Liu Cixin

„Silpnumas ir neišmanymas nėra kliūtis išgyventi, bet arogancija yra.“

Liu Cixin (g. 1963) – kinų kompiuterių inžinierius ir mokslinės fantastikos rašytojas, devynis kartus pelnęs Kinijos „Galaxy“ apdovanojimą, 2015 m. gavęs „Hugo“ apdovanojimą už romaną „Trijų kūnų problema“ ir 2017 m. „Locus“ apdovanojimą už „Mirties pabaigą“. Jis taip pat yra Kinijos „Nebula“ premijos laureatas. Liu Cixin yra Kinijos mokslo rašytojų asociacijos narys ir Šansi rašytojų asociacijos viceprezidentas, dar vadinamas „Da Liu“ („Didysis Liu“).

Liu Cixin

19,00€

Turime sandėlyje

Liu Cixin

16,11€

Turime sandėlyje

Liu Cixin

14,07€

Turime sandėlyje

3 prekės

Biografija

Gimė 1963 m. birželio 23 d. Pekine, augo Jangkuane, Šansi, kur jo tėvai buvo išsiųsti dirbti į kasyklas. Dėl kultūrinės revoliucijos smurto jis buvo išsiųstas gyventi į protėvių namus Luošano apskrityje, Henano provincijoje.

1988 m. baigė Šiaurės Kinijos vandens apsaugos ir elektros energijos universitetą. Vėliau dirbo kompiuterių inžinieriumi elektrinėje Šansi provincijoje.

Pasak 2019 m. birželio mėn. žurnalo „The New Yorker“ interviu, Liu vengia kalbėti apie politiką. Tame pačiame straipsnyje Liu teigė, kad demokratija nėra tinkama šiuolaikinei Kinijai. Liu mintimis nebuvo patenkinti penki JAV respublikonų senatoriai. 2020 m. rugsėjo mėn. jie kreipėsi į „Netflix“. Laiške klausiama, ar „Netflix“ žinojo apie Liu pastabas, ir reikalaujama pagrįsti, kodėl tęsiama „Trijų kūnų problemos“ adaptacija. „Netflix“ atsakė, kad Liu nėra serialo kūrėjas ir kad Liu komentarai neatspindi nei „Netflix“, nei serialo kūrėjų požiūrio, taip pat nėra serialo siužeto ar temų dalis.

• Yra vedęs ir turi dukrą.

Kūrybos bruožai

Liu kaip svarbią įtaką rašymui nurodo anglų autorius George'ą Orwellą ir Arthurą C. Clarke'ą. 1989 m. išleidus romaną „Kinija 2185“, Liu buvo pavadintas pirmuoju kinų kiberpanko autoriumi. 2007 m. pasirodė garsiausias Liu kūrinys „Trijų kūnų problema“ (tai pirmasis trilogijos „Žemės praeities atminimui“ romanas).

Trys Liu romanai tapo mokslinės fantastikos literatūros sensacija Kinijos teritorijoje ir tarptautiniu mastu. Netgi Nobelio literatūros premijos laureatas Mo Yan 2012 m. įvertino nepaprastą Liu Cixin originalumą. Liu fantastikoje daugiausia dėmesio skiriama tokioms problemoms kaip socialinė nelygybė, mokslo raida ir ekologiniai apribojimai, darantys įtaką žmonijai.