Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Friedrich Nietzsche

„Kuo aukščiau skrendame, tuo mažesni atrodome tiems, kurie nemoka skristi.”

Frydrichas Nyčė (Friedrich Wilhelm Nietzsche) – vokiečių filosofas ir rašytojas. Per savo karjerą jis parašė ne vieną reikšmingą filosofijos kūrinį, tarp kurių bene garsiausias yra „Štai taip Zaratustra kalbėjo“. Autoriaus kūryba apie individualizmą ir moralę turėjo didelę įtaką daugeliui XX a. rašytojų. Paskutiniaisiais savo gyvenimo metais F. Nietzsche kentėjo nuo psichinių ligų.


Išdėstymas:

Friedrich Nietzsche

9,79€

Friedrich Nietzsche (1844–1900) – vienas iš kelių mąstytojų, nulėmusių dabartinio filosofinio mąstymo, humanitarinių mokslų, o iš dalies ir visos dabartinės kultūros pobūdį.Jo veikalas „Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija" (1886) beveik visuotinai pripažįstamas vienu svarbiausių kada nors paskelbtu filosofiniu tekstu. Vokiečių f..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Friedrich Nietzsche

10,63€

Vokiečių filosofas Friedrichas Nietzsche (1844–1900) – vienas iš kelių mąstytojų, nulėmusių dabartinio filosofinio mąstymo, o iš dalies ir visos dabartinės kultūros pobūdį.„Apie istorijos naudą ir žalą gyvenimui" – antroji Nietzschės sumanyto ciklo „Nesavalaikiai apmąstymai" studija. Jos idėjos apie švietimą ir mūsų santykį su istorija aktualios ik..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Friedrich Nietzsche

13,86€

Tai vienas garsiausių vokiečių filosofo ir poeto Friedricho Nietzsche’ės (1844–1900) veikalų, amžiams išliksiančių paslaptimi ir paminklu šio filosofo ekscentriškumui. Pats Nietzsche šį savo kūrinį apibūdino kaip knygą visiems ir niekam. Ir iš tiesų jį sunku priskirti kokiai nors kategorijai. Filosofinei literatūrai būdingos semantikos joje nėra, o..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 3 iš 3 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1844 m. spalio 15 d.

Buvo klasikinės filologijos specialistas. 

1869 m. ėmė vadovauti Bazelio universiteto filologijos katedrai. 

Praėjus dešimčiai metų F. Nyčė pasinėrė į filosofinius apmąstymus ir atsisakė katedros vedėjo darbo, kad galėtų atsiduoti rašymui.

1889 m. pamišimas nutraukė F. Nyčės darbą. 

Mirė 1900 m. rugpjūčio 25 d.

Kūrybos bruožai

F. Nyčės tekstuose gausu scientizmo, natūralizmo, evoliucionizmo ir reliatyvizmo bruožų, būdingų jo laikmečiui. Tačiau kartu savo leidiniais autorius kritikavo savo epochą bei jos kultūrą, pabrėždamas neigiamus jos aspektus.

Išskyrus pirmąsias 2 F. Nyčės knygas, kiti jo darbai buvo tik aforizmų bei atskirų minčių rinkiniai. Toks rašymo stilius puikiai iliustravo jo protą: gabų ir imlų skirtingoms idėjoms, bet nepajėgiantį mąstyti nuosekliai. Įdomu tai, jog pačiais paskutiniais savo gyvenimo metais F. Nyčė rašyti galėdavo tik vaikščiodamas.