Europos paukščiai

21,17€
30,25€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Jana Seta
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • ISBN 9789984077666

Knygos „Europos paukščiai“ aprašymas

Ši knyga yra vienas populiariausių ir informatyvumu bei tikslumu iki šiol nepralenktas Europos paukščių pažinimo vadovas. Lietuvos paukščių mylėtojai jį geriau žino pagal anglišką versiją išleidusios britų leidyklos „HarperCollins“ pavadinimą – „Collins Bird Guide“.


Švedų ornitologo Larso Svenssono, jo tėvynainio iliustratoriaus Dano Zetterströmo ir airių iliustratoriaus Killliano Mullarney knyga pirmą kartą pasirodė dar 1999 m. ir iškart sulaukė palankių įvertinimų. Greitai ji buvo pavadinta „geriausia paskutine XX a. knyga apie paukščius“ ir „neabejotinai geriausiu kada nors parašytu paukščių pažinimo vadovu“. Per ilgą laiką leidinys užsitarnavo kone kultinio statusą, o paukščių stebėtojai jį vadina tiesiog „ornitologų biblija“.


Lietuviškai išverstas naujausias ir papildytas – jau trečiasis – knygos leidimas.


Knygą sudaro:

  • išsamūs Vakarų Palearktikos regionui (įskaitant ir Lietuvą) priklausančių 700 paukščių rūšių aprašymai, o pabaigoje dar keliasdešimt užklystančių rūšių ir tų, kurios paspruko iš nelaisvės arba į regioną buvo atvežtos.
  • informatyvios ir tikroviškos spalvotos iliustracijos su pagrindiniais rūšies identifikacijai reikalingais požymiais (lytis, amžius, plunksnų raštas poravimosi ir poilsio periodu, paukščio vaizdas skrydyje ir kt.).
  • aktualiausi paplitimo žemėlapiai su patikima informacija apie paukščių perėjimo, migracijos ir žiemojimo vietas.


Lietuvai lokalizuota dalis informacijos. Prie dalies paukščių aprašymų lietuvių skaitytojai ras informacijos apie vienos ar kitos paukščio rūšies situaciją Lietuvoje, yra nurodyti rūšies aptinkamumo kodai ir retumas Lietuvoje.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti