Vilniaus vardai II papildymų knyga

29,07€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
34,20€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 284
  • ISBN 9789955736912

„Vilniaus vardai II papildymų knyga“ aprašymas

Tai 2017 m. išleistos Tomo Venclovos enciklopedijos papildymų tomas. Jame poetas, intelektualas, Jeilio universiteto literatūros profesorius pristato asmenis, nepatekusius į ankstesnį tomą: mirusius po 2016 metų gruodžio 31-osios, taip pat daugybę kitų epochų veikėjų, gyvenusių ir dirbusių Vilniuje arba susijusių su mūsų sostine.

Knygos struktūra kaip ir ankstesnio leidimo, joje 10 skyrių: „Viduramžiai, „Renesansas, „Barokas", „Nuopuolio ir reformų metai", „Romantizmas", „Caro priespaudos gadynė", „Nepriklausomybės prieangyje", „Ginčas dėl sostinės", „Totalitarizmas", „Laisvėjimas"; ypač gausūs du pastarieji.

Galioja ir kiti teksto sudarymo principai: asmuo turi būti virtęs Vilniaus paveldo dalimi, nors nebūtinai tiesiogiai su Vilniumi susijęs. Be to, į knygą įtrauktos tiek miestui nusipelniusios, tiek prastai pagarsėjusios asmenybės.

Kaip ir ankstesnis leidimas, knyga labai gausiai iliustruota.

Senojo Vilniaus pareigūnai, didikai, valstybės ir visuomenės veikėjai, valdovai, komunistai ir nacių kolaborantai, taip pat aukos ir gelbėtojai, pasipriešinimo dalyviai ir nepriklausomybės priešininkai, religiniai veikėjai, mąstytojai, menininkai, mokslininkai, medikai, verslininkai ir avantiūristai, nusikaltėliai ar keistuoliai — įvairių tikėjimų ir tautybių – biogramos suformuoja labai įdomią daugiakultūrio Vilniaus mozaiką.


Iliustracijas parinko Jokūbas Jacovskis ir Raimondas Paknys.

Dailininkas Jokūbas Jacovskis.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti