Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
elakcija -30%
Balta drobulė

Balta drobulė

Internetu:
2,76€
Sena kaina:
3,95€
Sutaupote:
1,19€

Apie

...
Leidykla: Baltos lankos

Informacija

  • Metai 2013
  • Puslapiai 192
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9789955236627

Knygos „Balta drobulė “ aprašymas

Antanas Garšva dirba liftininku viename didžiausių Niujorko viešbučių. Jį slegia uniforma, bukinantis darbas, vienatvė, kamuoja egzistenciniai klausimai, kūrybinės kančios ir, regis, jis tuoj, tuoj išprotės. Baltoje drobulėje nėra aiškios intrigos, vientiso pasakojimo, chronologijos, tai – pasąmonės srautas, įtraukiantis skaitytoją į Garšvos apmąstymus, įvykius, nutinkančius čia ir dabar, ir praeities atsiminimus.Antanas Škėma (1910–1961) – vienas reikšmingiausių XX a. lietuvių literatūros kūrėjų, savo novatoriškumu sulaužęs nusistovėjusias normas. Rašytojo kūryba artima avangardui. Škėma vaidino, režisavo spektaklius, mėgo modernų meną. Emigravęs į JAV vaidino ir režisavo išeivijos teatro trupėse. Autoriaus kūryba buvo smarkiai kritikuojama, parašyta Balta drobulė ketverius metus nesulaukė leidėjo, o dabar tai – pripažinta lietuvių literatūros klasika.

Nepaisant to, jog Škėma buvo tikrai talentingas ir išskirtinis kūrėjas, jo parašytos „Baltos drobulės“ net keturis metus niekas nesutiko išleisti. Šio autoriaus kūryba buvo kritikuojama chaotiško rašymo stiliaus, tradicijų nepaisymo – pats Škėma sunkiai visa tai išgyveno. Visgi šiandien „Balta drobulė“ knyga yra vienas iš labiausiai vertinamų lietuvių literatūros kūrinių, iki pat šiol neprarandatis aktualumo ir meninės vertės. 

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai