Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Romain Gary

„Aš irgi dažnai jaučiu poreikį viską suprasti, bet žinau savo ribas. Gyvenime daugiau kentėjau nei mąsčiau, nors tikiu, kad taip žmogus geriau supranta."

Romenas Gari (Romain Gary) — žymus žydų kilmės prancūzų novelistas, režisierius, žurnalistas, diplomatas, II pasaulinio karo lėktuvo pilotas. Tikrasis šio rašytojo vardas buvo Roman Kacew. Įdomu tai, kad šio itin garsaus kūrėjo biografija prasideda Vilniuje — čia jis gimė ir augo iki 14 metų, vėliau kartu su šeima emigravo. Laisvai kalbėjo šešiomis kalbomis. R. Gary kūryboje yra nemažai autobiografijos elementų, tai ypač pastebima knygoje „Aušros pažadas”. O ne vieną prestižinį apdovanojimą pelnęs romanas „Dangaus šaknys“ pirmąkart grožinėje literatūroje rimtai paliečia ekologines problemas. Šis rašytojas vienintelis istorijoje buvo apdovanotas Gonkurų premija dukart, o jo kūryba aktuali bei skaitoma iki pat šiol. 

Išdėstymas:
akcija

Romain Gary

12,65€

„...geriau nepasakysi.“ Tai ne tik paskutinis romano „Aitvarai“ (1980) sakinys, bet ir apskritai paskutinis išspausdintas Romaino Gary žodis. Parašęs romaną „Aitvarai“, jis nusižudė, o priešmirtiniame raštelyje vėl grįžo prie šios minties: „Tai kodėl? Galbūt atsakymo reikia ieškoti <...> paskutiniuose mano paskutinio romano žodžiuose: „N..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Romain Gary

9,59€

 Tai – šiuolaikinės prancūzų literatūros klasika. Skaityti ir žinoti, jog tai tikra istorija, jaudina dar labiau. Autorius Romain Gary (1914-1980) knygoje atpasakoja savo vaikystę ir jaunystę.„Aušros pažadas“ prasideda kaip motinos pasiaukojimo istorija. Vieniša ir neturtinga ji įnirtingai kovoja, kad suteiktų sūnui viską, kas geriausia. R. Ga..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

7,51€

Dvidešimt penkerių Žanas dirba taksistu Paryžiuje. Jei būtų turėjęs galimybę siekti mokslo, būtų nemažai nuveikęs, deja, nebuvo sąlygų. Tačiau Žanas pasižymi atvira siela ir gera širdimi. Vieną dieną į jo automobilį įlipa aštuoniasdešimtmetis Saliamonas Rubinšteinas - nemenkus turtus susikrovęs buvęs siuvėjas, &bd..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

7,96€

Visų gerbiama dama Ledi L., buvusi gražuolė, britų aristokratijos pažiba, švenčia savo aštuoniasdešimtmetį šeimos būrelyje, tarp sėkmingą karjerą padariusių anūkų. Bet tai tik fasadas, jos pasirinktas vaidmuo, o tiesa yra kur kas kartesnė. Sužinojusi, kad bus nugriautas paviljonas, kuriame saugomos ne tik brangios Ledi L..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

10,70€

Ponas Kuzenas, keistuolis Statistikos agentūros darbuotojas, jaučia begalinę vienatvę Paryžiaus didmiestyje ir miršta iš meilės savo bendradarbei panelei Dreifus. Tik niekaip nesiryžta žengti lemtingo žingsnio, nors ir yra įsitikinęs, kad tokiame dideliame mieste kaip Paryžius būtina turėti ką nors mylimą. Išsiilgęs švel..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

11,53€

Jaunasis Tulpė karštligiškai ieško, kaip ištrūkti iš požemio labirintų, kur knibžda gyvi mirusieji – groteskiškos viršuje esančio pasaulio karikatūros. Trys seserys vadovauja viešnamiui, farai tol daužo sulaikytąjį, kol šis pasidaro „trispalvis“, Džimas ir Džo sadisti&..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

9,50€

„Bet jeigu vieną gražią dieną aš liausiuosi mylėjęs, vadinasi, praradau plaučius. Jūs – čia, moters šviesa spindi, ir nelaimė liaujasi buvusi gyvenimo duotybe.“Apgirtusiam nuo skausmo, pasaulis Mišeliui atrodo lyg improvizuoto teatro, kartais absurdiško ir tragikomiško, scena. O pats jis – tarsi ašies netekęs, bet aplink jos regimybę vis besisukant..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Romain Gary

11,32€

„Man patiko intymus bendravimas dviese, į kurį niekas negali įsiterpti. Visa, kas šioje srityje laikoma „reputacija“, yra stebuklo pabaiga. Tikrieji meilės namai – visada slėptuvė. Beje, ištikimybė man nebuvo koks nors išskirtinis sandėris, o tiesiog nuoširdus bendravimas laikantis tų pačių vertybių.“Šešiasdešimtmetis pagrindinis knygos..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Romain Gary

..

Išparduota

Romain Gary

„Paukščiai skrenda mirti į Peru“ – šešiolika apsakymų, pasakojančių skirtingas istorijas: čia susipažįstame su kolekcininku ponu S..., kuris, trokšdamas autentiškumo ir pirkdamas žymiausių dailininkų paveikslus, nepastebi išties gyvenantis apsuptas klastočių; profesoriumi, dėstančiu paskai..

Rodoma nuo 1 iki 10 iš 10 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1914 m. gegužės 8 d. Vilniuje. Tikrasis vardas – Romanas Kacevas.

Vilniuje privačiai mokėsi kalbų ir dainavimo.

1923 m. persikėlė į Varšuvą, vėliau į Prancūziją.

1933 m. įstojo į Eks an Provanso universiteto Teisės fakultetą.

Paryžiuje pasirodė pirmosios spaudos publikacijos.

Dirbo piešėju žaislų fabrike, padavėju, statistu kine.

Studijavo Paryžiaus universitete, lankė užsiėmimus Aukštojoje karinio parengimo mokykloje.

1938 m., paskatintas jausmingos motinos, ruošėsi pasikėsinimui prieš Adolfą Hitlerį ir jau buvo įsigijęs bilietą į Berlyno ekspresą, tačiau motina jį sustabdė.

1938–1940 m. mokėsi karo lakūnų mokykloje Salon de Provanse.

Prasidėjus karui dalyvavo oro mūšiuose. Apdovanotas „Garbės legiono“ ordinu.

Po karo dirbo diplomatu Sofijoje, Berne, Sukrėje, Bolivijoje.

1962 m. gyvenimą paskyrė literatūrinei veiklai.

Mirė 1980 m. gruodžio 2 d. Paryžiuje. nusišovęs.

Kūrybos bruožai

R. Gary yra sukūręs daugiau nei 30 literatūros kūrinių. Neretai knygose pasakoja apie savo gyvenimą Vilniuje ir apie karo kovas. Be to, yra parašęs scenarijų kino filmams. 

R. Gary romanuose humoras maišomas su tragedija, o tikėjimas – su cinizmu. Nors kai kurie yra komiški romanai, tačiau juose slypi rimti moraliniai svarstymai. „Dangaus šaknys“ subalansuoja vizionierišką laisvės ir teisingumo sampratą su pesimistiniu žmogaus žiaurumo ir godumo suvokimu.