Hobitas, arba Ten ir atgal

15,47€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
18,20€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 296
  • ISBN 9786090142486

„Hobitas, arba Ten ir atgal“ aprašymas

J. R. R. Tolkien vardas yra gerai pažįstamas fantastinių knygų gerbėjams. Jo trilogija „Žiedų valdovas“ yra tapusi žanro klasika, mušanti visus įmanomus skaitomumo rekordus. Tačiau nuo ko viskas prasidėjo? 

„Žiedų valdovo“ priešistorė atskleidžiama kūrinyje „Hobitas“, kuriama pasakojama apie nykštukų ir hobito Bilbo kelionę įveikti slibiną Smogą. J. R. R. Tolkien šiame kūrinyje pirmąkart vaizduoja paslaptinguosius hobitus, goblinus, elfus, trolius, nykštukus ir burtininkus, kurių tolimesnis likimas vaizduojamas garsiojoje trilogijoje. 

Istorija pasakojama epizodais, o dauguma skyrių supažindina su tam tikra J. R. R. Tolkieno sukurta būtybe ar būtybių rūšimi. Bilbas įgyja naują brandos, kompetencijos ir išminties lygį, priimdamas romantiškąją, fėjų bei nuotykių kupiną savo prigimties pusę ir pasitelkdamas sveiką protą. Istorija pasiekia kulminaciją Penkių armijų mūšyje, kur daugelis ankstesnių skyrių veikėjų bei būtybių vėl pasirodo ir įsitraukia į konfliktą.

„Hobitas, arba Ten ir atgal“ buvo išleista 1937 m. ir išversta į daugiau nei 60 skirtingų kalbų. „Hobito“ istorija kaip ir garsioji trilogija buvo perkelta ir į kino ekranus. Režisieriaus Peterio Jacksono sukurtos ekranizacijos sulaukė didelės sėkmės ir pripažinimo. 


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti