Louise L. Hay

„Tai, ką galvojame apie save, tampa mūsų tiesa.“

Louise Lynn Hay (1926 – 2017) – amerikiečių motyvacinių knygų autorė, „Hay House“ įkūrėja. Australijos žiniasklaida L. L. Hay vadina „artimiausia šventajai gyvąja“. Pirmoji autorės knyga „Išgydyk savo kūną“ (angl. „Heal Your Body“) išleista 1976 m. Gerokai anksčiau, nei pasidarė madinga kalbėti apie proto ir kūno ryšį. 1988 m. peržiūrėta ir papildyta, ši bestseleriu tapusi knyga supažindino su L. L. Hay koncepcijomis žmones 33 skirtingose šalyse ir buvo išversta į 25 pasaulio kalbas. Kitos dėmesio vertos autorės knygos: „Atrask ramybę savo širdyje“, „Gyvenimas! Jo grožį kuriame patys“, „Ieškok stiprybės savyje“.

Louise L. Hay

4,17€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Louise L. Hay

10,71€

Turime sandėlyje

Louise L. Hay

12,82€

Turime sandėlyje

Louise L. Hay

12,07€

Turime sandėlyje

Louise L. Hay

12,41€

Turime sandėlyje

Louise L. Hay

12,41€

Turime sandėlyje

Išparduota

Louise L. Hay

Išparduota

Išparduota

Louise L. Hay

Išparduota

Išparduota

Louise L. Hay

Išparduota

Išparduota

Louise L. Hay

Išparduota

Išparduota

Louise L. Hay

Išparduota

11 prekės

Biografija

Gimė 1926 m. spalio 8 d.

Vaikystė buvo nestabili ir skurdi. Paauglystė paženklinta prievartos. L. L. Hay pabėgo iš namų ir atsidūrė Niujorke, kur tapo modeliu bei ištekėjo už pasiturinčio verslininko. Nors atrodė, kad gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, tik po 14 metų, kai santuoka nutrūko, prasidėjo tikrasis jos gijimas.

1970 m. L. L. Hay Niujorke pradėjo tai, kas tapo jos gyvenimo darbu. Ji lankė Religinio mokslo bažnyčios susirinkimus. Pradėjo mokytis pagal dvasininkijos programą. Bažnyčioje ji tapo populiaria kalbėtoja. Netrukus pati ėmė konsultuoti klientus. Šis užsiėmimas greitai peraugo į nuolatinę karjerą. 

Po kelerių metų L. L. Hay parengė žinyną. Jame išsamiai aprašė psichines fizinių negalavimų priežastis. Sukūrė pozityvius mąstymo modelius, padedančius panaikinti ligas ir palaikyti gerą sveikatą. Ji pradėjo keliauti po Jungtines Valstijas, skaityti paskaitas ir vesti seminarus apie meilę sau bei gydymą.

Savo filosofiją L. L. Hay galėjo įgyvendinti praktiškai, kai jai buvo diagnozuotas vėžys. Ji apsvarstė alternatyvas operacijai bei vaistams ir vietoj to sukūrė intensyvią afirmacijų, vizualizacijos, mitybos valymo ir psichoterapijos programą. Per 6 mėnesius ji visiškai pasveiko nuo vėžio.

1980 m. L. L. Hay grįžo į gimtąją Pietų Kaliforniją. Pradėjo popieriuje dėstyti savo seminarų metodus. 

1984 m. išleista jos knyga „Tu gali išgydyti savo gyvenimą“ (angl. „You Can Heal Your Life“). Joje L. L. Hay aiškina, kad mūsų įsitikinimai ir idėjos apie save dažnai yra emocinių problemų bei fizinių negalavimų priežastis ir kaip, naudodamiesi tam tikromis priemonėmis, galime pakeisti savo mąstymą ir gyvenimą į gerąją pusę. Knyga pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą. Jame išsilaikė 13 savaičių iš eilės. Visame pasaulyje parduota daugiau kaip 50 mln. šios knygos egzempliorių. 

1985 m. L. L. Hay pradėjo rengti garsiąją paramos grupę „The Hayride“. Joje dalyvavo 6 vyrai, kuriems buvo diagnozuota AIDS. 1988 m. grupė jau buvo išaugusi iki 800 žmonių, kurie susirinkdavo kas savaitę, ir persikėlė į auditoriją Vakarų Holivude. 

L. L. Hay įkūrė sėkmingą leidybos įmonę „Hay House, Inc.“. Tai, kas prasidėjo kaip nedidelė įmonė jos namų svetainėje, virto klestinčia korporacija, pardavusia milijonus knygų ir produktų visame pasaulyje. Tarp „Hay House“ autorių yra daug žymių savipagalbos judėjimo atstovų. Tarp jų daktaras Wayne'as Dyeris, Joan Borysenko, daktarė Christiane Northrup ir kiti. 

Be to, L. L. Hay įkūrė „The Hay Foundation“. Tai – ne pelno siekianti organizacija. Ji skatina ir finansiškai remia įvairias organizacijas, teikiančias maistą, prieglobstį, konsultacijas, hospiso priežiūrą bei pinigus sergantiesiems AIDS, smurtą patiriančioms moterims ir kenčiantiems nuo kitų problemų. Fondas dar dabar tęsia gerus darbus, kuriuos L. L. Hay pradėjo daugiau kaip prieš 30 metų.

Mirė 2017 m. rugpjūčio 30 d.

Kūrybos bruožai

Kai kuriose puikiai žinomose L. L. Hay knygose fizinės problemos, pavyzdžiui, vėžys, tiesiogiai siejamos su tam tikrais neigiamais emociniais modeliais. Autorė teigia, kad sutvarkius emocines problemas bus išgydytos ir fizinės ligos. Viename leidinyje L. L. Hay netgi rašė, kad ne tik seksualinis elgesys, bet ir mintys gali sukelti AIDS. Pasitelkdami autorės gydymo metodus ir pozityvią filosofiją milijonai žmonių išmoko susikurti daugiau to, ko nori savo gyvenime. Daugiau gerovės kūnui, protui ir dvasiai.