Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Gasparas Aleksa

„užspringo laikrodis smėliu, sustojo;

pakaks byrėti, irti, nykiai srūti;

pelenai – pelenių kraitis, net sliekams jie kartūs”

Gasparas Aleksa (g. 1945) – Lietuvos gydytojas, dramaturgas, poetas, prozininkas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Stažavosi Kopenhagoje, Kijeve, Maskvoje, Mičigano universitete, Osnabriuko apskrities valdyboje, Ciūriche, Helsinkio ir Turku miestų institucijose Suomijoje. G. Aleksa yra išleidęs tokius kūrinius kaip „Baik cirkus, Cvirka!” ir „Šventojo Akiplėšos medžioklė”.

Gasparas Aleksa

11,16€

Turime sandėlyje

Išparduota

Gasparas Aleksa

Išparduota

2 prekės

Biografija

Gimė 1945 m. gruodžio 15 d. Antkalnėje, Veliuonos valsčiuje, Aleksandro ir Teofilės Aleksų šeimoje. 

1946 m. sausio 1 d. pakrikštytas Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 

1963 m. baigė Veliuonos vidurinę mokyklą, besimokydamas paskelbė pirmuosius straipsnius. 

1970 m. baigė Kauno medicinos instituto gydomąjį fakultetą, studijuodamas išspausdino pirmuosius eilėraščius.

1971 m. asistavo savo chirurgijos mokytojui Vytautui Purliui atliekant pirmąją dirbtinio klubo sąnario persodinimo operaciją Lietuvoje.

1971–1998 m. dirbo chirurgu, ortopedu-traumatologu Šakiuose, chirurgu Vilniaus 6-tosios klinikinės ligoninės inkstų persodinimo skyriuje, chirurgijos dėstytoju Vilniaus aukštesniojoje medicinos mokykloje. 

1991–1998 m. dirbo įvairiose valstybės ir visuomeninėse organizacijose, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Invalidų socialinės integracijos skyriaus viršininku.

1993–1996 m. vadovavo pasaulinės organizacijos „Tarptautinė amnestija“, ginančios sąžinės kalinius Kinijoje ir Turkijoje, Vilniaus grupei.

1995 m. kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos žmonių su negalia sąjungą, įsteigė žurnalą „Bičiulis“, leidyklą „Joružis“, VšĮ „Nugalėk save“.

1999–2010 m. buvo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos viceprezidentu, žurnalo „Bičiulis“ vyriausiuoju redaktoriumi, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Biomechanikos katedros lektoriumi.

Nuo 2001 m. Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Nuo 2011 m. dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose projektuose.

Kūrybos bruožai

G. Aleksos poezija ir proza versta į vokiečių, baltarusių, latvių, lenkų, anglų, gruzinų, ukrainų ir rusų kalbas. Jo kūriniai skelbti almanachuose „Brüken1Tiltai“ (2004 m.), „Lietuviešu un latviešu dzejas diena“ (2006 m.), „After the northern sky“ (2008 m.), „Diemedžio vakarai“ (2009 m.), „Swiadectvo“ (2009 m.) ir kitur. Be poezijos ir prozos, kartu su bendradarbiais paskelbė 27 mokslo straipsnius.