Mindaugas Jonas Urbonas

„Man rūpėjo ne tų realijų tikslūs faktai, o būtent būsenos, kurios sukuria chaotišką visuomenės susirūpinimą, reakciją. Man rūpėjo iš tų įvykių paimti visuomenės dėmesį. Liks nuotaikos, kaip žmonės reaguoja, kaip molekulės juda.“

Mindaugas Jonas Urbonas (g. 1989) – vienas ryškiausių jaunosios kartos rašytojų, 2016 m. debiutavęs novelių knyga „Dvasių urna“, 2017 m. išleidęs romaną „Šimtmečių melancholija“. Naujausias M. J. Urbono kūrinys – „Žudant Dzeusą“ (2020).

Mindaugas Jonas Urbonas

11,41€

Turime sandėlyje

Išparduota

Mindaugas Jonas Urbonas

Išparduota

2 prekės

Biografija

Gimė 1989 m. Dar vaikystėje mėgo pasakoti istorijas ir kurti, vaidinti savo pasakojimus, piešti. Troško užaugęs tapti menininku.

2016 m. debiutavo novelių rinkiniu „Dvasių urna“, laimėjusiu Lietuvos rašytojų sąjungos Pirmosios knygos konkursą. M. J. urbonas buvo pastebėtas kritikų ir apdovanotas literatūrinėmis premijomis, o „Dvasių urna“ įtraukta į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Šioje novelių knygoje skaitytojas ras tekstų, kurie dauguma yra lyriniai, o kai kurie – iš dalies autobiografiniai.

2017 m. pristatė romaną „Šimtmečių melancholija“, kuriame neįprastai pažvelgė į Vilnių ir jo kilmės legendą. Šiame romane rašytojas analizuoja žmogaus dvilypumo, tapatybės klausimus ir svarsto, kiek individą valdo miesto sąmonė.

2020 m. pasirodė romanas „Žudant Dzeusą“. Tai – intelektualinis iššūkis, verčiantis pasukti galvą, sprendžiant asociacijų rebusą, besidriekiantį sąmonėje ir pasąmonėje. Modernus kūrinys pasakoja apie vieno individo stiprybės paieškas. 

Kūrybos bruožai

Šiuo metu 3 išleistos rašytojo knygos yra itin skirtingos ir originalios. M. J. Urbano rašymo stilius gyvybingas ir kintantis, jis ryžtingai laužo stereotipus, nemėgina sukurti kiekvienam tinkančio kūrinio. Romane „Šimtmečių melancholija“ dominuoja ilgi sakiniai, o „Žudant Dzeusą“ – atvirkščiai, trumpi ir kapoti. Be to, M. J. Urbonas atvirauja, kad jo vaikystėje trūko gero vyriško pavyzdžio, tad tokios temos dažnai vystomos jo kūriniuose, kuriuose per fiktyvių personažų jausenas autorius reflektuoja savo patirtis.