Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Tomas Venclova

„Jeigu žmogus nekvestionuoja savo visuomenės dogmų ir stereotipų, savo visuomenės prietarų ir įpročių, jis nėra joks intelektualas. Jis gali būti krepšinio sirgalius.”

Tomas Venclova — garsus lietuvių poetas, vertėjas, publicistas, literatūrologas, profesorius, dėstytojas, rašytojo, trečiafrontininko A. Venclovos sūnus. Nors jaunystėje buvo įtikėjęs komunizmu, po Vengrijos sukilimo pakeitė savo pažiūras į antitarybines ir netgi dalyvavo disidentinėje veikloje, buvo Lietuvos Helsinkio grupės narys. dėl šių priežasčių nukentėjo jo rašytojo karjera ir T. Venclova sovietmečiu nebuvo priimtas į Lietuvos rašytojų sąjungą. Glaudžiai bendravo su Nobelio premijos laureatu Č. Milošu, kurio kvietimu emigravo į JAV. T. Venclovos kūrybos sąraše yra gausu poezijos, publicistikos, esė, vertimų. Poezijai būdingas klasikinis ritmas bei rimas. Darbai išversti į daugelį užsienio kalbų. 

Populiarūs autoriaus kūriniai: „Lietuvos istorija visiems", „Vilniaus vardai".

Išdėstymas:
GERA KAINA

Tomas Venclova

18,29€

Vienas aktyviausių Lietuvos intelektualų Tomas Venclova, svarbiausiu savo pašaukimu laikantis poeziją, ištikimai vykdo ir švietėjo misiją. Per keliolika bendradarbiavimo su R. Paknio leidykla metų buvo išleista jo Vilnius: vadovas po miestą, Vilnius: asmeninė istorija  bei du iš esmės skirtingi Vilniaus vardų..

Turime sandėlyje

GERA KAINA

Tomas Venclova

33,93€

Dviejų tomų "Lietuvos istoriją visiems" rinkinys.  "Lietuvos istoriją visiems" parašė ­poetas, ­eseistas, Jeilio universiteto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos inte­lektualų ­Tomas Venclova. Pirmojo tomo pasakojimas prasideda nuo nean­der­taliečių ir ­kromanjonieči..

Turime sandėlyje

GERA KAINA

Tomas Venclova

20,33€

Lietuvos istoriją visiems parašė ­poetas, ­eseistas, Jeilio universiteto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos inte­lektualų ­Tomas Venclova. Pirmojo tomo pasakojimas prasideda nuo nean­der­taliečių ir ­kromanjoniečių laikų, o baigiasi Lietuvos Didžiosios ­Kunigaikštystės ­padalijimais;..

Turime sandėlyje

GERA KAINA

Tomas Venclova

20,06€

Vilniaus vardai— tai autorinė poeto, intelektualo, Jeilio universiteto literatūros profesoriaus, aktyvus Lietuvos viešojo gyvenimo dalyvio Tomo Venclovos enciklopedija. Joje pasakojama apie Vilniuje — nuo pat jo įkūrimo iki mūsų dienų — gyvenusius, dirbusius, apsilankiusius ir miesto istorijoje pėdsaką palikusius žmones. &b..

Turime sandėlyje

GERA KAINA

Tomas Venclova

8,58€

Several years ago, Tomas Venclova wrote Vilnius. City Guide – a highly popular book, published in five languages. Vilnius: A Guide to Its Names and People, according to the author, is an extension, a second volume of this guide. A book about famous people who left their mark on the history of the city. The author has discovered little known informa..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

GERA KAINA

Tomas Venclova

8,30€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

GERA KAINA

Tomas Venclova

8,30€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Tomas Venclova

..

Išparduota

Tomas Venclova

..

Rodoma nuo 1 iki 9 iš 9 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1937 m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje. Jo tėvas Antanas buvo poetas ir sovietinis politikas.

Studijavo Vilniaus universitete.

Buvo vienas iš penkių Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų, dalyvavo Lietuvos ir Rusijos disidentų judėjimuose.

Vilniuje į lietuvių kalbą vertė Osipą Mandelštamą, Baudelaire'ą, T. S. Eliotą, W. H. Audeną, Robertą Frostą, Aną Achmatovą, Borisą Pasternaką ir kitus autorius. Lietuvoje jam buvo uždrausta publikuoti savo kūrybą.

1977 m. dėl disidentinės veiklos buvo priverstas emigruoti ir neteko sovietinės pilietybės. 

Nuo 1980 m. Jeilio universitete dėsto rusų ir lenkų literatūrą. 

1991 m. į Lietuvą grįžo tik po nepriklausomybės atgavimo.

Dabar gyvena Niu Heivene (Konektikuto valstija, JAV), anksčiau laikinai gyveno Vilniuje ir Krokuvoje.

Kūrybos bruožai

T. Venclova išleido daugiau kaip 20 knygų, tarp jų poezijos, literatūros kritikos, politinių komentarų, literatūrinių biografijų, vertimų ir knygų apie Vilnių. Jo kūryba buvo versta į daugelį kalbų, tarp jų į lenkų ir į rusų. Autorius yra apdovanotas reikšmingomis premijomis.