Anna Todd

„Kad ir iš kokio velnio padarytos mūsų sielos, jos ir mano yra vienodos.“

Anna Renee Todd (g. 1989) – amerikiečių rašytoja ir scenaristė. Geriausiai žinoma dėl serijos „After“: „After. Kai mes pasiklydom“, „After. Kai tapome laimingi“, „Nothing More. Tarp dviejų širdžių”. A. Todd tekstus pradėjo publikuoti platformoje „Wattpad“. 2014 m. serijos spausdintą leidimą išleido „Gallery Books“, „Simon & Schuster“ leidyklos. Serija išversta į kelias kalbas. Pirmosios knygos ekranizaciją 2019 m. balandžio 12 d. išleido „Aviron Pictures“. Antrąją – 2020 m. rugsėjį. Trečiąją – 2021 m. rugsėjį.

Anna Todd

5,00€

Turime sandėlyje

Išparduota

Anna Todd

Išparduota

Išparduota

Anna Todd

Išparduota

Išparduota

Anna Todd

Išparduota

Išparduota

Anna Todd

Išparduota

Išparduota

Anna Todd

Išparduota

6 prekės

Biografija

Gimė 1989 m. kovo 20 d.

Užaugo Deitone, Ohajo valstijoje. Turi vyresnį brolį ir jaunesnę seserį.

2007 m., būdama 18 metų, ištekėjo už dabar buvusio vyro Džordano, amerikiečių kareivio. Jiedu persikėlė į Fort Hudo miestą Teksase. Ten ji dirbo „Waffle House“ ir „ULTA Beauty“ makiažo salone. Su buvusiu vyru turi sūnų Ašerį. Apie jų išsiskyrimą paskelbė per „Instagram“ 2022 m. birželio 30 d.

Rašyti įkvėpė grupės „One Direction“ muzika. Dainininkas Harry Styles yra serijos „After“ pagrindinio herojaus Hardino modelis. 

2013 m. pradėjo rašyti istorijas telefone naudodama „Wattpad“ programėlę. Daugiau nei metus beveik kasdien skelbė po skyrių. Parašė tris „After“ serijos knygas „Wattpad“. Serija kartais lyginama su „Penkiasdešimties atspalvių“ trilogija, nes abi prasidėjo kaip gerbėjų grožinė literatūra.

2014 m. spalį „Paramount Pictures“ įsigijo filmo „After“ serijos teises. „Offspring Entertainment“ įsipareigojo ją prodiusuoti.

2015 m. paskelbė, kad išleis „Before“, priešistorės romaną. Jame „After“ įvykiai pasakojami iš Hardino perspektyvos.

Pagal pirmąją knygą sukurtą filmą 2019 m. balandžio 12 d. išleido „Aviron Pictures“. Pagrindinę veikėją Tesą įkūnijo Josephine Langford. Pagrindinį veikėją Hardiną – Hero Fiennes Tiffin.

2021 m. bendradarbiaudama su „Wattpad Books“ įkūrė savo leidyklą. „Frayed Pages“ bus leidžiami autorės romanai, kitų rašytojų kūriniai. 

2021 m. lapkritį buvo paskelbta, kad „After“ taps grafiniu romanu. Jį planuojama išleisti kitų metų gegužę.

Kūrybos bruožai

A. Todd išpopuliarėjo dėl savo serijos „After“. Pirmoji knyga sulaukė daug skaitytojų ir kritikos. „Wattpad“ duomenimis, autorė yra pripažinta tarp skaitomiausių knygų internete – turi daugiau nei 1,5 mlrd. perskaitymų. A. Todd knygos formavo ir toliau formuos jaunimo požiūrį į romantiką.

„After“ pasakojama apie aštuoniolikmetę koledžo pirmakursę Tesą. Ji įsimyli grubų ir arogantišką vaikiną Hardiną. Tesa dėl meilės Hardinui pasineria į romantikos pasaulį, tyrinėdama tas gyvenimo dalis, kurias visada norėjo paliesti, bet negalėjo dėl kontroliuojančios motinos. Netrukus paaiškėja Tesos ir Hardino meilės paslaptys. Dėl jų Tesai sudaužoma širdis.