Dėl laisvės

7,88€
*Kaina su nuolaidos kodu - ZAIBAS
Nuolaidos nesumuojamos
-30% su kodu: ZAIBAS
11,25€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Nieko rimto
Informacija
  • Metai 2024
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786094419058

Knygos „Dėl laisvės“ aprašymas

– Bet tu visai nepanaši į šnipę.

Nesusilaikiau ir nusijuokiau.

– Jei šnipas panašus į šnipą, tai reiškia, kad jį greitai sugaus.

1940-ųjų popietę įprastas Siuzanos gyvenimas sudūžta į šipulius. Gimtojo miestelio aikštėje nukritus bombai, merginos akyse žūsta kaimynė. Iki tol karas atrodė taip toli. Netrukus Siuzanos šeima lieka be namų – atėję vokiečių kariai juos tiesiog iškrausto.

Mergina visą dėmesį sutelkia į dainavimą – dalyką, kuris ją džiugina labiau už viską. Siuzana ruošiasi tapti operos soliste. Pakeliui į pamokas ir repeticijas ji mato vis daugiau ženklų, atskleidžiančių nacių nusikaltimus. Merginos susirūpinimas dėl šalies likimo taip pat nelieka nepastebėtas. Siuzana gauna be galo pavojingą pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Tapusi slapta šnipe ji kasdien rizikuoja gyvybe dėl gimtosios Prancūzijos.

Tikros istorijos įkvėptas pasakojimas apie paauglę, padėjusią savo šaliai iškovoti laisvę.

Paauglė Siuzana turi puikų balsą ir svajoja po kelerių metų dainuoti operos teatre. Tačiau vyksta Antrasis pasaulinis karas, ir Hitleris užgrobė jos gimtąją Prancūziją. Aplink matydama daug neteisybės ir žiaurumo, mergina ryžtasi rizikuoti ir padėti savo šaliai. Tikra prancūzų šnipės ir operos dainininkės Suzanne David Hall, padėjusios Prancūzijai išsivaduoti nuo nacių Vokietijos, istorija paremtas pasakojimas sudomins tiek mokinius, tiek suaugusiuosius. 

Kimberly Brubaker Bradley skaitytojams pažįstama iš puikiai vertinamų knygų „Pusiaukelėje į dangų“, „Kovos žodžiai“, „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ bei „Karas, kurį galiausiai laimėjau“. („Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ taip pat gavo „Newbery Honor“ ir „Schneider“ apdovanojimus.) Rašytoja turi du suaugusius vaikus ir gyvena dvidešimt vieno hektaro ūkyje Bristolyje, Tenesio valstijoje, su savo vyru, šunimi, keletu ponių, labai užsispyrusia kumele ir didžiuliu būriu kačių.

Pavartyti knygą galite ČIA.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti