Valdovas

17,26€
20,30€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Leidykla VAGA
Informacija
  • Metai 2015
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 136
  • Leidykla Leidykla VAGA
  • ISBN 9785415021024

Knygos „Valdovas “ aprašymas

„Valdovas turi mokėti naudotis tiek žmogaus, tiek žvėries prigimtimi: vena be kitos negali išsiversti <...> todėl valdovas, priverstas veikti kaip žvėris, turi imti sau pavyzdžiu liūtą ir lapę, nes liūtas neišsisaugo spąstų, o lapė neapsigina nuo vilkų. Tad reikia būti lape, kad neįkliūtum į spąstus, ir liūtu, kad atgrasintum vilkus“. Niccoló Machiavelli – žymus renesanso epochos filosofas, italų politikos veikėjas. 

„Valdovas“ – vienas svarbiausių Niccoló Machiavelli politinių traktatų, kuriame vaizduojamas stiprios respublikos idealas, aiškinami jo realizavimo būdai. Traktate autoriaus tiesos paieškos ir mūsų laikais išlieka originalios bei vertingos. Su šiuo kūriniu siejamas ir politikoje egzistuojantis supratimas – makiavelizmas – valdžios siekimas ir išlaikymas bet kuriomis priemonėmis.

Skaitytojai galės susipažinti su makiavelizmo pradmenimis bei idėjomis, kurių galima rasti ir šiandienos politikoje. Čia taip pat puiki galimybė suprasti, kaip stiprią respubliką idealizavo ir įsivaizdavo toks garsus filosofas kaip Niccoló Machiavelli.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti