Dienoraštis

10,97€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
12,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Anne Frank
Informacija
  • Metai 2010
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 344
  • Leidykla Alma littera
  • ISBN 9789955388241

Knygos „Dienoraštis “ aprašymas

Jaunimui nuo 13 m. 

„Stebuklas, kad dar neatsisakiau visų savo vilčių – juk jos juokingos ir neįgyvendinamos. Laikausi jų įsikibusi ir, nepaisydama jokių aplinkybių, tikiu, kad žmogaus širdis iš prigimties gera.“

Anos Frank dienoraštis – vienas iškalbingiausių holokausto liudijimų. Slapstydamasi nuo nacių su šeima ir draugais Amsterdame Ana rašė dienoraštį Nuo 1942 m. iki 1944 m. 

Anos dienoraštis – ne vien holokausto liudijimas. Bet ir mergaitės brendimo, optimizmo ir tikėjimo gyvenimu istorija. Mergina stebėjo skeldėjantį pasaulį. Didžiausias nuodėmes. Bet neprarado tikėjimo žmonių gerumu. Vilties, kad gyvenimas sugrįš į įprastą. Ana aprašė gyvenimą slėptuvėje. Paaugliškas bėdas. Nepatirtus jausmus. Savęs pažinimą.

Annelies Marie Frank (1929 m. birželio 12 d. - 1945 m. vasaris arba kovas) - Vokietijoje gimusi žydų mergaitė. Ji rašė dienoraštį. Jame fiksavo gyvenimą, slapstantis nuo nacių persekiojimo. Ji yra garsi dienoraštininkė, aprašinėjusi kasdienybę iš savo šeimos slėptuvės Amsterdamo palėpėje. Viena labiausiai aptarinėjamų žydų holokausto aukų, išgarsėjusi po mirties. Ana mirė Bergen-Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m. Nesulaukė 16-ojo gimtadienio. Išgyveno tik Anos tėvas. Jis įvykdė dukters norą. Paskelbė dienoraštį. Nuo tada dienoraštis išverstas į 70 kalbų. Dienoraštis - viena žinomiausių pasaulyje knygų. Pagal ją pastatyta keletas pjesių ir sukurtų filmų. 

„Rašyti dienoraštį – keistas užsiėmimas tokiai kaip aš. Ir ne vien todėl, kad anksčiau niekuomet nerašiau. Man atrodo, kad vėliau nei man pačiai, nei kam nors kitam nebus įdomios trylikametės mokinukės išpažintys. Nors iš tikrųjų tai nelabai svarbu, tiesiog aš noriu rašyti, maža to – atvirai pasakoti viską, kas guli ant širdies.“

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti