Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Fiodoras Dostojevskis

„Kai matau kaip žmonės, nežinodami ką veikti, prasimano apgailėtinų užsiėmimų ir pramogų, aš ieškau knygos ir tariu sau: vien šito pakanka visam gyvenimui.”

Fiodoras Michailovičius Dostojevskis — žymus XIX a. rusų rašytojas, klasikas, žurnalistas, filosofas, iki pat šiol laikomas literatūros genijumi. F. Dostojevskio kūryba ir asmenybė padarė milžinišką įtaką visų laikų literatūrai bei ateities kūrėjams. Jaunystėje šis rašytojas suartėjo su socialistais, kurių veiklą valdžia laikė revoliucine, todėl jis buvo nuteistas mirties bausme sušaudant. Visgi likimas buvo gailestingas: F. Dostojevskis gavo caro malonę ir vietoje mirties, buvo ištremtas į Sibirą. Grįžęs jis pasinėrė į kūrybą — būtent šiuo laikotarpiu ir gimė žymiausi F. Dostojevskio kūriniai: „Užrašai iš mirusiųjų namų”, „Pažeminti ir nuskriaustieji”, „Nusikaltimas ir bausmė”

Išdėstymas:
elakcija

Fiodoras Dostojevskis

10,41€

Šioje knygoje, užbaigiančioje F. Dostojevskio raštų seriją, spausdinami visi šio žymaus rusų rašytojo apsakymai. Didžioji jų dalis lietuvių kalba skelbiami pirmą kartą. Apsakymai, parašyti įvairiu metu, atspindi Dostojevskio idėjinius ir meninius ieškojimus, atskleidžia jo, kaip rašytojo, brendimą...

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

10,41€

  Pirmuoju F. Dostojevskio apysakų tomu pradedama pažintis su lietuvių skaitytojui dar nežinomu Dostojevskiu. Čia pirmą kartą spausdinamos jo apysakos "Antrininkas", "Užrašai iš pogrindžio" ir apybraiža "Žiemos pastabos apie vasaros įspūdžius". Šiuose ankstyvojo periodo Dostojevskio kūriniu..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

10,41€

Antrajame F. Dostojevskio apysakų tome spausdinamos iš naujo suredaguotos anksčiau jau leistos apysakos Netočka Nezvanova ir Stepančikovo kaimas ir jo gyventojai. Pirmojoje pasakojama skaudi mergaitės vaikystės ir paauglystės istorija, kartu atskleidžiamas tragiškas menininko likimas. Antrojoje nupieštas ryškus pažeminto..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

10,41€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

9,73€

Tai didžiausias ir reikšmingiausias Dostojevskio romanas. Karamazovų šeimos narių ir su jais susijusių antraeilių personažų paveikslais rašytojas atspindi pagrindines savo epochos idėjas. Romano išeities taškas - permainų nuojauta, o argumentas - to meto gyvenimo dvasinė krizė. Autorius aukščiausiu filos..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

11,01€

Trečiojoje ir ketvirtojoje romano „Broliai Karamazovai“ dalyse pasakojama, kaip buvo įvykdyta tėvažudystė, aiškinamos nusikaltimo priežastys. Autorius ypač pabrėžia žmogaus dorovinio instinkto galią, išaukština jauniausiąjį sūnų Aliošą, teisuolį ir žmonių mylėtoją.  ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

17,96€

Viename žinomiausių Fiodoro Dostojevskio romanų „Idiotas“ skleidžiasi autentiška XIX a. Rusijos dvasia ir žmogaus vidinės paslaptys. Pats F. Dostojevskis pagrindine šio kūrinio idėja įvardijo norą pavaizduoti tobulai gero, kilnaus ir nuoširdaus žmogaus dramą.  Pagrindinis knygos herojus – kunigaikštis Myškinas – neabejotinai vienas įdomia..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

13,36€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

13,90€

Romane rašytojas gilinasi į nusikaltimo psichologiją, žvelgia į žudiką, gyvenantį tarsi normalų gyvenimą, į jo sielą, kaip jis atsiteisia už padarytą nusikaltimą...

