Eroso agonija: filosofinės esė

Greitai pasirodys
Išankstinė prekyba
Planuojame turėti 2024-12-13 Įsigyjus šią prekę užsakymas bus pradėtas vykdyti jai atkeliavus į mūsų sandėlį.
Leidykla: Kitos knygos
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 104
  • ISBN 9786094276392

Knygos „Eroso agonija: filosofinės esė“ aprašymas

Meilės esmė yra ne pozityvi „sielų bendrystė“, kai mylintysis ir mylimasis virsta Tuo Pačiu, sunaikindami vienas kito kitybę, bet – priešingai – abipusis ir besąlygiškas kito asmens kitybės pripažinimas ir priėmimas. Kaip tik tokio santykio su Kitu nunykimą Byung-Chul Hanas vadina „Eroso agonija“ ir sieja jį su Vakarų visuomenėje vykstančiais esminiais pokyčiais. 

Filosofinių, kultūrologinių esė knyga „Eroso agonija“ provokatyviai analizuoja šiuolaikybę. Hanas analizuoja Larso von Triero filmą „Melancholija“, Wagnerio operą „Tristanu ir Izolda“, populiarų erotinį romaną „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, remiasi Foucault, Buberiu, Hegeliu, Baudrillardʼu, Flaubertʼu, Barthesʼu, Platonu. Autorius aptaria vėlyvajam kapitalizmui būdingą esminių skirtumų niveliaciją, analizuoja eroso politiką šiandieninėje „perdegimo visuomenėje“. 

Knygoje bus Alain Badiou ir Tomo Sodeikos straipsniai. 

Byung-Chul Han (gim. 1959) – korėjiečių kilmės Vokietijos filosofas, darbai išversti į 35 kalbas. Jis – vienas iš skaitomiausių šiuolaikinių filosofų, priklauso naujajai vokiečių mąstytojų kartai. Lietuviškai išversta autoriaus knyga „Nuovargio visuomenė“.

Jaunystėje atvykęs į Vokietiją, Freiburge ir Miunchene studijavo filosofiją, vokiečių literatūrą ir katalikų teologiją. Tapo Berlyno menų universiteto filosofijos ir kultūrologijos profesoriumi. Savo darbuose mąstytojas kritikuoja neoliberalizmą, demaskuoja šiuolaikinę „perdegimo“ kultūrą, analizuoja technologijų poveikį žmonių santykiams. 

Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti