Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Herbert George Wells

„Žmogaus istorija iš esmės yra minčių istorija.“

Herbertas Džordžas Velsas – anglų rašytojas. Daugelio žanrų autorius parašė daugiau nei 50 romanų ir dešimtis apsakymų. Jo negrožinės literatūros kūryboje buvo politikos, istorijos, mokslo populiarinimo, satyros, biografijos ir autobiografijos kūrinių. Dabar H. G. Wells geriausiai prisimenamas dėl savo mokslinės fantastikos romanų ir yra pramintas „mokslinės fantastikos tėvu“. Bene garsiausias autoriaus kūrinys - „Nematomas žmogus".


Išdėstymas:
Išparduota

Herbert George Wells

Tai knyga, kuri yra tikrai gerai žinoma mokslinės fantastikos žanro gerbėjams. Jos autorius Herbert George Wells šį bestselerį išleido 1897-ais metais laikraštyje, tačiau sulaukęs gerų vertinimų ir didelio populiarumo kūrinį pavertė romanu. „Nematomas žmogus“ vaizduoja pagrindinį veikėją Grifiną, kuris turi neįtikėtiną savybę: pasitelkęs optik..

Rodoma nuo 1 iki 1 iš 1 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1866 m. rugsėjo 21 d. Bromlyje, Anglijoje.

Turėjo 3 vyresnius brolius ir seseris. 

Būdamas 7 metų, po nelaimingo atsitikimo, dėl kurio buvo prikaustytas prie lovos, H. G. Wellsas pradėjo uoliai skaityti knygas nuo. Kai šeimos parduotuvė žlugo, jo motina išvyko dirbti namų tvarkytoja į didelį dvarą. Ten H. G. Wells galėjo toliau plėsti savo literatūrinį akiratį.  

Būdamas 18 metų, H. G. Wells gavo stipendiją ir studijavo biologiją. 

Vėliau jis mokėsi Londono universitete. 

1888 m. baigęs mokslus, H. G. Wells tapo gamtos mokslų mokytoju. 

1891 m. vedė savo pusseserę Izabelę Mariją Vels.

1893 m. buvo išleista pirmoji jo knyga „Biologijos vadovėlis“.

1894 m. paliko žmoną dėl buvusios studentės Amy Catherine Robbins. Pora susituokė 1895 m. 

Tais pačiais metais buvo išleistas pirmasis H. G. Wells grožinės literatūros romanas. Knyga iš karto atnešė šlovę ir įkvėpė jį pradėti rimtą rašytojo karjerą.

Mirė 1946 m. rugpjūčio 13 d. dėl nenustatytų priežasčių.

Kūrybos bruožai

Ilgos ir trumpos apimties H. G. Wells grožinė literatūra priskiriama daugeliui žanrų, įskaitant mokslinę fantastiką, fantastiką, distopinę literatūrą, satyrą ir tragediją. Autorius parašė daug negrožinės literatūros, įskaitant biografijas, autobiografijas ir vadovėlius.

Pats rašytojas mėgo sakyti, kad rašo „mokslinius romanus“. Šiandien šį rašymo stilių vadiname moksline fantastika. H. G. Wells vienas pirmųjų pradėjo rašyti apie laiko mašinas ir ateivių invaziją. Garsiausių jo kūrinių įtaka vis dar pastebima šiuolaikinėse knygose, filmuose ir televizijos laidose. Be to, rašytojas savo kūriniuose pateikė nemažai socialinių ir mokslinių prognozių, įskaitant keliones lėktuvais ir į kosmosą, atominę bombą ir net automatines duris.