Krabatas, arba treji metai užburtame malūne

10,16€
12,25€
Kainos el. parduotuvėje vaga.lt ir fiziniuose knygynuose VAGA gali skirtis
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Nieko rimto
Informacija
  • Metai 2019
  • Puslapiai 256
  • Leidykla Nieko rimto
  • ISBN 9786094415951

Knygos „Krabatas, arba treji metai užburtame malūne“ aprašymas

Aš pažymiu tave, broli,

Medinio kryžiaus anglim –

Pažymiu tave

Slaptos brolijos

Ženklu.

Kai keturiolikmetis Krabatas susapnavo vienuolika varnų, kviečiančių atvykti į Švarckolmo malūną mokytis burtų, tiesiog apsivertė ant kito šono ir miegojo toliau. Maža ko prisisapnuoja.

Bet kai sapnas vis nesiliovė kartotis, jis nusprendė nuvykti į tą malūną ir pasižiūrėti.

Kad čia reikia sunkiai plūktis dienomis ir naktimis, o meistras per pamokas paverčia juos varnais – nieko baisaus. Kad kiti mokiniai atrodo įsibauginę ir nenori pasakoti, kas iš tiesų vyksta malūne, irgi nieko tokio.

Tonda, vyriausias mokinys, baigęs mokslus pas senąjį malūnininką, yra vienintelis, kuris maloniai elgiasi su Krabatu ir ištiesia jam pagalbos ranką, kai išsigandusiam berniukui tenka per daug neįmanomų malūnininko užduočių.

Bet čia iš tiesų dedasi keisti dalykai. Be galo keisti. Krabatas pasiryžta visas užburto malūno paslaptis išsiaiškinti – net jei tai būtų gyvybės ar mirties klausimas. Ir pamažu jis supranta, kad malūne vyksta ne tik malimas – senasis malūnininkas iš tikrųjų yra burtininkas, sudaręs sutartį su velniu ir turintis kiekvienais metais paaukoti vieną iš mokinių, kad liktų velnio malonėse, išlaikydamas savo neįtikėtinas galias.

Šioje istorijoje dera senovės legendos, paslaptingi sapnai, pavojingos užduotys, sunkus darbas ir tarp mokinių tvyranti įtampa. Ne veltui ši paaugliams skirta Otfriedo Preußlerio knyga laikoma vokiečių vaikų rašytojo kūrybos viršūne.

Tai daugybės apdovanojimų sulaukusi, literatūros klasika tapusi knyga, kuriai jau daugiau nei 50 metų.

Otfriedas Preußleris (1923–2013) – vokiečių vaikų knygų autorius, kviečiantis skaitytojus į užburiantį fantastikos pasaulį, kuriame sutiksime išskirtinai žavingų mitinių veikėjų. Visame pasaulyje parduota per 50 mln. jo knygų egzempliorių, išverstų į 55 kalbas. 

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti