Čarlis ir šokolado fabrikas

10,97€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
12,90€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Alma littera
Autorius Roald Dahl
Informacija
  • Metai 2020
  • Viršelis Kietas
  • Puslapiai 192
  • ISBN 9786090142141

Knygos „Čarlis ir šokolado fabrikas“ aprašymas

Garsaus britų novelisto, rašytojo, poeto Roald Dahl kūrinys „Čarlis ir šokolado fabrikas“ – tai viso pasaulio vaikų širdis užkariavusi istorija, net ir daugiau nei po 50 metų nepaliekanti abejingų. 

Knygos pagrindinis veikėjas Čarlis Baketas girdėdamas įdomias senelio istorijas svajoja apie kadaise klestėjusį šokolado fabriką, kuris apgaubtas įvairiausiomis paslaptimis. Visgi vieną dieną Čarlio šeima sužino, kad fabriko vadovas Vilis Vonka organizuoja žaidimą: penkiuose saldainiuose paslepia auksinius bilietus, o juos radusiems suorganizuoja ekskursiją po šokolado fabriką. Tiesa, ekskursijos metu, dauguma vaikų neatsipiria pagundai ir pradeda vaišintis ten esančiais šokoladais. Tik ne Čarlis – jis vienintelis iki pat pabaigos klausosi Vilio istorijų ir taip užsitarnauja pasiūlymą tapti fabriko įpėdiniu. Tačiau ar viskas taip gražu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio? Ar dėl turtų verta aukoti šeimą? Ir ką pasirinks Čarlis? 

Istoriją įkvėpė R. Dahlo patirtis su šokolado įmonėmis, kurią jis įgijo mokydamasis Reptono mokykloje Derbišyre. „Cadbury" dažnai siųsdavo moksleiviams bandomuosius paketus mainais už jų nuomonę apie naujus produktus. Tuo metu (apie 1920-uosius) „Cadbury" ir „Rowntree's" buvo dvi didžiausios Anglijos šokolado gamintojos ir kiekviena iš jų dažnai bandydavo pavogti komercines paslaptis, siųsdama į kitos šalies gamyklą šnipus, apsimetusius darbuotojais, o tai įkvėpė R. Dahlį sukurti knygoje vaizduojamus receptus išdavinėjančius šnipus (pvz., Vonkos konkurentą). Dėl šios priežasties abi bendrovės labai saugojo savo šokolado gamybos procesus. Būtent šis slaptumas ir sudėtingos, dažnai milžiniškos gamyklos mašinos įkvėpė R. Dahlį parašyti šią istoriją.

Ši istorija intriguoja ne tik savo siužetu, bet yra įdomi ir vertybiniu požiūriu. Autorius knygoje gvildena šeimos, meilės, gerumo, sąžiningumo temas. 2005 m. pagal šią knygą kino kompanija „Warner Bros“ sukūrė didelio populiarumo sulaukusį filmą, kuriame Vilio Vonkos vaidmenį atliko Johnny Depp. 


Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti