Komandoro nužudymas I

12,25€
*Išpardavimo kaina
17,50€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Baltos lankos
Informacija
  • Metai 2019
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 496
  • Leidykla Baltos lankos
  • ISBN 9786094792762

Knygos „Komandoro nužudymas I“ aprašymas

Ketvirtą dešimtį įpusėjusį portretų tapytoją palieka žmona. Bevardis pasakotojas netrukus išvyksta į kelionę po pakrantės miestus, banglenčių paplūdimius ir kalnus. Ilgai blaškęsis po Japoniją, jis galiausiai atsiduria žymaus dailininko Tomohiko Amados kalnų name. Namo palėpėje atradęs iki šiol niekieno nematytą kūrėjo paveikslą, portretistas įsisuka į netikėtai sukritusių aplinkybių sūkurį. Kad iš jo ištrūktų, jis leidžiasi į kelionę, kurioje susidurs su Beveidžiu Vyru, paslaptingai skimbsinčiu varpeliu, anapus slėnio ištaigingoje viloje gyvenančia persona, Mocarto operos veikėju, ūmai pasirodžiusiu jo svetainėje, kažkuo paslaptinga trylikamete, nacių vadovybės narių žmogžudystėmis per Antrąjį pasaulinį karą Vienoje ir mįslingu požeminiu pasauliu, kuriame sklando dvigubos metaforos.

Haruki Murakami šiame romane skaitytoją panardina į hipnotizuojantį ir sapnišką alegorinį pasakojimą apie mįslingą meilę, amžiną vienatvę, istorijos naštą ir nenusakomą ilgesį, kuris skatina žmogų kurti meną.

Magiškasis realizmas ir filosofija, kupina absurdo: idėjos ir metaforos, kurios materializuojasi iš paveikslų ir beveidio žmogaus, norinčio savo portreto. Portalai į kitas dimensijas ir vaiduokliški varpai, skambantys naktį. Svajonės, kurios turi pasekmių realiame pasaulyje. Tik Haruki Murakami gali susieti visus šiuos dalykus ir sukurti tokią linksmą istoriją, kuri atrodo net reali, kad ir kartu tokia nelogiška.

„Kai kurie rašytojai savo kūrybos veidrodį atsuka į mūsų pasaulį, o tokiems kaip Murakami jis yra vartai į visatą, slypinčią už to pasaulio ribų.“

Wall Street Journal

„Tyli Murakami magiškojo realizmo beprotybė.“

Washington Post

„Murakami tarsi burtininkas sulydo tai, kas kasdieniška ir siurrealistiška. Kaip ir kituose savo kūriniuose, šioje knygoje jis kviečia patirti neįprastus, priimti nenuspėjamus dalykus.“

San Francisco Chronicle

Haruki Murakami kūryba vertinama ir interpretuojama itin skirtingai: ji priskiriama net prie fantastinių ar mitologinių romanų, romanų alegorijų, antiutopijų. Rašytojo braižas lyginamas su Kōbō Abe’s, J. L. Borgeso, K. Vonneguto, M. Pavičiaus tekstais. Murakami pasakojimai pasižymi muzikalumu, novelės pamėgtos kino kūrėjų, o pats Murakami dar vadinamas japoniškuoju literatūriniu Davidu Lynchu.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti