Kvailių bokštas. Husitų trilogija. Pirma knyga

23,46€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
27,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2023
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 608
  • ISBN 9786090154571

Knygos „Kvailių bokštas. Husitų trilogija. Pirma knyga“ aprašymas

Andrzejaus Sapkowskio „Raganiaus“ serija puikiai pažįstama tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio skaitytojams – pagal šį romanų ciklą sukurtas populiarus „Netflix“ serialas bei dar populiaresnė kompiuterinių žaidimų serija. 

Romanas „Kvailių bokštas“ yra pirmoji autoriaus „Husitų trilogijos“ dalis, kupina maginės fantastikos, nuotykių, įtampos ir pavojų, pagardinta neprilygstamu šmaikštumu ir beprotybės inkliuzais. 

Romano veiksmas skaitytoją nukelia į XV amžių. Reinmaras iš Bieliavos yra smalsus ir protingas jaunuolis: mokytas žolininkas, gydytojas ir... beviltiškas romantikas. Suviliojęs rūstaus riterio žmoną, gražuolę Adelę, vaikinas užklumpamas nusikaltimo vietoje ir yra priverstas sprukti.

Reinmarui ant kulnų lipa ne tik keršto trokštantys Adelės broliai, bet ir riterio užsiundyta Šventoji Inkvizicija. Silezijos žemėje nenumaldomai auga įtampa tarp kryžiuočių ir husitų. Laviruodamas tarp priešiškų jėgų ir stengdamasis išvengti persekiotojų žabangų, Reinmaras atkeliauja iki legendinio narenturmo – Kvailių bokšto.


Šiame bokšte įkalinti bepročiai – ar bent jau valdžios tokiais laikomi žmonės. Bokšte uždarytas ir astronomas, heliocentrinės pasaulio sistemos kūrėjas Mikalojus Kopernikas. Šioje itin spalvingų veikėjų draugijoje Reinmaras turės ne tik slapstytis, bet ir išsaugoti sveiką protą.

Britų fantastikos žanro rašytojas Joe Abercombie aptardams knygą dalijosi mintimis: „Tampriai supintas pasakojimas, pagardintas neprilygstamu šmaikštumu bei sekso, mirties, magijos ir beprotybės inkliuzais." 

Jam antrino ir Istorinių romanų draugija: „Nuostabus veiksmas, dar nuostabesnis subtilus humoras. Autorius mums padovanojo itin populiarią „Raganiaus" seriją, bet šio romano sąsaja su tikra istorija man suteikė dar didesnį malonumą." 

Maginės fantastikos meistras Andrzejus Sapkowskis gimė 1948 m. Lenkijoje. Geriausiai pasaulyje žinomas jo ciklas „Raganius“, kurį sudaro 6 romanai ir 15 apsakymų.  Pirmąjį savo apsakymą „Raganius“ jis atidavė vienintelio Lenkijos fantastikos žurnalo „Fantastyka“ organizuotam konkursui. Apsakymas pasiekė skaitytojus, o būsimasis rašytojas nusprendė jį išplėsti ir parašė pasakojimų apie baltaplaukį, neįtikėtinų gebėjimų turintį pabaisų medžiotoją, vardu Geraltas, ciklą. 2016 m. A. Sapkowskis gavo Pasaulio maginės fantastikos apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus. Savo knygose jis ne tik kuria magiškų būtybių pasaulį, bet ir nagrinėja asmeninės tapatybės, kovos su blogiu, moralės, lygių teisių ir religijos klausimus. Rašytojas neria net kelių sluoksnių pasaulį, kuriame kiekvienas skaitytojas atranda sau artimą temą.

„Aš ir magija. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio“ – yra prisipažinęs A. Sapkowskis. Rašyti fantastinius apsakymus jį pastūmėjo ir J. R. R. Tolkienas, kurio knygos Lenkijoje buvo išleistos beveik tuo pačiu metu kaip ir JAV.


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti