Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Justino Marcinkevičiaus knygos

„Mano ginklai nukreipti į pagrindinį priešą - į gyvulišką, vartotojišką ir, deja, kol kas visagalį principą: „gyvenimas - malonumas“. Aš tvirtinu, kad tikras, vertas žmogaus malonumas yra suprasta ir sąmoningai atlikta pareiga.“

Justinas Marcinkevičius – tai vienas garsiausių Lietuvos poetų, rašytojų, dramaturgų, vertėjų bei visuomenės veikėjų. Šio žmogaus indėlis literatūros pasaulyje – milžiniškas. Per savo gyvenimą jis išleido apie šimtą knygų: J. Marcinkevičius rašė eilėraščius, dramas, esė, knygas, skirtas vaikams. Šis autorius už savo kūrybą yra ne kartą apdovanotas Lietuvos ir tarptautinio reikšmingumo įvertinimais. Esminė kūryboje vyraujanti tema – Lietuva, patriotiškumas, laisvė, gamta. Parašė tokius kūrinius kaip „Devyni broliai" ir „Amžiaus pabaiga". 

Išdėstymas:
elakcija

Justinas Marcinkevičius

9,91€

„Devyni broliai“ – baladžių poema. Profesorė Viktorija Daujotytė „Devynis brolius“ vertina, kaip vieną iškiliausių poeto Justino Marcinkevičiaus kūrinių. Šį knygos „Devyni broliai“ leidimą ypatingai praturtina įspūdingi dailininko Vytauto Valiaus tapybos darbai, netikėtos kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus iliustracijos, specialia..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Justinas Marcinkevičius

9,46€

Knygelėje sudėtos dvi vaikų mėgstamiausios Justino Marcinkevičiaus poemos. „Voro vestuvės“ pasakoja apie nedorėlį vorą, kuris norėjo pagrobti saulę, „Grybų karas“ – apie grybus į karą ruošusį baravyką. Knygelei nepakartojamas iliustracijas sukūrė dailininkas Gintaras Jocius...

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

Tai – pirmoji Lietuvos atgimimo dainiaus vaikams skirtų eilėraščių rinktinė. „Vaikų žemė“ pripildyta tiek puikiai žinomais, tiek anksčiau niekur neskelbtais kūriniais. Ši rinktinė nukelia mažuosius skaitytojus į svajonių šalį, o vyresnius kviečia dar kartą išgyventi nerūpestingą vaikystę.Šios rinktinės pavadinimą įkvėpė daugumai gerai žinomas poeto..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Išparduota

Justinas Marcinkevičius

..

Rodoma nuo 1 iki 13 iš 13 (viso puslapių - 1)

Biografija

Gimė 1930 m. kovo 10 d. Važatkiemyje, Prienų valsčiuje.

Lankė Alksniakiemio pradžios mokyklą.

1942–1949 m. mokėsi Prienų „Žiburio“ gimnazijoje.

1949–1954 m. Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete studijavo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę.

1953–1957 m. žurnalo „Genys“ atsakingasis sekretorius. 

Nuo 1955 m. LSSR rašytojų sąjungos narys.

1957–1959 m. žurnalo „Pergalė“ atsakingasis sekretorius. 

1959–1960 m. LSSR rašytojų sąjungos valdybos sekretorius.

1960–1965 m. LSSR rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotojas. 

Nuo 1965 m. rašytojas profesionalas.

1961–1963 m. kandidatas į LKP CK narius.

Nuo 1985 m. LSSR AT deputatas. 

Daugelio komisijų, komitetų, tarybų, organizacijų narys. Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys. 

Nuo 1990 m. LMA tikrasis narys.

Mirė 2011 m. vasario 16 d. Vilniuje. Palaidotas Antakalnio kapinėse.

Kūrybos bruožai

Sovietiniais metais buvo laikomas tautos poetu, tautinių vertybių reiškėju ir gynėju.  Pakantumo, santaikos, prieštarų sutaikymo motyvas persismelkia į kone visus nepriklausomybės metais rašytus jo publicistikos tekstus („Mažvydas“ buvo parašytas anksčiau). 

Kūryba apima įvairius žanrus, vienas iš būdingiausių – drama. Poezijai būdinga ezopinė kalba. Pagrindinės kūrybos temos: tėvynė, meilė, kalba, pareiga, kaltė, atgaila. 

Poetinė drama „Mažvydas“

Tai – antroji trilogijos dalis. Poetinėje dramoje nesiekiama atkurti istorinės tikrovės, suardoma įvykių chronologija.

Pagrindinis veikėjas Martynas Mažvydas – klebonas Ragainėje, pirmosios lietuviškos knygos autorius. Jo įsipareigojimas yra tarnauti Lietuvai. Iš pradžių teikęs pirmenybę Dievui, vėliau pasiaukoja Lietuvai ir gimtajai kalbai. Jis rūpinasi špitolninkais, meilę demonstruoja veiksmais, o ne žodžiais. 

Tačiau aukojimasis dėl lietuviško žodžio sugriauna asmeninę laimę ir laisvę. Mylimoji Marija žūsta nukankinta kaip ragana, nes sekė Mažvydo mokslą, o sūnui Kasparui taip pat gresia mirtis. Mažvydas skelbia tarnavimą žmogui, moko kitus daryti gerus darbus, o pats išduoda brangiausius žmones.