Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

I.Meras

„Kūryba yra sąmonės ir pasąmonės rezultatas, todėl autoriui daug kas nematoma, nežinoma, gal net nesuprantama.“

Icchokas Meras – lietuvių rašytojas, žydų kilmės prozininkas bei scenaristas. Ičokas Meras išgarsėjo savo kūriniu „Lygiosios trunka akimirką“

Išdėstymas:
Išparduota

I.Meras

..

Rodoma nuo 1 iki 1 iš 1 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1934 m. spalio 8 d. Kelmėje, Lietuvoje.

Jo šeima žuvo 1941 m., kai naciai ėmėsi likviduoti Lietuvos žydus, tačiau I. Meras išvengė Holokausto. Jį nuvedė į griovį sušaudyti, tačiau atsitiktinumo dėka jie nusprendė grąžinti kai kuriuos vaikus – tarp jų ir I. Merą.

I. Meras išgyveno karą pasislėpęs ir įsivaikintas lietuvių valstiečių šeimos. 

Pokario metais I. Meras mokėsi vidurinėje mokykloje ir netrukus atskleidė polinkį į rašymą, kai atėjo dirbti į Kelmės vietinį laikraštį.

1958 m. baigė Kauno politechnikos institutą ir įgijo radioelektronikos specialybę.

1960 m. išleido pirmąjį apsakymų rinkinį. 

1972 m. dėl vis didėjančio KGB organų spaudimo dėl literatūrinių „nukrypimų“ jis emigravo iš Lietuvos į Izraelį, kur gyveno iki pat mirties.

Mirė 2014 m. kovo 13 d.

Kūrybos bruožai

Daugelyje I. Mero knygų aprašomi skaudžios žydų patirtys vokiečių okupacijos metu. Nenuostabu, kad tai paskatino jo gyvenimo būdą ir pasaulėžiūrą. Savo kūriniuose, parašytuose ir paskelbtuose Lietuvoje, I. Meras dabar nesistengia atkurti faktinės veiklos konkrečiu ir nusistovėjusiu būdu. Kaip autoriui, išgyvenusiam Holokausto baisumus, jam labai svarbu pateikti apibendrintą šių baisumų vaizdą, kuris išryškina jų prasmę ir esmę.

I. Mero kūrinių herojai paprastai neturi ypatingų asmeninių savybių, nes ši informacija jam nėra labai svarbi. Jam svarbiausia yra bendras vaizdas, sukeliantis jausmą ir emociją. I. Mero paveiksluose taip pat dažnai galima rasti motyvų iš pasakų bei baladžių.