Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Gediminas Vitkus

„Valdžia – santykis tarp asmenų arba jų grupių, kai vienas asmuo ar jų grupė paklūsta kitam asmeniui ar jų grupei.“

Gediminas Vitkus (g. 1962) – lietuvių politologas, socialinių mokslų daktaras, profesorius. Specializuojasi Europos studijų ir Tarptautinių santykių tyrimuose. Pagrindės mokslinės sritys: Europos Sąjungos politika ir integracija, Lietuvos ir Rusijos santykiai, mažosios valstybės. G. Vitkus įžvalgomis dalinasi knygose „Lietuvos karai“ ir „ES enciklopedinis žinynas“.

Išparduota

Gediminas Vitkus

Išparduota

Išparduota

Gediminas Vitkus

Išparduota

Išparduota

Gediminas Vitkus

Išparduota

3 prekės

Biografija

Gimė 1962 m. vasario 16 d. Vidsodyke, Kelmės rajone.

1979 m. baigė Telšių 3-iąją vidurinę mokyklą (dabar – Telšių Germanto pagrindinė mokykla).

1979–1984 m. mokėsi Maskvos Michailo Lomonosovo valstybinio universiteto Filosofijos fakultete. 

1984–1986 m. stažavosi Vilniaus universitete.

1986–1989 m. studijavo Maskvos Michailo Lomonosovo valstybinio universiteto Filosofijos fakulteto aspirantūroje.

1988–1992 m. dirbo Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Politologijos katedros asistentu.

1992–1995 m. ėjo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotojo pareigas.

1993 m. Vilniaus universitete apgynė Socialinių mokslų srities Politologijos krypties daktaro disertaciją „Tarptautinės politinės integracijos teorijų raida“.

1995–1998 m. viešosios įstaigos „Europos integracijos studijų centras" direktorius. 

Nuo 1995 m. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas.

2001–2013 m. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas.

2013-2018 m. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Europos studijų katedros vedėjas ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų instituto Strateginių tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas.

Nuo 2018 m. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius ir Europos studijų centro vadovas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros profesorius.

Kūrybos bruožai

2012–2014 m. G. Vitkus inicijavo mokslinių tyrimų projektą „Lietuvos XIX–XX a. nacionalinė kariavimo patirtis: sisteminė kiekybinė analizė“. 2014 m. šių tyrimų pagrindu išleista monografija „Lietuvos karai“. Knyga paskelbta ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba, tikintis, kad tai užtikrins šių tyrimo prieinamumą ir kitų šalių mokslininkams, tarp jų ir – „Karo koreliatų“ projekto vykdytojams. Kitą G. Vitkaus leidinį „ES enciklopedinis žinynas“ (2002) sudaro 257 abėcėlės tvarka sudėti terminai, susiję su Europos sąjunga (ES) ir Lietuvos pasirengimo ES narystei procesu.