Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Melvin Burgess

„Išbandykite. Jei nenorite, daugiau niekada neprivalote to daryti. Bet pabandykite vieną kartą. Išbandykite viską vieną kartą.“

Melvinas Burgessas (g. 1954) – britų vaikų rašytojas. Jis išgarsėjo 1996 m., išleidęs knygą „Heroinas“ apie Bristolio gatvėse gyvenančius paauglius, priklausomus nuo heroino. Didžiojoje Britanijoje tai tapo viena žinomiausių dešimtmečio knygų jaunimui. M. Burgessas laimėjo Bibliotekų asociacijos Karnegio medalį, kuriuo įvertinama geriausia britų autoriaus metų knyga vaikams. Verta dėmesio ir kita autoriaus knyga, „Mėjos angelas“.

Išdėstymas:

Melvin Burgess

11,82€

Ši gana šokiruojanti, tačiau milžiniško populiarumo pasaulyje sulaukusi Melvin Burgess knyga „Heroinas” pasakoja apie sudėtingą paauglių Džemos ir Taro draugystę, kuri nors ir yra persmelkta tyrų, gražių abipusių jausmų, kartu susiduria su viską niokojančia priklausomybe narkotikams. Istorijos siužetas vaizduoja sudėtingus tėvų ir vaikų santyk..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Melvin Burgess

Išsiskyrus tėvams, Temas jaučiasi nelaimingas ir dažnai ieško vienatvės ir nusiraminimo keistoje Anavos sodyboje, kurios griuvėsiai kėpso už kalvos netoli nuo miestelio. Bet vieną gražią dieną jis nuslysta nepaprastu laiko koridoriumi ir atsiduria toje sodyboje aplink siaučiant karui. Ten jis sutinka iš subombarduoto namo rūsio..

Rodoma nuo 1 iki 2 iš 2 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1954 m. balandžio 25 d. Anglijoje.

Pirmąją knygą, priimtą spausdinti, baigė rašyti įpusėjęs trisdešimtmetį. 1990 m. leidykla „Andersen Press“ išleido romaną „Vilko šauksmas“ (angl. „The Cry of the Wolf“), kuris buvo labai gerai įvertintas Bibliotekų asociacijos ir apdovanotas Karnegio medaliu.

„Andersen Press“ leido visas M. Burgesso knygas iki 10-ojo dešimtmečio vidurio. 

1996 m. „Heroinas“ laimėjo Karnegio medalį, taip pat kasmetinę britų vaikų rašytojų komisijos vertinamą „The Guardian“ vaikų grožinės literatūros premiją, kurią „The Guardian" bet kuriam autoriui skiria tik vieną kartą. M. Burgessas yra vienas iš šešių autorių (visi 1967 - 1996 m.), gavusių Karnegio medalį už „The Guardian“ premiją pelniusias knygas.

Kitose knygose, pavyzdžiui, „The Ghost Behind the Wall“ (2000), M. Burgessas nagrinėja ne tokias realistines, o kartais fantastines temas. 

2001 m. M. Burgessas parašė filmo „Billy Elliot“ romaną pagal Lee Hallo scenarijų.

2003 m. M. Burgessas vėl sulaukė kontroversijų, kai išleido knygą „Doing It“, kurioje kalbama apie nepilnamečių lytinius santykius. JAV ji buvo adaptuota kaip televizijos serialas „Life as We Know It“ (liet. „Gyvenimas toks, kokį jį pažįstame“).

Kūrybos bruožai

M. Burgessas rašo sudėtingus romanus jaunimui. Nuoširdžiai, nenuilstamai ir gausiai nagrinėja jautrias temas. Jo literatūra nepateikia lengvų atsakymų, bet palieka skaitytojus susijaudinusius. Jo stilius išlieka artimas paaugliams, apie kuriuos ir kuriems jis rašo. Jo įtraukiantys ir greiti pasakojimai yra ir pramoga, ir perspėjimas, pavyzdžiui, sociorealistinis romanas jaunimui „Heroinas“ (1996), kuriuo 1999 m. M. Burgessas Vokietijoje išgarsėjo kaip britpopo autorius. 1997 m. šis nepaprastas pasakojimas apie Bristolio benamius, nuo narkotikų priklausomus jaunuolius buvo apdovanotas „The Guardian“ vaikų grožinės literatūros premija ir Karnegio medaliu.