Elgesys

Elgesys

23,19€
27,95€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Kitos knygos
Informacija
  • Metai 2022
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 704
  • ISBN 9786094275173

Knygos „Elgesys“ aprašymas

Dėl kokių priežasčių kartais pasielgiame blogai ir nuo ko tai priklauso? Kodėl vienus poelgius vertiname kaip gerus, kitus – kaip blogus? 

Žymus neurobiologas ir primatologas Robertas M. Sapolsky (gim. 1957) išsamiai analizuoja, kokie veiksniai lemia mūsų elgesį. Kas dėjosi mūsų smegenyse tą akimirką, kai vienaip ar kitaip pasielgėme? Gal nervų sistemą sudirgino vaizdas, garsas ar kvapas. O galbūt čia kalti hormonai? Kokią reikšmę turi paauglystės, vaikystės, ankstyvosios raidos patirtys ir genetinės ypatybės? Ieškant atsakymų gali tekti grįžti iki pat evoliucinių mūsų rūšies šaknų. 

Ši knyga – įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika. 

„Tai puikus elgesio mechanizmų aiškinimas skirtingų lygmenų derinimu – nuo išoriškai stebimo elgesio sanklodos iki nervinių ir molekulinių jo mechanizmų. Kitas knygoje pristatomų aiškinimų ypatumas: prieiga prie reiškinių esmės grįsta poelgio kilmės laiko skale. Pirmieji skyriai taip ir pradedami: kas vyksta organizme tam tikro poelgio metu, likus sekundei, kelioms sekundėms, valandoms, dienoms ar net metams iki jo. Manau, skaitytojui patiks toks netradicinis ir gilus būdas aiškinti žmogaus poelgių prigimtį.“

Prof. dr. Albinas Bagdonas, neuropsichologas

„Perskaitę Roberto Sapolsky knygą „Elgesys“ niekada nebesistebėsite savo pačių blogo elgesio amplitude. Visi turime vienodas galimybes pasiduoti nesąmoningoms išankstinėms nuostatoms, vaikystėje patirtoms traumoms ir tuo pakenkti artimiesiems. Taip pat visi galime suformuoti „saviškių“ gentis, kurios „svetimus“ vertins kaip menkesnius. Tačiau puikiausia tai, jog ši knyga jums suteiks vilties, kad savo elgesį galite valdyti daug geriau, negu jums atrodo.“

Charles Duhigg, knygos „Įpročio galia“ autorius

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti