Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.
elakcija
Puikus naujas pasaulis

Puikus naujas pasaulis

8,99€
Knygyne:
12,85€ (kaina knygynų tinkle VAGA, išskyrus franšizinius knygynus)
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Autorius Aldous Huxley
Informacija
  • Metai 2015
  • Puslapiai 262
  • Leidykla Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Trukmė 0.0000
  • ISBN 9789986398356

Knygos „Puikus naujas pasaulis “ aprašymas

Kultinis anglų rašytojo ir filosofo Aldous Huxley romanas „Puikus naujas pasaulis” – tai vienas žinomiausių distopijos žanro kūrinių, neretai prilyginamas George Orwell’o „1984-iesiems“

Kūrinyje pranašiškai kalbama apie ateitį – tokią, kokią ją nulems technologijos, mokslas, medicinos ir farmacijos pažanga. Aldous Huxley romane visi veikėjai laimingi. Jie gali netrukdomai tarpusavyje santykiauti, nėra draugų, šeimos narių, tik darbas, seksas ir nuolatinis džiugesys. Tačiau netgi ir tokiame pasaulyje atsiranda nelaimingų. Vienas tokių – pagrindinis veikėjas, kuriam trūksta žmogiškojo ryšio. Jis nori patirti išgyvenimus, jausmus, nori mylėti ir būti mylimas. 

Nors ši knyga lentynose pasirodė beveik prieš šimtą metų, ji nė kiek nėra praradusi aktualumo. Priešingai, romane gvildenamos temos – panašios į šiandieninę realybę – pavyzdžiui, tobulumo vaizdavimą socialiniuose tinkluose. „Puikus naujas pasaulis“ – tai geriausias autoriaus kūrinys, kurį savo asmeninėje bibliotekoje turėtų turėti kiekvienas. 

1999 m. leidykla „Modern Library" 100 geriausių XX a. romanų anglų kalba sąraše „Puikus naujas pasaulis" skyrė penktąją vietą. 2003 m. Robertas McCrumas, rašydamas laikraščiui „The Observer", chronologiškai įtraukė šią knygą 53 numeriu į „100 geriausių visų laikų romanų", o BBC apklausoje „The Big Read" romanas buvo įtrauktas į 87 numerį. Nepaisant to, „Puikus naujas pasaulis" nuo pat pirmojo išleidimo buvo dažnai draudžiamas ir ginčijamas. Nuo 1990 m., kai asociacija pradėjo sudarinėti šį sąrašą, jis pateko į Amerikos bibliotekų asociacijos sudarytą 100 labiausiai uždraustų ir ginčijamų dešimtmečio knygų sąrašą.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti