Alan Wilson Watts

„Gyvenimo prasmė yra tiesiog būti gyvam. Tai taip paprasta, akivaizdu ir suprantama. Ir vis dėlto visi blaškosi, apimti didžiulės panikos, tarsi būtų būtina pasiekti kažką, kas pranoksta juos pačius.“

Alanas Wilsonas Wattsas (1915-1973) – anglų rašytojas, kalbėtojas, žinomas kaip japonų, kinų ir indų budizmo, daoizmo ir hinduizmo filosofijos tradicijų interpretatorius ir populiarintojas Vakarų auditorijai. Gimęs Anglijoje, 1938 m. persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas ir Niujorke pradėjo Zen mokymus. Teologijos seminarijoje įgijo teologijos magistro laipsnį, o 1945 m. tapo episkopaliniu kunigu. 1950 m. paliko tarnystę ir persikėlė į Kaliforniją, kur pradėjo dirbti Amerikos Azijos studijų akademijos dėstytoju. A. W. Wattsas įžvalgomis dalinasi knygoje „Nesaugaus gyvenimo išmintis“.

Išparduota

Alan Wilson Watts

Išparduota

1 prekės

Biografija

Gimė 1915 m. sausio 6 d. Kente, Anglijoje. Alanas priklausė viduriniosios klasės šeimai, jo tėvas dirbo „Michelin Tyre Company“ Londono biure, o motina buvo namų šeimininkė. Jo auklėjimui didelę įtaką turėjo motinos religingumas. Alanas lankė Kenterberio karališkąją mokyklą, o paauglystėje jam pasitaikė galimybė keliauti į Prancūziją kartu su turtingu epikūrininku Francisu Croshaw. Croshaw taip pat darė įtaką Alanui savo budistiniais įsitikinimais ir praktika.  Baigęs vidurinę mokyklą, jis trumpai dirbo dažykloje, o vėliau – banke. Wattsą domino filosofija, jis pradėjo intensyviai skaityti filosofijos, istorijos, psichologijos, psichiatrijos ir Rytų išminties veikalus. Jis susidūrė su autoriais, turėjusiais didžiulę įtaką formuojant jo ideologiją, tokiais kaip Nikolajus Rerichas, daktaras Sarvapalli Radhakrishnanas ir teosofai, pavyzdžiui, Alice Bailey.

Alanas išmoko kinų kalbą, atliko svarbius zenbudizmo ir Indijos bei Rytų Azijos religijų ir filosofijų pagrindinių tikėjimų ir praktikų tyrimus. Alanas buvo žymus Londono budistų ložės narys, o 1931 m. buvo paskirtas šios organizacijos sekretoriumi. 1936 m. dalyvavo Londono universitete vykusiame Pasauliniame tikėjimų kongrese, kur išklausė D. T. Suzuki, žymaus dzenbudizmo tyrinėtojo, padariusio didelę įtaką jo mintims. Tais pačiais metais, įkvėptas D. T. Suzuki darbų, Wattsas išleido savo pirmąją knygą. 1938 m. jis persikėlė į Ameriką ir pradėjo mokytis dzenbudizmo, tačiau, nepatenkintas mokytojo metodais, nutraukė mokslus. Tada Alanas įstojo į anglikonų mokyklą teologijos seminarijoje Ilinojaus valstijoje, kur studijavo krikščioniškuosius Raštus, teologiją ir Bažnyčios istoriją, įgijo teologijos magistro laipsnį. 

1951 m. apsigyveno Kalifornijoje, priėmęs darbą Amerikos Azijos studijų akademijos San Franciske fakultete. Kelerius metus jis buvo šios akademijos administracijos valdybos narys. Būdamas akademijoje, jis mokėsi rašytinės kinų kalbos ir kinų kaligrafijos teptuku. Iš akademijos Wattsas išėjo į laisvai samdomą darbą ir 1953 m. pradėjo dirbti radijo stotyje Berklyje.

1957 m. Wattsas išleido labai gerai įvertintą ir daug diskusijų sukėlusią knygą „The Way of Zen“, kurioje aptariami filosofiniai dzenbudizmo pagrindai ir istorija. Keliaudamas po Europą Alanas susipažino su žymiu psichiatru Carlu Jungu, o grįžęs į Ameriką Wattsas ėmė tyrinėti šiuolaikinio mokslo ir psichologijos temas, siekdamas nustatyti mistinių patirčių ir materialių visatos teorijų atitikimą. Jis taip pat pradėjo vartoti psichodelinius narkotikus.

Mirė 1973 m. lapkričio 16 d. Kalifornijoje, JAV.

Kūrybos bruožai

A. Wattsas parašė daugiau kaip 25 knygas įvairiomis temomis. Tokiomis kaip kibernetika, semantika, filosofija, gamtos istorija, seksualumo antropologija, Rytų ir Vakarų religija. Jo esminė žinutė ir visa žmogiškojo gyvenimo prasmė bei džiaugsmas, kaip jis rašė savo autobiografijos įžangoje, buvo sujungti dvasinius dalykus su materialiais. Jis tikėjo, kad tai galima padaryti tik einant savo keliu ir priimant savo karmą.