Berniukas, kuris matė tamsoje

8,46€
10,20€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Leidykla: Odilė
Informacija
  • Metai 2021
  • Viršelis Minkštas
  • Puslapiai 144
  • ISBN 9786098222463

„Berniukas, kuris matė tamsoje“ aprašymas

„Berniukas, kuris matė tamsoje“ – tikra istorija paremtas skaudžiai atviras pasakojimas apie vaiką, gimusį neregių šeimoje. Jokūbas yra savo tėvų akys, todėl jį labai anksti užgriūva didelių rūpesčių ir atsakomybės našta. Jokūbas visur yra kitoks: ir reginčiųjų visuomenėje, ir tarp neregių, o toks „ypatingumas“ neretai yra slegiantis, keliantis norą maištauti. Talentą mylėti turintis vaikas auga ir bręsta, prieštarų pilną tikrovę atrasdamas per tragikomiškus nesusipratimus, skaudžius kluptelėjimus ir netikėtus kasdienius džiaugsmus. Pasak latvių kritikės Bārbalos Simsonės, šis pasakojimas – ne apie matymą ar nematymą, o apie tai, kas įžvelgiama ne akimis. Apie tai, kas svarbiausia. Veiksmas vyksta praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Latvijoje. 

Rasos Bugavičutes-Pēces knyga įtraukta į 2020-ųjų tarptautinį literatūros katalogą „White Ravens“ ir 2021-ųjų Europos Sąjungos literatūros premijos trumpąjį sąrašą. Latvijos nacionaliniame teatre pastatytas spektaklis „Berniukas, kuris matė tamsoje“ (rež. Valters Sīlis) pripažintas geriausiu 2019–2020 m. sezono spektakliu.


Rasa Bugavičute-Pēce (g. 1988) – lietuvių kilmės latvių dramaturgė, prozininkė, kino filmų ir televizijos serialų scenarijų autorė. Tarptautinės Jānio Baltvilko premijos laureatė (2020). „Berniukas, kuris matė tamsoje“ (2019) – antra jos knyga.   


Prekę galite įsigyti šiuose knygynuose:

Šie duomenys atnaujinami kelis kartus per parą, todėl rekomenduojame paskambinti į pasirinktą knygyną ir pasitikslinti prekių likutį. Knygynų kontaktus rasite čia.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti