Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Andrzej Sapkowski

„Blogis yra blogis. Mažesnis, didesnis, vidutinis... Nėra jokio skirtumo. Laipsnis yra savavališkas. Apibrėžimas neryškus. Jei man reikėtų rinktis tarp vieno blogio ir kito... Verčiau išvis nesirinkti.“

Andrzejus Sapkowskis (g. 1948) – lenkų rašytojas fantastas, eseistas, vertėjas, ekonomistas. Jis geriausiai žinomas dėl savo šešių tomų knygų serijos „Raganius“. Jos veiksmas sukasi apie raganių, pabaisų medžiotoją Geraltą iš Rivijos. Serija prasidėjo, išleidus knygą „Elfų kraujas“ (1994) ir buvo baigta, išleidus atskirą priešistorės romaną 2013 m. Saga išpopuliarėjo per televiziją, kiną, sceną, komiksus, kompiuterinius žaidimus ir buvo išversta į 37 kalbas. Autorius yra antrasis labiausiai verčiamas lenkų mokslinės fantastikos rašytojas po Stanislovo Lemo. A. Sapkowskis taip pat išleido: „Ežero valdovė“, „Kregždės bokštas“, „Krikštas ugnimi“.

Išdėstymas:

Andrzej Sapkowski

21,00€

Lietuvių ir viso pasaulio maginės fantastikos gerbėjų numylėtinis raganius Geraltas iš Rivijos sugrįžta! Naujas „Raganiaus“ ciklo romanas „Audrų sezonas“ – atskira Geralto istorijos dalis, tai ne pradžių pradžia ir ne tęsinys. Pasak paties autoriaus Andrzejaus Sapkowskio, „pasakojimas tęsiasi, istorija niekada nesibaigia“. Geraltas iš Rivijos ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

15,47€

Iš tiesų, sakau Jums, atslenka kalavijo ir kirvio amžius, nuožmių pūgų amžius. Atslenka Baltojo speigo ir Baltosios Šviesos Metas, Tedd Deireadh, Pabaigos Metas. Pasaulis mirs šaltyje, o atgims podraug su nauja saule. Atgims iš Senojo Kraujo, iš Hen Ichaer, iš pasėto grūdo, kursai ne tik sudygs, o liepsnomi..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

14,52€

„Ežero valdovė“ – pagal chronologiją septintoji „Raganiaus“ ciklo knyga. Iš Kregždės Bokšto Ciri patenka į elfų karaliaus Auberono valdomą šalį. Čia, pasak senųjų elfų, išsipildys tūkstantmetė pranašystė. Bet ką likimas lems pačiam Geraltui? Ar pavyks jam išlikti gyvam ir susig..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

14,85€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

15,47€

Maginės fantastikos knygų ciklo „Raganius“ autorius gimė 1948 m. Lenkijoje. Išgarsėjęs pirmu apsakymu „Raganius“, apie raganių Geraltą jis parašė dar tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus; jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterinis žaidimas The Wi..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

15,47€

Maginės fantastikos knygų ciklo „Raganius“ autorius Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs dar pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė apie raganių Geraltą tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus, jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterini..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

15,47€

Maginės fantastikos knygų ciklo „Raganius“ autorius Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė apie raganių Geraltą dar tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus; jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterini..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Andrzej Sapkowski

15,47€

Geraltas yra raganius iš Rivijos. Tai žmogus, kurio magiškos galios, sustiprintos ilgų treniruočių ir paslaptingo medaliono, pavertė jį puikiu kovotoju ir negailestingu žudiku. Tačiau jis nėra paprastas žudikas: jo taikiniai – įvairios pabaisos ir bjaurūs velniai, kurie niokoja žemę ir puola nekaltuosius. Geraltas siekia gėrio ir klajoja po šalį ie..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Rodoma nuo 1 iki 8 iš 8 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1948 m. birželio 21 d. Lodzėje, Lenkijoje. Jo tėvas tarnavo Lenkijos liaudies armijoje ir dalyvavo Berlyno mūšyje. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, tėvai gyveno netoli Naujosios Solos. Paskui apsigyveno Lodzėje, Vidurio Lenkijoje.

Mokėsi Boleslovo Pruso 21-ojoje vidurinėje mokykloje. 

Lodzės universitete studijavo ekonomiką ir verslą. Prieš pradėdamas rašyti, dirbo vyresniuoju prekybos atstovu užsienio prekybos įmonėje. Literatūrinę karjerą pradėjo kaip vertėjas, ypač mokslinės fantastikos.

Fantazijų ciklo apie raganių Geraltą sėkmė pavertė jį rašytoju bestselerių autoriumi. Dabar jis yra vienas garsiausių ir sėkmingiausių Lenkijos autorių, savo šalyje pardavęs daugiau nei Stephenas Kingas ar Michaelas Crichtonas. 

Pelnė penkias Zajdelio premijas. Iš jų tris – už apsakymus. Dvi – už romanus.

Gyvena gimtajame Lodzės mieste centrinėje Lenkijoje. Jis yra ateistas. Jis turėjo sūnų Kšyštofą (1972-2019), kuris buvo aistringas lenkų žurnalo „Fantastyka“ skaitytojas ir kuriam parašė pirmąją „Raganiaus“ istoriją.

Yra Lenkų rašytojų sąjungos narys. Viename interviu minėjo, kad jo mėgstamiausi rašytojai yra Ernestas Hemingvėjus, Michailas Bulgakovas, Reimondas Čandleris ir Umberto Eko.

2005 m. Stanislavas Berešas (Stanisław Bereś) paruošė ilgą interviu su A. Sapkowskiu. Jis buvo išleistas knygos pavidalu kaip „Istorija ir fantastika“ (lenk. „Historia i fantastyka“).

Kūrybos bruožai

A. Sapkowskio kūryba siūlo daugiau nei monstrus ir seksą. Jis yra netikėtumų meistras ir įkvėpimas daugeliui jaunų fantastikos rašytojų. A. Sapkowskio kūryboje fantazijos motyvai giliai įsilieja į realųjį pasaulį. „Raganiaus“ sagos veiksmas vyksta išgalvotame pasaulyje (nors kai kas teigia, kad siužetas galėjo vykti Žemėje prieš ledynmetį). 

A. Sapkowskio knygų seriją sudaro 8 romanai. Visoje istorijoje vyrauja panašūs siužetai. Herojus ar herojė įsipainioja į nepavydėtiną situaciją. Joje vienintelė išeitis būna itin šiurpi. Viena iš istorijos temų – likimas ir nenutrūkstamas žmonių tarpusavio ryšys. Ši tema puiki, nes padeda sujungti siužetą visoje serijoje.

Be smurto ir nuogybių, A. Sapkowskis skaitytojui pateikia dar vieną siužeto papildymą – gausybę monstrų. Jis pagrindžia monstrų egzistavimą bloga žmonių prigimtimi. Autoriaus knygos pakelia monstrų ir fantastinių pasaulių kartelę. Jis nenaudoja J. R. R. Tolkieno poetinio balso. A. Sapkowskis renkasi tokį, kuris atitinka žiaurų ir negailestingą pasaulį, su kuriuo Geraltui tenka susidurti kiekvieną dieną. A. Sapkowskis kančią ir neteisybę paverčia žmogiškosios egzistencijos dalimi. Nežmogus, raganius, yra priverstas išgelbėti kuo daugiau žmonių – nors jo nekenčia tie, kurie reikalauja pagalbos.