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

17,96€

„Nusikaltimas ir bausmė“ – pasauline klasika tapęs rusų literatūros šedevras. Daugiasluoksnis siužetas, ryškūs charakteriai ir iki paskutinio puslapio išlaikyta įtampa – taip meistriškai veiksmą konstruoja bene labiausiai pasaulyje vertinamas Rusijos literatūros genijus Fiodoras Dostojevskis.Tai pasakojimas apie nepasiturintį jaunuolį Raskolnik..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Fiodoras Dostojevskis

17,01€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

Žmogžudystės paslaptis, teismo drama ir meilės trikampiai. Šis intensyvus veiksmas vyksta Fiodoro Dostojevskio romane „Broliai Karamazovai“. Tai – paskutinis ir bene ryškiausias autoriaus kūrinys, supinantis humorą ir stebinantį modernumą. „Brolius Karamazovus“ pamėgo visi: Albertas Ensteinas ir Sigmundas Freudas, Franzas Kafka ir Hermannas Hessė, ..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

Romanas buvo sumanytas kaip politinis pamfletas apie nihilistus - nečiajevininkus, kuriame filosofiškai keliami aukščiausios vertybės, dvasinio autoriteto klausimai, dorinio jausmo praradimas traktuojamas kaip baisi liga, gresianti ne tik kokiai nos pavienei asmenybei, bet ir visai žmonijai. "Demoniškumo" liga, F. ..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

Šio Dostojevskio romano centre - jaunuolis, „asitiktinės“ šeimos vaikas, „neteisėtas“ pono ir dvariškės sūnus. Autobiografinė romano forma padeda giliau atskleisti dvasinį herojaus pasaulį, į kurį sverbiasi epochos herojaus idėjos. Ne šeima, ne mokykla, bet gatvė, lošimo namai, aristokr..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

„Nusikaltimas ir bausmė“ – pasauline klasika tapęs rusų literatūros šedevras. Daugiasluoksnis siužetas, ryškūs charakteriai ir iki paskutinio puslapio išlaikyta įtampa – taip meistriškai veiksmą konstruoja bene labiausiai pasaulyje vertinamas Rusijos literatūros genijus Fiodoras Dostojevskis. Tai ..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

F. Dostojevskis buvo vienas iš nedaugelio rašytojų, labiausiai veikusių XX a. literatūros, filosofijos, teologijos mąstytojus, Rusijos ir viso pasaulio skaitytojus bei kritikus. Dabar šis intravertas yra laikomas literatūros klasiku ir tikrai ne be reikalo. F. Dostojevskio romanų herojai kenčia dėl pasaulio netobulumo. Į esmini..

Išparduota

Fiodoras Dostojevskis

..

Rodoma nuo 1 iki 19 iš 19 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1821 m., antras iš septynių vaikų. Jo tėvas, karo gydytojas, dirbęs valstybinėje ligoninėje, buvo griežtas ir savanaudis, o motina – priešingai – pasyvi, maloni ir dosni. Galbūt dėl šio fakto F. Dostojevskis savo romanus užpildė veikėjais, kurie, atrodo, pasižymi priešingais temperamento kraštutinumais.

Ankstyvasis F. Dostojevskio išsilavinimas buvo įgytas kariuomenės inžinerijos mokykloje, kur jam, matyt, buvo nuobodu nuo rutinos ir neįdomaus studentiško gyvenimo. Todėl didžiąją laiko dalį jis praleido besigilindamas į literatūros reikalus ir skaitydamas naujausius autorius. Tuo metu, kai jaunasis studentas buvo išvykęs į mokyklą, jo tėvą nužudė jo dvare gyvenę valstiečiai. Ši staigi ir žiauri žmogžudystė paveikė jaunojo F. Dostojevskio vidų, ir kai jis pradėjo rašyti, nusikaltimų, ypač žmogžudysčių, tema buvo aktuali kiekvienoje naujoje publikacijoje. Tai yra pagrindinė „Nusikaltimo ir bausmės“ tema. F. Dostojevskis niekada neišvengė žmogžudysčių siaubo ir net gyvenimo pabaigoje pasirinko rašyti apie kitą smurtinę mirtį – tėvo mirtį – kaip „Brolių Karamazovų“ pagrindą.

Dvejus metus praleidęs armijoje, F. Dostojevskis pradėjo savo literatūrinę karjerą romanu „Vargo žmonės“, kuris iš karto sulaukė didelio pasisekimo ir populiarumo, o kritikai jį įvertino labai palankiai. Dar niekada anksčiau rusų rašytojas taip nuodugniai nenagrinėjo psichologinių žmogaus vidinių jausmų sudėtingumo ir sudėtingos proto veiklos. 

