Kimberly Brubaker Bradley

„Negalima klausytis žmonių, kurie tavęs nepažįsta. Klausykis to, ką pats žinai.“

Kimberly Brubaker Bradley (g. 1967) – amerikiečių vaikų ir jaunimo knygų autorė. 2016 m. jos knyga vaikams „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ apdovanota „Newbery Honor Award“ ir įtraukta į „Bank Street Children's Book Committee“ sudarytą geriausių metų knygų sąrašą su apdovanojimu „Už ypatingus nuopelnus“ bei pelnė Komiteto Josette Frank premiją už grožinę literatūrą. Kiti skaitytojų dievinami K. B. Bradley kūriniai: „Karas, kurį galiausiai laimėjau“, „Kovos žodžiai“.

-30% su kodu: ZAIBAS

Kimberly Brubaker Bradley

7,88€
11,25€

Turime sandėlyje

-30% su kodu: ZAIBAS

Kimberly Brubaker Bradley

8,89€
12,70€

Turime sandėlyje

-30% su kodu: ZAIBAS

Kimberly Brubaker Bradley

8,19€
11,70€

Turime sandėlyje

Kimberly Brubaker Bradley

12,41€
14,60€

Turime sandėlyje

Kimberly Brubaker Bradley

10,99€
13,25€

Turime sandėlyje

5 prekės

Biografija

Gimė 1967 m. birželio 24 d.

Mokėsi Smito koledže Nortamptone, Masačusetso valstijoje, ir 1989 m. įgijo chemikės laipsnį. K. B. Bradley visada žavėjosi chemija, bet kai kambario draugė įtikino ją lankyti vaikų literatūros įvado kursą, jai tai iš karto patiko. Jos dėstytoja, „Newbery“ premijos laureatė Patricia MacLachlan, paskatino K. B. Bradley toliau kurti ir padėjo jai daugiau sužinoti apie rašymą vaikams.

Studijų metais ji pradėjo dirbti laisvai samdoma rašytoja jojimo žurnaluose. K. B. Bradley žinios apie žirgus turėjo įtakos kai kuriems jos kūriniams vaikams, pavyzdžiui, apdovanojimą pelniusiai knygai „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“. Po koledžo K. B. Bradley ištekėjo už savo mokyklos meilės Barto Bradley‘io. Kol jis mokėsi medicinos mokykloje, ji daugiausia dirbo chemike tyrėja, tačiau vis dar rašė kaip neetatinė redaktorė jojimo žurnalams ir kūrybiškai, kai tik galėdavo.

Jos pirmasis romanas „Ruthie's Gift" išleistas 1998 m. ir toliau ji išleido 17 knygų, skirtų vaikams bei jaunimui. Už savo istorijas ji yra pelniusi daugybę literatūrinių ir kitų apdovanojimų.

Kūrybos bruožai

K. B. Bradley proza yra lyriška ir sugestyvi, perteikianti veikėjų minčių bei jausmų gelmę. Ji turi talentą kurti autentiškus balsus, ypač tekstuose, skirtuose jaunimui. Rašytoja apgalvotai nagrinėja jautrias ir sudėtingas temas, tokias kaip karas, neteisybė, atsparumas bei žmogaus gebėjimas atjausti. Jos pasakojimai paremti veikėjų charakteriais, daugiausia dėmesio skiriama jų asmeniniam augimui ir vidinėms kovoms.

Kalbos požiūriu K. B. Bradley rašo prieinamai, tačiau išsamiai. Ji daug dėmesio skiria istorinei aplinkai ir kontekstui, pateikia gyvus aprašymus, kurie skaitytojus perkelia į skirtingus laikotarpius. Pasakodama istorijas ji supina įtikinamus siužetus, įdomius dialogus ir jaudinančias akimirkas, kurios skaitytojams palieka ilgalaikį įspūdį.