immanuelio Kanto sekėjas, savąją filosofinę liniją grindęs žmogaus ir jo laisvės, individo sąmonės, mąstymo ir pažinimo raidos idėjomis. Žmogaus gyvenimo tikslas, mąstytojo supratimu, tapti protinga, absoliučiai savarankiška būtybe, kuri vadova..
Turime sandėlyje
Ajahn BRAHM
Ajahn Brahm (Adžanas Bramas: tikr. Peter Betts) gimė 1951 m. Londone, Kembridže studijavo teorinę fiziką, o dabar jau daugiau kaip trisdešimt metų yra Theravados budizmo miško tradicijos vienuolis, mokantis budizmo Australijoje, Singapūre ir Malaizijoje. Kassavaitinių jo mokymų „YouTube“ reguliariai klausosi daugybė žmonių..
Turime sandėlyje
Lao Czi
„Yra tokių išmintimi ir sakralumu paženklintų knygų, kuriose sukauptos pamatinės žmogaus dvasios vertybės, nulėmusios civilizacijų raidos kelius. Tai lyg išminties vulkanai, intelektine ir dvasine energija tūkstantmečius maitinantys žmoniją. Kartų kartoms tai yra neišsenkanti įkvėpimo versmė, etinis kelrodis, padedantis s..
Turime sandėlyje
Krzysztof Zanussi, Aleksandr Krasovickij
„Mano ilgas gyvenimas mane įtikino, kad kiekviename pokalbyje yra ko nors naudingo, jeigu mes pripažįstame svetimą požiūrį ir formuluojame savąjį, nepamiršdami lotynų patarlės errare humanum est. Besikalbėdami galime klysti, ir verta keisti požiūrius, net kai taip elgtis nepatogu. Verta, kai bent kiek artėjame prie tiesos.“ Krzysztofas Z..
Turime sandėlyje
Aristotekis
Aristotelis (384–322 m. pr. Kr.) – vienas žymiausių antikos filosofų, kurio idėjos darė didžiulę įtaką vėlesniųjų laikų Europos filosofijai. Retoje mokslo ar filosofijos knygoje neminimas jo vardas, neaptariamos vienos ar kitos jo idėjos. Jo kūrybinis palikimas labai gausus, tačiau vertimų į lietuvių kalbą iki šiol išleista nedaug.Šioje „Rinktinėje..
Turime sandėlyje
Julian Baggini
...lyginamoji filosofija turi tyrinėti ne sustingusius, akmenyje iškaltus muziejaus eksponatus, o dinamiškas sistemas. Teisingai suvoktos jos teikia įžvalgų ne tik apie dabartį ir praeitį, bet ir apie galimą ateitį.Julian Baggini (Džulianas Badžinis) – britų filosofas, žurnalistas, parašęs daugiau nei 20 plačiajai visuomenei skirtų knygų apie filos..
Turime sandėlyje
Lev Tolstoj
„Gyvenimo kelias" – tai religinės filosofijos ir etinės minties kūrinys, kuriame Levas Tolstojus kruopščiai susumavo viso gyvenimo patirtį. Garsiojo rašytojo pažiūros į valstybę, mokslą, darbą, religiją, bažnyčią yra savitos, kai ką netgi šiandien jos stebina ir glumina. Daugelis dorovinių dalykų, pasaulėžiūros problemų tebekelia aštrią polemiką vi..
Turime sandėlyje
Marcel Proust
„Apie skaitymą“ – dvi Marcelio Prousto esė, kuriose šis vienas žymiausių visų laikų rašytojų apmąsto, kodėl mes skaitome. Sumanytos kaip refleksijos apie Prousto itin mėgtą meno kritiką Johną Ruskiną, šios esė virsta psichologine skaitymo studija. Prousto išvada – kitaip nei bet kas kitas, skaitymas gali tapti postūmiu savarankiškam dvasiniam gyven..
