Rugiuose prie bedugnės

10,97€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
12,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 1999
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 269
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9789986027706

Knygos „Rugiuose prie bedugnės“ aprašymas

„Rugiuose prie bedugnės“ - paauglių ir jaunimo biblija tapęs kūrinys, visiškai atsparus laiko ir kartų pokyčiams. 

Lietuviškų šaknų turinčio, amerikiečio J. D. Salinger romanas – literatūros klasika „Rugiuose prie bedugnės“. Ilgą laiką tai buvo vienas labiausiai cenzūruojamų kūrinių JAV. Viena vertingiausių XX amžiaus knygų, padėjusi pamatus moderniajai paauglių literatūrai, daranti didžiulę kultūrinę įtaką ne tik rašytojams, o ir muzikantams bei kelioms jaunimo kartoms.  Kritikai sutiko, kad romanas tiksliai atspindi aprašomo laikotarpio paauglišką kalbą.

Kūrinys aktyviai komentuojamas dėl savo neliteratūrinės kalbos, atviro paauglių minčių bei santykių reiškimo. Dėl šių priežasčių knyga kai kur buvo uždrausta, tačiau tai lėmė, jog protagonistas Houldenas tapo visų pasaulio jaunuolių, o ypač berniukų, maištavimo, laisvų sielų raiškos simboliu. 

Romane subtiliai vaizduojamas paauglio dvasinis pasaulis, jo individualistinis protestas prieš rutiną, taisykles, miesčionišką konformizmą 6 dešimtmečio Niujorke. Pagrindinis romano herojus turi savitą teisės ir dorovės sampratą, šneka autentiška savo laikmečio kalba, stovi atskirai nuo savosios civilizacijos, nors atvirai prieš ją ir nemaištauja. Stiliui būdingas liūdesio ir humoro junginys.

Per dešimtmetį po kūrinio publikacijos amerikiečių ir britų žurnaluose buvo išspausdinta daugiau kaip 70 romano recenzijų. Romanas gausiai ekranizuojamas ir inscenizuojamas visame pasaulyje.


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti