Išsiduosi. Balsu

10,45€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
12,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 284
  • ISBN 9786094802324

Knygos „Išsiduosi. Balsu“ aprašymas

Vanda Juknaitė, įsitvirtinusi tarp stipriausių prozos meistrų, nuolat reflektuoja gyvenimą ir kultūrą savo eseistikoje. Pirmasis šios knygos kūrinys prabyla apie stokojančius ir visuomenės atstumtuosius. Greta eseistikos tekstų spausdinami pokalbiai. Juose žvelgiama į dabartines permainas. Įsitikinimo galia ir dvasios vertybių tvirtinimas – Išsiduosi. Balsu ypatumai.

Esminis klausimas, kurį laisvė užduoda žmogui: ar gali semtis jėgų pats iš savęs? Ar pažįsti savo jėgą? Ar buvai gyvenimo suvestas į akistatą su pačiu savimi mirtinoje ligoje, tremtyje, kalėjime? Vietoje, kuri atmeta, užbraukia įprastus elgesio įgūdžius, parengtus atsakymus, išankstinį žinojimą. Likus be nieko, žmoguje prakalba jo balsas.

Vanda Juknaitė (g. 1949) – Lietuvos eseistė, prozininkė, dramaturgė. 1972 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą. Dėstė Klaipėdos konservatorijoje. Nuo 1975 m. dėsto Lietuvos edukologijos universitete. Dirba socialinės pedagogikos srityje su benamiais, gatvės vaikais, neįgaliaisiais. Nuo 1990 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Kūryba išversta į anglų, hebrajų, latvių, lenkų, rusų, švedų, vokiečių kalbas.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti