Ksavera Vaištarienė

„Ilgai gyvena tik neprivalgę žmonės”.

Ksavera Vaištarienė (1932-2020) – chemijos mokslų daktarė, docentė ir specialistė sveikos mitybos bei gyvensenos srityje. Ji įrodė savo sukurtų metodų veiksmingumą per asmeninę patirtį. Susipažinkite su K. Vaištarienės mintimis: „Valgykime, kad gyventume“, „Sveikatos šaltiniai“, „Padėkime sau“.

-30% su kodu: ZAIBAS

Ksavera Vaištarienė

5,22€
7,45€

Turime sandėlyje

-30% su kodu: ZAIBAS

Ksavera Vaištarienė

5,92€
8,45€

Turime sandėlyje

-30% su kodu: ZAIBAS

Ksavera Vaištarienė

5,22€
7,45€

Turime sandėlyje

3 prekės

Biografija

Gimė 1932 m. vasario 14 d. Kėdainių r. Slabados kaime. 

Studijavo Vilniaus universitete, 1965 m. birželio 15 d. jame apgynė chemijos mokslų disertaciją „Fluoro organinių junginių sintezės iš acetileno tyrimas“. Tame pačiame universitete dirbo iki 1992 m. Nuo 1991 m. ėjo Lietuvos vegetarų draugijos pirmininkės pareigas.

Mirė 2020 m. balandžio 3 d.

Kūrybos bruožai

K. Vaištarienės knygos kviečia skaitytojus atsakingai rinktis maisto produktus, kurie neterštų mūsų organizmo. 2006 m. pasirodė jos pirmoji knyga „Mitybos abėcėlė", kurioje autorė pasakoja apie maisto produktų sudėtį, jų derinimą ir pataria, kaip kiekvienas gali koreguoti savo mitybą. Kitame savo kūrinyje „Padėkime sau“ ji siūlo alternatyvą vaistams, pristatydama atskirus žmogaus organus, jų veiklą, bei pasiūlydama veiksmingus vaistažolių preparatus negalavimams įveikti. Vėlesnės jos knygos „Sveikatos šaltiniai“ ir „Valgykime, kad gyventume“ tęsia sveikos mitybos propagavimą bei platesnį sveikų maisto produktų pasirinkimą, jų derinimą ir kitas su tuo susijusias temas. 

Autorės metodus, naudingus patarimus ir gyvensenos modelį įkvėpė Rytų medicinos patirtis ir Vydūno dorovės bei sveikatos filosofija. Ji dalijasi žiniomis apie meditacijos, aktyvaus gyvenimo būdo, grūdinimosi šaltu vandeniu ir kitų praktikų svarbą organizmo stiprinimui, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. K. Vaištarienės įsitikinimu, žmogų sudaro ne tik fizinis, bet ir dvasinis kūnas, ir jų dermė lemia gerą savijautą.