Julia Quinn

„Meilė – tai surasti vienintelį žmogų, dėl kurio tavo širdis tampa visavertė. Kuris padaro tave geresniu žmogumi, nei kada nors svajojai, kad galėtum būti. Meilė – tai žiūrėti žmonai į akis ir iki kaulų smegenų žinoti, kad ji yra tiesiog geriausias žmogus, kokį tik esi pažinojęs.“

Julie Pottinger (mergautinė pavardė Cotler; g. 1970 m.), geriau žinoma slapyvardžiu Julia Quinn, yra bestseleriu tapusių amerikiečių istorinių romanų autorė. Jos romanai išversti į 41 kalbą, 19 kartų pateko į „The New York Time“" bestselerių sąrašą. J. Quinn romanų seriją „Bridžertonai“ adaptavo „Netflix“. Ciklą sudaro tokios dalys kaip „Džentelmeno pasiūlymas“, „Hercogas ir aš“, „Romanas su ponaičiu Bridžertonu“.

Julia Quinn

13,90€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Julia Quinn

13,57€

Turime sandėlyje

Julia Quinn

15,90€

Turime sandėlyje

Julia Quinn

15,22€

Turime sandėlyje

Julia Quinn

15,90€

Turime sandėlyje

Julia Quinn

16,07€

Turime sandėlyje

Julia Quinn

13,57€

Turime sandėlyje

Išparduota

Julia Quinn

Išparduota

Išparduota

Julia Quinn

Išparduota

9 prekės

Biografija

Jaunystė ir studijų metai

Gimė kaip Julie Cotler 1970 m. Ji turi tris seseris. Ji yra žydė. Augo daugiausia Naujojoje Anglijoje, nors po tėvų skyrybų daug laiko praleido Kalifornijoje.

Nuo ankstyvos vaikystės mėgo knygas. Kai jai buvo 12 metų, tėvas nepritarė jos pasirinktai skaitymo medžiagai. Pasakė, kad ji gali toliau jas skaityti tik tuo atveju, jei įrodys, kad jos jai naudingos. Ji nedelsdama jam pasakė, kad studijuoja jas tam, kad pati galėtų parašyti vieną iš jų. Iššaukta įrodyti, kad savo teiginį galvojo rimtai, J. Quinn atsisėdo prie kompiuterio ir parašė pirmuosius du skyrius. Baigusi romaną po trejų metų ji pateikė jį leidyklai „Sweet Dreams“. Jis buvo atmestas.

Baigė Hotčkiso mokyklą ir Harvardo meno istorijos studijas. Paskutiniaisiais koledžo metais suprato, kad nežino, ką nori veikti su savo diplomu. Nusprendė stoti į medicinos mokyklą. Dėl šio sprendimo jai reikėjo dar dvejus metus mokytis koledže, kad galėtų įveikti mokslinius reikalavimus, būtinus stojant į medicinos mokyklą. 2 metams ji atidėjo medicinos studijas, kol parašė dar du romanus.

Kad užimtų save per ilgas mokslo studijų dienas, pradėjo rašyti lengvus regentinius romanus. Praėjus kelioms savaitėms po to, kai buvo priimta į medicinos mokyklą, ji sužinojo, kad pirmieji du jos romanai buvo parduoti aukcione. Tai buvo neįprastas įvykis pradedančiai romanų autorei. Po kelių mėnesių medicinos studijų suprato, kad jai labiau patinka rašyti, o ne studijuoti mediciną. Ji paliko medicinos mokyklą ir visą laiką atsidėjo rašymui.

Atsidavimas rašymui

2001 m. laimėjo 79 000 JAV dolerių laidoje „The Weakest Link“. 

2003 m. teko garbė būti aprašytai žurnale „Time Magazine“. Tai pasiekė nedaugelis romanų autorių. 

Pelnė „Romance Writers of America RITA“ apdovanojimą 2007 m. už knygą „On the Way to the Wedding“ ir 2008 m. už „Slaptą panelės Šiver dienoraštį“. Kai 2010 m. laimėjo už knygą „Tai nutiko Londone“, ji tapo (tuo metu) jauniausia nare ir dabar yra viena iš 16 autorių, įtrauktų į RWA Šlovės salę.

Kiekvienas iš pastarųjų 17 jos romanų pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą. Pastaruoju metu romanas „The Girl With the Make-Believe Husband“ į „New York Times“ sąrašą pateko 2017 m. birželį. „New York Times“ sąraše pasirodė abi jos antologijos „Lady Whistledown“, abu romanai trijose dalyse, parašyti kartu su Connie Brockway ir Eloisa James („The Lady Most Likely“ ir „The Lady Most Willing“), bei epilogų rinkinys „Happily Ever After“.

Gyvena Sietle, Vašingtono valstijoje. Su vyru ir dviem vaikais.

2021 m. birželio 29 d. J. Quinn sesuo ir tėvas, atitinkamai Ariana Elise Cotler ir Stephenas Lewisas Cotleris, žuvo nuo girto vairuotojo Kaisvilyje, Jutos valstijoje.

Kūrybos bruožai

J. Quinn laiko save feministe ir savo herojėms suteikia feministinių savybių. Jos nebūtinai atitinka paplitusias laikmečio, kuriame vyksta romanų veiksmas, nuostatas. J. Quinn knygos pasižymi humoru ir aštriais, šmaikščiais dialogais. Romanai pirmiausia orientuoti į personažus. Juose nėra didelių išorinių konfliktų, kurie būdingi daugeliui romantinių romanų. Dauguma jos knygų dedikuotos vyrui Polui Pottingeriui. Dažnai su nuorodomis į juokingus alternatyvius kūrinio pavadinimus.