Colleen Hoover

„Nėra blogų žmonių. Mes visi esame tik žmonės, kurie kartais daro blogus dalykus.“

Colleen Hoover (g. 1979) – amerikiečių romanų ir jaunimo literatūros autorė, „New York Times“ bestselerių autorė, dvidešimt dviejų romanų ir novelių autorė. Ji geriausiai žinoma dėl 2016 m. romano „Mes dedame tašką“. Daugelį savo kūrinių ji išleido pati, kol juos ėmė leisti leidyklos. Dabar autorės kūrinius leidžia leidyklos „Montlake Romance“, „Grand Central Publishing“, „Atria Books“. Nuo 2022 m. spalio mėnesio C. Hoover yra pardavusi daugiau nei 20 milijonų knygų. Antrasis į lietuvių kalbą išverstas jos kūrinys – „Ką praleidau, kol miegojai“.

Colleen Hoover

14,21€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

11,70€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

14,02€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Colleen Hoover

14,02€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

10,08€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

11,02€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

13,35€

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Colleen Hoover

14,21€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

11,92€

Turime sandėlyje

Colleen Hoover

16,83€

Turime sandėlyje

Išparduota

Colleen Hoover

Išparduota

11 prekės

Biografija

Gimė 1979 m. gruodžio 11 d. Sulphur Springs, Teksase, JAV.

Baigė Saltillo vidurinę mokyklą, Teksaso A&M universitetą.

2000 m. susituokė su William Heath Hoover. Pora susilaukė trijų vaikų: Cale, Beckham, Levi.

2015 m. Colleen su šeima įkūrė labdaros prenumeratos paslaugą ir knygyną „The Bookworm Box“. Tai – prenumeratos paslauga, suteikianti skaitytojams įdomią galimybę kiekvieną mėnesį paštu gauti pasirašytus romanus iš viso pasaulio autorių. Visas prenumeratos paslaugos pelnas kiekvieną mėnesį skiriamas įvairioms labdaros organizacijoms. Iki šiol „The Bookworm Box“ paaukojo daugiau nei 1 000 000 JAV dolerių, kad padėtų tiems, kuriems reikia pagalbos.

2015 m. Colleen romanas „Confess“ laimėjo „Goodreads Choice“ apdovanojimą už geriausią romaną. Romanas buvo ekranizuotas kaip serialas ir yra prieinamas „Prime Video“ per „Amazon“ ir „iTunes“. Seriale pagrindinius vaidmenis atlieka Katie Leclerc ir Ryanas Cooperis.

2016 m. pasirodė „Mes dedame tašką“, taip pat pelnęs geriausio romano apdovanojimą. 

2017 m. jos knyga „Without Merit“ laimėjo geriausio romano apdovanojimą.

Kūrybos bruožai

C. Hoover knygos yra įvairesnės nei daugelio bestseleriais tapusių rašytojų kūryba. Ji yra parašiusi romanų jaunimui, romantinių komedijų, istorijų apie vaiduoklius, gotikinių įtempto siužeto romanų, probleminių romanų, kuriuose nagrinėjamos tokios sudėtingos bėdos kaip smurtas šeimoje ir seksualinė prievarta prieš vaikus, ir erotinių romanų. Vienokio ar kitokio pobūdžio romantinės istorijos vaidina svarbų vaidmenį kiekvienoje Hoover knygoje.

Dėl Hoover veikėjų paprastumo su jais lengva susitapatinti, o dėl sklandžios prozos jos romanus lengva perskaityti per dieną ar dvi. Juose gausu klišių, o tai nebūtinai yra trūkumas romantinėje literatūroje, kur pažįstamų priemonių naudojimas yra paguodžiantis. Tai taip pat patinka žmonėms, kurie laiko save neskaitančiais, nes jiems trūksta kantrybės ar susidomėjimo literatūrine proza. Hoover niekada nešvaisto žodžių, kad sukurtų vietos ar atmosferos pojūtį. Jos romano veiksmas gali vykti Bostone, San Franciske ar Niujorko valstijoje – šios vietos pasirinktos tarsi atsitiktinai ir minimaliai tyrinėjant.