Riešutų duona

13,13€
15,45€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Tyto alba
Informacija
  • Metai 2017
  • Puslapiai 152
  • Leidykla Tyto alba
  • ISBN 9786094662706

„Riešutų duona “ aprašymas

Autoriaus Sauliaus Šaltenio kūrinys „Riešutų duona“ – 1972 m. parašyta apysaka, savo aktualumo nepraradusi iki pat šių dienų. Ši knyga laikoma lietuvių literatūros klasika, net ir šiandien nesitraukiančia iš TOP skaitomiausių knygų viršūnių. 

Knygoje vaizduojami pokario metai. Nedideliame provincijos miestelyje gyvena dvi šeimos: Kaminskai ir Šatai, tarp kurių yra „perbėgusi katė“ ir jos nuolat tarpusavyje pykstasi. Tokioje atmosferoje auga ir jų atžalos, kurios natūralu, taip pat jaučia priešpriešą vienas kitam. Visgi jaunystė pyktį palaužia ir tarp Andriaus Šato bei Liukos Kaminskaitės įsiplieskia jausmai. Akivaizdu, jog šeimos tam nepritaria, tačiau jų meilė – verta Romeo ir Džuljetos istorijos. 

Praėjus 6 metams po knygos išleidimo Lietuvos kino studijoje remiantis kūrinio siužetu buvo sukurtas filmas tuo pačiu pavadinimu. Jį režisavo Arūnas Žebriūnas. 

Saulius Šaltenis (g. 1945 m. gruodžio 24 d.) – prozininkas, dramaturgas, studijavo lietuvių filologiją. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1971 m. Pagal jo parašytus scenarijus Lietuvos kino studija yra sukūrusi filmų („Herkus Mantas“, „Riešutų duona“, „Skrydis per Lietuvą“), o pagal pjeses yra pastatyta spektaklių.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti