Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Gintaras Beresnevičius

„Tiesos klausimais turi užsiimti profesionalai – teologai ir fizikai teoretikai.”

Gintaras Beresnevičius (1961 – 2006) – Lietuvos religijotyrininkas, baltų mitologijos specialistas. Jis kartu su Norbertu Vėliumi laikomas geriausiu lietuvių mitologijos specialistu. Tai pagrindžia G. Beresnevičiaus leidiniai: „Paruzija“, „Lietuvių religija ir mitologija“.

Gintaras Beresnevičius

15,26€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Gintaras Beresnevičius

3,09€

Turime sandėlyje

2 prekės

Biografija

Gimė 1961 m. liepos 8 d. Kaune.

1984 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą. Nuo 1986 m. dirbo įvairiuose universitetuose: Vytauto Didžiojo universitete dėstytoju, skaitė paskaitas Lietuvos muzikos akademijoje. 1993 m. apgynė daktaro disertaciją. 

Nuo 1990 m. dirbo Kultūros, filosofijos ir meno institute Baltų kultūros skyriuje, nuo 2004 m. buvo šio skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas. Buvo Lietuvos religijotyrininkų draugijos pirmininkas, mokslinio žurnalo „Darbai ir dienos“ redakcinės kolegijos narys, „Naujojo židinio“ bendradarbis, „Metų“ kolumnistas, „Šiaurės Atėnų“ religijos skyriaus redaktorius.

1997 m. apdovanotas literatūrinio žurnalo „Nemunas“ novelistikos premija bei „Literatūros ir meno“ publicistikos premija. 

2000 m. įvertintas Druskininkų poetinio rudens premija už poetinį debiutą (už poeziją eseistikoje) ir Kultūros ministerijos premija už eseistiką. 

2001 m. įteikta Lietuvos Prezidentūros premija už esė Lietuvos istorijos temomis rinkinį „Ant laiko ašmenų“ (2002).

2004 m. rėmė Kazimirą Prunskienę, kai ji dalyvavo Prezidento rinkimuose.

Mirė 2006 m. rugpjūčio 6 d. Vilniuje. Palaidotas Romainių kapinėse.

Kūrybos bruožai

G. Beresnevičius – reikšminga figūra ir akademiniame, ir literatūriniame pasaulyje. Jo darbai ir kūryba įvertinta įvairiomis premijomis bei prizais. G. Beresnevičius išleido 17 knygų, tarp jų – kelis mokslinius veikalus. Jis – pirmojo lietuvių postmodernistinio romano autorius. Publikavo apie 60 mokslinių straipsnių baltų religijų istorijos ir teorijos temomis, maždaug 500 publicistinių, eseistinių straipsnių, recenzijų, keliolika novelių literatūrinėje spaudoje.

Dominuojanti G. Beresnevičiaus tekstų tema – baltų religijų istorija. Šiuo dalyku besidomintys skaitytojai itin vertina leidinį „Lietuvių religija ir mitologija“. Gyva ir įtraukiančia kalba parašytas tekstas grąžina į gyvenimą senuosius dievus bei papročius. G. Beresnevičius, išsamiai vadovaudamasis tautosakos pavyzdžiais, pagrindžia diskutuoti raginančius teiginius.