Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Rudyard Kipling

„Jokia kaina nėra per didelė už privilegiją turėti save.“

Josephas Rudyardas Kiplingas (Džozefas Radjardas Kiplingas, 1865-1936) – anglų rašytojas, apsakymų autorius, poetas ir žurnalistas. Jis gimė Britų Indijoje, kuri įkvėpė daugelį jo kūrinių. Tarp populiariausių R. Kiplingo grožinės literatūros darbų – „Džiunglių knyga“ ir „Džiunglių knyga 2”.

Išdėstymas:

Rudyard Kipling

16,26€

Rudyardas Kiplingas (g. 1865) – anglų rašytojas, kuriam 1907 m. buvo įteikta Nobelio literatūros premija už pastabumą, vaizduotės originalumą, idėjų veržlumą ir puikų pasakotojo talentą. Jis buvo pirmasis rašytojas, gavęs šį šiuo metu visame pasaulyje žinomą apdovanojimą. „Džiunglių knyga“ – garsiausias autoriaus kūrinys vaikams. Iš viso autor..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rudyard Kipling

20,57€

Dabar tai yra Džiunglių Įstatymas – toks senas ir teisingas kaip dangus;Ir Vilkas, kuris laikysis jo, klestės, o Vilkas, jį sulaužęs, žus.Lyg medžio kamieną apraizgęs vijoklis, Įstatymas driekiasi savo gija –Rujos stiprybė yra Vilkas, o Vilko stiprybė – ruja.Džiunglėse, kaip ir žmonių bendruomenėse, svarbus kiekvienas, tačiau vienam pačiam išgyvent..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Rudyard Kipling

Istorija apie Mauglį, žmonių vaiką, kurį Indijos džiunglėse užaugino vilkai, – vienas didžiausių kada nors sukurtų literatūros kūrinių. Vaikystėje išgelbėtas iš žiauraus tigro Šerchano nagų, Mauglis auginamas pagal Džiunglių Įstatymą. Jis išmoksta medžioti ir kalbėti džiunglių gyventojų kalbomis. Įsisukęs į nepakar..

Išparduota

Rudyard Kipling

Vaikystėje išgelbėtas iš žiauraus tigro Šerchano nagų Mauglis auginamas pagal džiunglių įstatymą. Jis išmoksta medžioti ir kalbėti džiunglių gyventojų kalbomis. Įsisukęs į nepakartojamų nuotykių sūkurį berniukas susidraugauja su tokiais nuostabiais gyvūnais kaip grakšti juodoji pantera Bagira, geraširdis ru..

Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1865 m. gruodžio 30 d., Mumbajuje, Indijoje.

Didžioji vaikystės dalis buvo nelaiminga. Kai R. Kiplingui buvo šešeri, tėvai jį išsivežė į Angliją ir penkerius metus paliko globos namuose, kurių siaubą jis vėliau aprašė apsakyme. Po to jis mokėsi naujoje, nebrangioje ir prastesnėje internatinėje mokykloje. Ji persekiojo R. Kiplingą visą likusį gyvenimą ir yra aprašyta „Stalky & Co.“ (1899) bei kituose pasakojimuose: nevaldomas rojus, kuriame aukščiausi angliškojo švietimo tikslai pasiekiami tyčiojantis ir mušant.

1882 m. grįžo į Indiją, kur dirbo anglų-indų laikraščiuose. Literatūrinę karjerą pradėjo knyga „Departmental Ditties“ (1886), tačiau vėliau daugiausia išgarsėjo kaip apsakymų rašytojas.

Kai 1889 m. grįžo į Angliją, vos po metų buvo pripažintas vienu puikiausių to meto prozininkų. Jo šlovė padvigubėjo 1892 m., išleidus eilių rinkinį „Barrack-Room Ballads“, kuriame buvo tokie populiarūs eilėraščiai kaip „Gunga Din“ ir „Danny Deever“. Nuo anglų poeto lordo Byrono laikų tokia reputacija nebuvo pasiekta taip greitai. Kai 1892 m. mirė poetas laureatas Alfredas, lordas Tennysonas, galima sakyti, kad R. Kiplingas užėmė jo vietą liaudies vertinime.

1892 m. vedė Caroline Balestier, amerikiečių leidėjo ir rašytojo Wolcotto Balestier, su kuriuo bendradarbiavo, rašydamas nesėkmingą romaną „Naulahka“ (1892), seserį. Tais pačiais metais jauna pora persikėlė į Jungtines Valstijas ir apsigyveno ponios Kipling nuosavybėje Vermonte, tačiau kaimynai jų manieras ir požiūrį laikė nepriimtinais. Nesugebėję ar nenorėję prisitaikyti prie gyvenimo Amerikoje, 1896 m. Kiplingai grįžo į Angliją. 

1894 m. pasirodė „Džiunglių knyga“, tapusi vaikų literatūros klasika visame pasaulyje. 

1902 m. nusipirko namą Sasekse, kuris liko jo namais iki pat mirties. Sasekse parašė daugelį vėlesnių savo kūrinių, tarp jų – knygas „Puck of Pook's Hill“ (1906) ir „Rewards and Fairies“ (1910), du tomus, kurie, nors ir skirti dramatiškam Anglijos istorijos perteikimui, įkūnija kai kurias giliausias jo intuicijas. 

1907 m. gavo Nobelio literatūros premiją – pirmasis taip pagerbtas anglas. 

Pietų Afrikoje, kur jis praleido daug laiko, deimantų magnatas ir Pietų Afrikos valstybės veikėjas Cecilis Rhodesas jam padovanojo namą. Šis ryšys skatino R. Kiplingo imperialistines pažiūras, kurios metams bėgant vis stiprėjo. R. Kiplingo idėjos nesutapo su daugeliu to meto liberalių minčių, ir, senstant, jis vis labiau atsiskyrė nuo kitų.

Per Pirmąjį pasaulinį karą parašė keletą propagandinių knygų. 

1926 m. gavo Karališkosios literatūros draugijos aukso medalį, kuriuo iki jo buvo apdovanoti tik Scottas, Meredithas ir Hardy‘is.

Mirė 1936 m. sausio 18 d., Londone, Jungtinėje Karalystėje.

Kūrybos bruožai

R. Kiplingas garsėja gyvais aprašymais, dialogais ir šnekamosios kalbos vartojimu. Jis rašo tiesiai ir glaustai, akcentuodamas aiškumą ir paprastumą. R. Kiplingas taip pat žinomas dėl ironijos ir satyros, ypač pasakojimuose, kurių veiksmas vyksta kolonijinėje Indijoje. Jo kūriniuose dažnai gvildenamos imperializmo, nacionalinio identiteto ir kultūrų susidūrimo temos. Be to, Kiplingas geba kurti įsimintinus personažus, tokius kaip Mauglis iš „Džiunglių knygos“, ir į savo istorijas įtraukti folkloro bei mitologijos elementų.