Ilja Bereznickas

„Dirbu daug, nes man įdomu dirbti, ir tas „įdomu“ nulemia viską. Kiekvienas naujas kūrybinis darbas mane žavi tuo, kad niekada nesikartoja.“ 

Ilja Bereznickas (g. 1948 m.) – Lietuvos animacinio kino režisierius, dailininkas, scenaristas. Sukūrė knygų iliustracijų, karikatūrų. Pora I. Bereznicko kūrybos pavyzdžių: „Danielius liūtų urve“, „Ir ožka neša laimę“.

Ilja Bereznickas

10,70€
12,90€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Ilja Bereznickas

Išparduota

2 prekės

Biografija

Gimė 1948 m. sausio 1 d. Vilniuje.

1970 m. baigė architektūrą Kauno politechnikos institute, 1985 m. – režisūrą Aukštuosiuose scenaristų ir režisierių kursuose Maskvoje. 

Nuo 1973 m. dalyvauja karikatūrų parodose Lietuvoje, individualios parodos surengtos Vilniuje ir užsienyje.

Nuo 1985 m. su pertraukomis Lietuvos kino studijos režisierius, dailininkas. Dirbo Izraelio, Norvegijos, JAV kino studijose. 

1993-1997 m. dirbo J. Zanderio, legendinio animacinio filmo „Tomas ir Džeris“ režisieriaus, studijoje Niujorke.

1997 m. dirbo Norvegijoje gamybos režisieriumi studijoje „Filmcameratene“ prie pilnametražio filmo „Giurinas su lapės uodega“. Filmas įvertintas daug apdovanojimų ir pristatytas Kanų kino festivalyje.

Nuo 2002 m. su pertrauka Vilniaus dailės akademijoje dėsto animaciją, kursas įvestas jo iniciatyva Fotografijos ir medijos meno katedroje. Parengė vadovėlį „Animacijos menas“. 

2003-2004 m. dėstė Vizualiojo meno mokykloje Niujorke.

Kūrybos bruožai

I. Bereznickas yra puikiai žinomas karikatūristas ir animacinių filmų kūrėjas, kurio darbų žavesį lemia šmaikštus humoras bei vaikiškas nuoširdumas. Jo animacijos jau gavo puikų įvertinimą iš kelių žiūrovų kartų. Vienas garsiausių jo kurtų lietuviškų animacinių filmų yra „Baubas", jo pagrindinis personažas tapo I. Bereznicko vizitinė kortelė. Menininko kūryba (filmai, komiksai, iliustracijos), kurios pagrindas yra humoras, pirmiausia siejama su šmaikščiu, žaismingu ir galbūt kiek nerimtu požiūriu į dalykus.