Bene lemtingiausi F. Dostojevskio gyvenimo metai prasidėjo netrukus po „Vargo žmonių“ išleidimo. Šie metai buvo vieni aktyviausių ir keisčiausių visoje Rusijos istorijoje, o F. Dostojevskis šioje permainų epochoje atliko nepaprastai aktyvų vaidmenį. Pasinaudodamas įtaka, įgyta su literatūriniais pasiekimais, jis įsitraukė į abejotino pobūdžio politines intrigas. Pavyzdžiui, jam didelę įtaką darė iš Vakarų į Rusiją plūstančios naujos bei radikalios idėjos, ir netrukus jis prisijungė prie tų, kurie tikėjosi revoliucionizuoti Rusiją pasitelkdami įvairias vakarietiškas reformas. F. Dostojevskis paskelbė daug straipsnių įvairiais politiniais klausimais, puikiai žinodamas, kad jie yra nelegalūs, o visą spaudą kontroliuoja ir cenzūruoja valdžia.

Maištingasis rašytojas ir jo draugai netrukus buvo pripažinti išdavikais revoliucionieriais ir pasodinti į kalėjimą. Po devynių mėnesių keli iš jų, įskaitant F. Dostojevskį, buvo teisiami, pripažinti kaltais ir nuteisti sušaudyti. Likus kelioms sekundėms iki šūvių, atvyko caro pasiuntinys. Buvo suteikta malonė. Iš tikrųjų caras niekada neketino sušaudyti vyrų. Jis tik pasinaudojo šiuo žiauriu metodu, kad pamokytų F. Dostojevskį ir jo draugus. Tačiau šis sukrečiantis susidūrimas su mirtimi persekiojo rašytoją visą likusį gyvenimą.

Pakeitus mirties nuosprendį, F. Dostojevskis buvo išsiųstas į Sibirą ir per ketverius kalėjime praleistus metus pakeitė savo požiūrį į gyvenimą. Per tą laiką siaubingomis gyvenimo sąlygomis jis pradėjo iš naujo peržiūrėti savo vertybes. Jis patyrė pirmąjį epilepsijos priepuolį ir ėmė atsisakyti iki tol aklai priimtų naujųjų idėjų, kurias perėmė Rusija. Jo dvasinis atsinaujinimas buvo toks gilus, kad jis tapo pranašiškai tikintis šventa rusų tautos misija. Jis tikėjo, kad pasaulio išgelbėjimas yra rusų tautos rankose ir kad galiausiai Rusija taps pasaulio valdove. Taip pat kalėjime F. Dostojevskis suformulavo savo gerai žinomas teorijas apie kančios būtinybę. Kančia tapo pagrindine žmogaus išganymo priemone.

Mirė 1881 m.

Kūrybos bruožai

F. Dostojevskio kanoną sudaro romanai, novelės, apysakos, apsakymai, esė, pamfletai, limerikai, epigramos ir eilėraščiai. Jis parašė daugiau kaip 700 laiškų, iš kurių keliolika yra dingę.

Savo kūriniuose F. Dostojevskis reiškė religines, psichologines ir filosofines idėjas. Jo tekstuose nagrinėjamos tokios temos kaip savižudybė, skurdas, manipuliavimas žmonėmis ir moralė. Psichologinės temos apima sapnus ir tėvo bei sūnaus santykius. Daugumoje kūrinių demonstruojama chaotiškos šiuolaikinės Rusijos sociopolitinės struktūros vizija.

Ankstyvuosiuose kūriniuose į visuomenę (pavyzdžiui, skirtumus tarp vargšų ir turtingųjų) jis žvelgė per literatūrinio realizmo ir natūralizmo prizmę. Kitų rašytojų įtaka, ypač akivaizdi ankstyvuosiuose kūriniuose, sukėlė kaltinimų plagijavimu. Tačiau pamažu jo stilius tapo individualesnis. 

Išėjęs iš kalėjimo, F. Dostojevskis į savo kūrybą įtraukė religines temas, ypač rusų stačiatikybės temas. Kai kuriose jo knygose pastebimi gotikinės fantastikos, romantizmo ir satyros elementai. Jis dažnai naudojo autobiografines arba pusiau autobiografines detales. Svarbus stilistinis Dostojevskio kūrybos elementas yra polifonija, kelių pasakojimo balsų ir perspektyvų buvimas vienu metu.