Turime sandėlyje
Oswald Spengler
Vokiečių istoriko ir filosofo Oswald Spengler veikalas unikalus tuo, kad nuo pat pirmojo tomo pasirodymo 1918 metais nepraranda aktualumo ir vis dar kelia ne mažesnį susidomėjimą nei XX amžiaus pradžioje. Autorius knygoje „Vakarų saulėlydis" nuodugniai tyrinėjo mūsų civilizacijos kilmę ir aprašė jos raidą, o jo įžvalgų įrodymu,..
Turime sandėlyje
John Perry
Pagaliau: savipagalba mėgstantiems atidėlioti. Kupina žavesio, šmaikštumo ir įžvalgų, knyga „Prokrastinacijos menas“ – tai filosofinė savipagalbos programa, skirta kiekvienam, kuris kenčia dėl to, kad atidėlioja.John Perry, Stanfordo universiteto filosofijos profesorius emeritas, šlovina šią beveik visuotinę charakterio ydą, pabrėždamas, kad a..
Turime sandėlyje
Arvydas Šliogeris
„Daiktas ir menas“ – viena pirmųjų iškilaus Lietuvos filosofo A. Šliogerio knygų, parašyta su dar jaunatvišku įkvėpimu, lengvu eseistiniu stiliumi, puikiai derančiu su skaidriu autoriaus mąstymu, paradoksaliomis, netikėtomis, intriguojančiomis filosofinių pažinimo ir meno problemų interpretacijomis. Ši knyga žaižaruoja išmintingomis filosofinėmis į..
Turime sandėlyje
Rene Descartes
XVII a. prancūzų filosofas René Descartes՚as laikomas naujųjų laikų filosofijos pradininku. „Mąstau, vadinasi, esu“ – remdamasis šiuo pamatiniu teiginiu ir pasitelkęs abejojimą kaip tiesos ieškojimo priemonę jis suformulavo mokslinio pažinimo metodologinius principus. Jo idėjos darė didžiulę įtaką visai vėlesnei Europos filosofijai.Šioje „Rinktinėj..
Turime sandėlyje
Oswald Spengler
Vokiečių istoriko ir filosofo Oswald Spengler veikalas unikalus tuo, kad nuo pat pirmojo tomo pasirodymo 1918 metais nepraranda aktualumo ir vis dar kelia ne mažesnį susidomėjimą nei XX amžiaus pradžioje. Autorius knygoje „Vakarų saulėlydis“ nuodugniai tyrinėjo mūsų civilizacijos kilmę ir aprašė jos raidą, ..
Turime sandėlyje
Aldas Pipinys
Knyga nagrinėja esminius, amžinus klausimus, tokius kaip: Kaip atsirado Visata? Kaip atsirado gyvybė? Ar mes vieni Visatoje? Ar yra gyvenimas po mirties? Ar Dievas yra? ir kitus. Ji intriguoja, stebina ir verčia susimąstyti. Nagrinėdama amžinus klausimus, knyga padeda susikurti vientisą pasaulėžiūrą, grįstą mokslu, o ne senomis idėjomis ar prietara..
Turime sandėlyje
J. Kostin
Naujasis profesoriaus E. Kostino darbas skaitytojų dėmesiui pateikia savitos rusų literatūros ir kultūros filosofijos ir estetikos analizę. Pirmoje kūrinio dalyje autorius tari pateikia papildytą ir patobulintą monografijos “Meninis rašytojo pasaulis kaip estetikos objektas”, kuri buvo išleista 1990 metais, medžiagą, iš esmės skirtą Nobelio pre..
Turime sandėlyje
Mintautas Gutauskas
Knygoje nagrinėjami antropologinio - žmogaus ir gyvūno - skirtumo pavidalai fenomenologinėje hermeneutinėje filosofijoje. Maxo Schelerio, Martino Heideggerio, Eugeno Finko filosofijoje antropologinis skirtumas atliko svarbų vaidmenį apibrėžiant žmogaus esmę. Monografijoje tiriama, kokie motyvai ir prielaidos lėmė, kad mąstytojai atskyrė žmogų ir gy..
