Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Zigmas Vitkus

„Kaip tikėti Dievą šalyje, kurioje yra visos sąlygos žmogui jaustis suvereniu ir racionaliu racionalios tikrovės tvarkytoju? Kam laukti antrojo Kristaus atėjimo, kam rūpintis anapusybe, jeigu „šveicariška“ tikrovė jau dabar žada daug malonių ir padorių išsipildymų?”

Dr. Zigmas Vitkus – Lietuvos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas, publicistas. Dr. Z. Vitkaus tyrimų sritys: Antrojo pasaulinio karo atminimas, įskaitant Holokausto paminklų ir memorialų kultūrą, disonansinio paveldo problematika, miesto fenomenas. Laisvu laiku autorius mėgsta domėtis Šiaurės Amerikos čiabuvių kultūromis, stebėti debesis ir paukščius. Dr. Z. Vitkus taip pat rašo pažintines knygas vaikams apie istoriją, tokias kaip „Lietuvos istorija“, „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“.

Išdėstymas:

Zigmas Vitkus

20,15€

Tikri herojai nevilki apsiaustų, nedėvi veidą slepiančių kaukių ir neturi antgamtiškų galių. Sutikęs gatvėje – jų neatpažinsi. Žmonės kaip žmonės. O vis dėlto jie tą lemiamą akimirką, kai reikia apsispręsti, į kurią pusę – gėrio ar blogio – stoti, jei ir sudvejoja, tai tik minutėlę ir, nepaisydami mirtino pavojaus, daro tai, kas teisinga. XX a..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

25,42€

Žengti į Panerių memorialą – lyg žengti į atminties mišką.Paneriai – viena reikšmingiausių Antrojo pasaulinio karo atminties vietų Europoje.Vilniaus pakraštyje besidriekianti, romantiška, kurortu turėjusi tapti erdvė virto masinių žudynių – Holokausto sušaudant ir kitų nacių nusikaltimų žmoniškumui – vieta. O vėliau, 1960 m. įsteigus Fašizmo aukų m..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

akcija

Zigmas Vitkus

13,36€

Istorikas Zigmas Vitkus paprastai ir įdomiai pasakoja Lietuvos istoriją nuo ledynmečio iki pat šių dienų. Vaikai (ir suaugusieji!) sužinos, kokie istoriniai įvykiai mūsų šalyje vyko, kokios didžios asmenybės gyveno, kokia buvo praeities žmonių kasdienybė. „Lietuvos istorija“ – ne tik įdomi pažintis su praeitimi...

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

15,97€

Tai – vaizdingai parašyta, nuotaikingai iliustruota bei istoriškai tiksli knyga vaikams (ir ne tik!) apie Lietuvos valdovus. Joje pristatoma 28 valdovų biografijos. Nuo Lietuvos karaliaus Mindaugo iki paskutiniojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio. Iš viso knyga aprėpia 560 LDK metų!Valdovai –..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

0,55€

Sąsiuvinis „Kęstutis – senosios Lietuvos riteris“:Sąsiuvinio langeliai pritaikyti nuo 3 klasės.Popierius ypač aukštos kokybės, todėl  tinka rašyti rašaliniu parkeriu.Sąsiuvinio nugarėlėje – Gediminaičių dinastija ir pagrindiniai faktai apie kunigaikštį Kęstutį.Sąsiuvinio viršelio iliustracija iš Z.Vitkaus knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vai..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

0,55€

Sąsiuvinis „Mindaugas, sukūręs Lietuvos valstybę“:Sąsiuvinio linijos pritaikytos nuo 3 klasės.Popierius ypač aukštos kokybės, todėl  tinka rašyti rašaliniu parkeriu.Sąsiuvinio nugarėlėje – pagrindiniai faktai apie karalių Mindaugą.Sąsiuvinio viršelio iliustracija iš Z.Vitkaus knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“, iliustravo I.Dagilė.12 ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

0,55€

Sąsiuvinis „Steponas Batoras – 16 amžiaus „Vytautas Didysis“:Sąsiuvinio langeliai pritaikyti nuo 3 klasės.Popierius ypač aukštos kokybės, todėl  tinka rašyti rašaliniu parkeriu.Sąsiuvinio nugarėlėje – Jogailaičių dinastija ir pagrindiniai faktai apie valdovą Steponą Batorą.Sąsiuvinio viršelio iliustracija iš Z.Vitkaus knygos „Lietuvos valdovai..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Zigmas Vitkus

0,55€

Sąsiuvinis „Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė“:Sąsiuvinio linijos pritaikytos nuo 3 klasės.Popierius ypač aukštos kokybės, todėl  tinka rašyti rašaliniu parkeriu.Sąsiuvinio nugarėlėje – Jogailaičių dinastija ir pagrindiniai faktai apie valdovą Žygimantą Augustą.Sąsiuvinio viršelio iliustracija iš Z.Vitkaus knygos „Lietuvos valdovai pas..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 8 iš 8 (viso puslapių - 1)

Biografija

1998 m. baigė Kalniečių vidurinę mokyklą Kaune.

Studijavo istoriją ir sociokultūrinę antropologiją Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. 

2002 m. apgynė bakalauro baigiamąjį darbą.

2005–2006 m. dirbo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centre Specialiųjų tyrimų skyriuje.

2007 m. apgynė magistro studijų baigiamąjį darbą Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centre. 

2009–2013 m. buvo internetinio dienraščio bernardinai.lt visuomenės ir istorijos temų redaktorius.

Nuo 2014 m. jungtinėje Klaipėdos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto istorijos krypties doktorantūroje rengė daktaro disertaciją. Ją apgynė 2019 m. Disertacijos tema „Memorialas atminimo politikoje: Panerių atvejo tyrimas (1944–2016)“.

2014–2019 m. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Panerių memorialo vedėjas bei Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms kompleksinio atnaujinimo projekto koordinatorius. 

Nuo 2019 m. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas.

Kūrybos bruožai

Dr. Z. Vitkus rašo pažintines knygas vaikams apie istoriją. Istorikas geba paprastai ir turiningai papasakoti įvairius Lietuvos istorijos aspektus. Skaitydami autoriaus knygas ne tik mažieji, bet neretai ir suaugusieji gali atrasti įdomių faktų apie istorinius įvykius mūsų šalyje, iškilių asmenybių gyvenimus, praeities žmonių kasdienybę, archeologų atradimus. O kur dar puikus žaismingų iliustracijų ir istorinių nuotraukų derinys!