Aušros pažadas

10,35€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
13,80€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Autorius Romain Gary
Informacija
  • Metai 2014
  • Puslapiai 360
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9789955237532

Knygos „Aušros pažadas “ aprašymas

 Tai – šiuolaikinės prancūzų literatūros klasika. Skaityti ir žinoti, jog tai tikra istorija, jaudina dar labiau. Autorius Romain Gary (1914-1980) knygoje atpasakoja savo vaikystę ir jaunystę.

„Aušros pažadas“ prasideda kaip motinos pasiaukojimo istorija. Vieniša ir neturtinga ji įnirtingai kovoja, kad suteiktų sūnui viską, kas geriausia. R. Gary aprašo savo vaikystę su ja Rusijoje, Lenkijoje ir Prancūzijos Rivjeroje. Jis pasakoja apie nuotykių kupiną gyvenimą kaip jaunuolio, kovojusio už Prancūziją Antrajame pasauliniame kare. Tačiau visų pirma jis kalba apie meilę motinai, kuri buvo jo gyvenimas, apie jų slaptą ir privačią planetą, jų stebuklų šalį, sukurtą iš motinos šnabždesio į vaiko ausį, aušroje sušnabždėto pažado apie būsimą triumfą ir didybę, teisingumą ir meilę.

Įdomu tai, jog rašytojas kelerius metus gyveno Vilniuje. Didžiosios Pohuliankos (dabar J. Basanavičiaus) gatvėje 16 numeriu pažymėtame name, prabėgo keletas R. Gary vaikystės metų. Vėliau būsimasis rašytojas emigravo į Prancūziją ir išgarsėjo. R. Gary yra vienintelis autorius, pelnęs net dvi literatūrines Goncourt'ų premijas, vieną jų Emile'io Ajaro (Emilio Ažaro) slapyvardžiu.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti