Lietuvos valdovai pasakoja vaikams

15,97€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
19,25€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Zigmas Vitkus
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 136
  • ISBN 9786090144077

Knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ aprašymas

Tai – vaizdingai parašyta, nuotaikingai iliustruota bei istoriškai tiksli knyga vaikams (ir ne tik!) apie Lietuvos valdovus. Joje pristatoma 28 valdovų biografijos. Nuo Lietuvos karaliaus Mindaugo iki paskutiniojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio. Iš viso knyga aprėpia 560 LDK metų!

Valdovai – pasipūtę ir nuolankūs, kariaujantys ir susitaikantys, mylintys ir nekenčiantys. Visi jie turi unikalią istoriją apie savo vaikystę, tėvus, meilę, atėjimą į valdžią. Autorius Zigmas Vitkus akcentuoja kiekvieno jų valdymo bruožus ir svarbą šalies istorijai, daug dėmesio skiria ir jų asmenybėms, mintims, planams. Kas geriausia, knyga parašyta taip, kad atrodo, jog valdovai apie visa tai pasakojasi patys! Kiekvieną pasakojimą lydi istoriko komentaras – kritiškas valdovo veiklos apibendrinimas.

„Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ skirta 7–13 m. skaitytojams. Ši knyga:

·         žadina smalsumą ir norą pažinti Lietuvos istoriją;

·         augina patriotiškumą;

·         skatina skaitymo malonumą;

·         meniškai vertingos iliustracijos supažindina su aprašomų laikų estetika.

Zigmas Vitkus – istorijos mokslų daktaras. Ypač autorius domisi Antrojo pasaulinio karo atminimu, Holokausto atminimo politika, memorialų kultūra. Tiesa, jam rūpi ne tik istoriniai tyrimai, bet ir mūsų šalies istorijos populiarinimas. Z. Vitkus jau išleido dvi pažintines knygas vaikams „Lietuvos kasdiena“ ir „Lietuvos istorija“. Taip pat 2022 m. vasario–liepos mėnesiai buvo sklaidos projekto „Mokslinė monografija: „Paneriai: memorialas atminimo kultūroje ir politikoje (1944–2020)““ vadovas.

Šią knygą iliustravo Inga Dagilė, savo darbais papuošusi jau ne vieną leidinį. Kurdama piešinius šiai knygai ji itin domėjosi Lietuvos valdovais, todėl paveikslėliuose matyti konkrečiam laikotarpiui būdinga apranga, ginklai, įvairūs daiktai. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti