Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
Tautiniai tekstai

Tautiniai tekstai

Internetu:
3,18€
Knygyne:
3,35€

Apie

Diktantų knyga pagrindinės mokyklos 5–10 klasėms ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams Parengta pagal naujas rekomendacijas atpasakojimams ir diktantams Knygelė „Tautiniai tekstai“ yra sudaryta, remiantis mūsų tautos istorija, mitologija, tautos...

Informacija

  • Metai 2016
  • Puslapiai 54
  • Leidykla Lucilijus
  • ISBN 9789955323150

„Tautiniai tekstai “ aprašymas

Diktantų knyga pagrindinės mokyklos 5–10 klasėms ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams Parengta pagal naujas rekomendacijas atpasakojimams ir diktantams Knygelė „Tautiniai tekstai“ yra sudaryta, remiantis mūsų tautos istorija, mitologija, tautosaka ir papročiais. Tai rišlūs pasakojimai apie Lietuvos vardo kilmę, žymiausias šalies vietoves, reikšmingiausius įvykius ir ryškiausias asmenybes. Tekstai skatina domėtis savo šalimi, ugdo tautinį orumą ir pasitikėjimą. Knygelė parengta pagal naujausias rekomendacijas diktantams ir atpasakojimams. Diktantai sudėlioti į tris skyrius: 5–6, 7–8 ir 9–10 klasėms. Kiekviename skyriuje yra po dešimt tekstų, išdėstytų atitinkama tvarka: nuo paprastesnių, trumpesnių iki sunkesnių, ilgesnių. Diktantai nėra skirti įtvirtinti konkrečią temą, kadangi tuomet mokiniai pamiršta kitas taisykles. Šie tekstai daugiau orientuoti į bendrą raštingumą, tačiau apima ir atitinkamam klasių koncentrui būdingus rašybos ir skyrybos atvejus. Diktuojami tekstai nėra ilgi, tad lieka pamokos laiko išsiaiškinti retesnius žodžius, aptarti sudėtingesnę skyrybą ar pasidalinti su tema susijusia patirtimi. Padiktavus tekstą sakiniais ir ruošiantis baigiamajam skaitymui, rekomenduojama trumpa viktorina ar greitieji atsakymai. Tai leistų mokiniams šiek tiek pailsėti, praplėstų temą ir pagyvintų pačią pamoką. Diktantų klaidų analizės ir taisymo pamokoms 5–6 klasėse siūlau ir rašybos testus, kurie padėtų įtvirtinti taisykles, pagrįsti rašybos sunkumus analogiškais pavyzdžiais, ugdytų pastabumą ir kalbinę pajautą. Drįsčiau rekomenduoti šiuos tekstus ir lietuviškoms mokykloms (klasėms), esančioms ne Lietuvoje. Šie tekstai ne tik gilintų žinias apie tolimą Tėvynę, bet ir stiprintų patriotiškumą, leistų pajusti šalies grožį ir savitumą. Mokymo priemonė gali būti derinama su svarbiomis Lietuvai datomis, Lietuvos istorijos ar geografijos temomis. Taip pat šiuos tekstus galima panaudoti ir kaip atpasakojimus, atkreipiant dėmesį į rekomenduojamą atpasakojimams žodžių skaičių.

Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

    Prastai   Gerai