Parduodama tik knygynuose
Simone de Beauvoir
Žymi XX a. prancūzų rašytoja ir filosofė Simone de Beauvoir (1908–1986) šiame fundamentaliame veikale analizuoja dramatišką moters kovą už savo teises ir vietą pasaulyje. Ištisi puslapiai skirti filosofiniams moteriškumo, meilės, santuokos, savo padėties santykiuose su vyrais, šeimoje apmąstymams. Skaitytoją patraukia įtaigūs, išmintingi, aforistiš..
Turime sandėlyje
Apie filosofiją
Nuo amžių amžinųjų filosofijos mokslas
buvo tituluojamas visų mokslų motina. Filosofas buvo tas žmogus, kuris,
užduodamas klausimą, svarstydamas ir mąstydamas – filosofuodamas, ieškojo į jį
atsakymų. Ar tai svarstymai apie gamtos kūnus, daiktų prigimtį, ar žmogaus
vietą pasaulyje ir tobulos visuomenės kūrimą – viskas veda į įnirtingas žmogaus
atsakymų paieškas. Esame laimingi gyvendami tokiais laikais, kai jau daug
atsakymų į žmonijai rūpimus klausimus yra pateikta ir mes galime kelti naujus,
atsiremti į pirmuosius mąstytojus. Taigi populiarūs ir įdomūs, modernūs ir
klasikinės filosofinės literatūros autoriai bei jų kūriniai suaugusiems ir
jaunimui, vyrams ir moterims pasiekiami internete už gerą kainą.
Klasikinės filosofijos
grandai
Klasikinė filosofija prasideda
nuo antikos filosofinių knygų bei traktatų. Be filosofų „trejybės“– Sokrato,
Platono, Aristotelio, itin vertas dėmesio Lukrecijus Karas ir jo veikalas „Apie
daiktų prigimtį“. Tai eiliuota poema apie... fizikinius dėsnius, atomų teoriją,
žmogaus psichologijos bei fiziologijos sąsajos ir kt. Leiskitės į pažintį su filosofija su šio
žanro korifėjais.
Moderniosios filosofijos
autoriai
Moderniam mąstymui reikia naujo
ir drąsaus požiūrio į kasdienius dalykus. Tiems, kurie amžinuosius klausimus
apie egzistenciją ar kito žmogaus pažinimą nori perskaityti iš šiuolaikinių
autorių perspektyvos, rekomenduojame Krzysztof Zanussi kūrinius. Tai
pasaulio matymas per kino meistro prizmę, žmogaus santykio su vertybėmis,
tikėjimu, istorija išryškinimas, ieškojimas tiesos.
Klasikos kolekcija
Atskirą dėmesį norime skirti leidyklos „Vaga“ filosofijos klasikos kolekcijai. Serijoje – geriausi autoriai bei jų knygos, kurios aktualios ir šiems laikams. Jei pritrūkote kompetetingo paaiškinimo, kaip formuojasi visuomenėje neramumai, atsakymus rasite G. le Bon knygose "Revoliucijos psichologija" bei „Minios psichologija“. J. G. Fichte knygoje „Žmogaus paskirtis“ jums pasiūlys apsvarstyti savo paties vietą pasaulyje, o H. D. Thore su veikalu „Voldenas, arba gyvenimas miške“ teigs, kad atsikyrimas nuo visuomenės bei civilizacijos viską sudėlioja į vietas. Kam patinka juokas, rekomenduojame Henri-Louis Bergson to paties pavadinimo knygą apie šmaikštumą bei sąmojį, žmoniškumą ir nejautrumą ir socialinių juoko prasmių paieškas.
Top knygos šioje kategorijoje: „1884-ieji”, „Placebas“, „Svetimas“.