Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Gediminas Kulikauskas

„Laisvė mums tapo vienu sunkiausių išbandymų.“

Gediminas Kulikauskas – lietuvių istorikas, knygų „Respublika prieš Maskvą“, „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“, „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie Smetoninę Lietuvą“, „Elektros boikotas“ autorius. Beveik 2 dešimtmečius G. Kulikauskas dirba Lietuvos muitinės kriminalinėje tarnyboje. Tai jam leidžia papasakoti smagių nutikimų apie kontrabandą. Rašytojas taip pat domisi kasdienybės istorija ir pasaulinių karų eiga Lietuvoje bei svarbiausiais jų mūšiais.


Išdėstymas:

Gediminas Kulikauskas

17,34€

Gediminas Kulikauskas – vienas populiariausių Lietuvos istorikų, keturių knygų apie senąją Lietuvą autorius, dirbantis Lietuvos muitinėje. Domisi tarpukario Lietuvos kasdienybės, kontrabandos ir karo istorija, nuolat publikuoja straipsnius žurnaluose „Verslo klasė“ ir „Iliustruotoji istorija“. „Apelsinų kon..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Gediminas Kulikauskas

17,38€

Gediminas Kulikauskas – gerai žinomas istorikas, trijų knygų („Apelsinų kontrabanda“, „Elektros boikotas“ ir „Respublika prieš Maskvą“) autorius, dirbantis Lietuvos muitinėje. Domisi Lietuvos kasdienybės, karo ir kontrabandos istorija, nuolat publikuoja straipsnius žurnaluose „Verslo klasė&ldqu..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 2 iš 2 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė Jurbarke. 

Studijavo istoriją. 

Kone 2 dešimtmečius G. Kulikauskas dirba Lietuvos muitinės kriminalinėje tarnyboje.

Ženkliai prisidėjo prie pirmojo skaitmeninio Lietuvos istorijos vadovėlio „Gimtoji istorija“ kūrimo.

Rašo publicistiką, istorinius straipsnius, komentarus, istorines knygas. Anksčiau kūrė detektyvus, mokslinę fantastiką. Tekstai publikuojami įvairiuose leidiniuose ir naujienų portaluose. 

Kūrybos bruožai

G. Kulikauskas rašo publicistiką, istorinius straipsnius, komentarus. Jo tekstai pasirodo tokiuose leidiniuose kaip „Verslo klasė“, „Iliustruotoji istorija“, naujienų portaluose. Rašytojas noriai bendradarbiauja su kitais autoriais, konsultuoja istoriniais klausimais. Dalyvauja bendruose projektuose – pavyzdžiui, prie 2016 m. pasirodžiusios knygos „Halė. Vilniaus turgaus istorija“.

Kalbant apie knygas, seniau autorius rašė mokslinę fantastiką ir detektyvus. Pastaraisiais metais daugiausia dėmesio skiria istorinėms knygoms. G. Kulikauskas domisi buities istorija, abiejų pasaulinių karų eiga Lietuvoje, reikšmingiausiais mūšiais. Jis parengė 5 istorines knygas. 

Knygoje „Apelsinų kontrabanda“ G. Kulikauskas savitu požiūriu aprašo tarpukarį Lietuvoje. „Elektros boikotas“ tęsia „Apelsinų kontrabandos“ istorijas apie žmonių buitį ir technologines naujoves, kurios tarpukariu atsirado šalyje. „Respublikoje prieš Maskvą“ skaitytojai nukeliami į XV–XVII a. Lietuvą. Knygoje sudėta 10 autentiškų istorijų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, vėlesnį Lietuvos-Lenkijos respublikos gyvenimą. „Lietuvio kodas. Įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų“ nagrinėjama, kaip prieš šimtą metų gyveno lietuviai – ar skirtumai tarp dabartinės ir mūsų prosenelių kasdienybės yra ženklūs? Naujausioji knyga „Tankų mūšiai Lietuvoje“ atskleidžia menkai žinomą, tačiau reikšmingą Antrojo pasaulini karo epizodą Lietuvoje, kai vokiečių tankai puolė sovietų gynybą.