Pinokio nuotykiai

20,06€
*Kaina VAGA lojalumo programos nariams
23,60€
Atsiėmimas knygynuose VAGA Tikrinti likutį fizinėse parduotuvėse
Leidykla: Nieko rimto
Autorius Carlo Collodi
Informacija
  • Metai 2018
  • Puslapiai 208
  • Leidykla Nieko rimto
  • ISBN 9786094415401

„Pinokio nuotykiai“ aprašymas

Visi žino, kad meluojant ištįsta nosis. Bet neklaužadoms nutinka ir kitų nemalonumų. Jei užuot ėję į mokyklą patraukėte į teatrą, nesusidėkite su nepažįstamaisiais. Jie žadės aukso kalnus, bet norės apiplėšti. Jei neklausysite tų, kurie jus myli ir linki jums gero, galite būti ir keptuvėje pačirškinti, ir milžiniško Ryklio sučiaumoti. Kelis mėnesius pasilinksminę Pramogų šalyje, nenustebkite, jei vieną rytą pabusite su asilo ausimis. Tai gali nutikti ne vien medinukui Pinokiui. Bet ir jums, jeigu daug žadėsite ir netesėsite!

XIX a. pabaigoje italo Carlo Collodi sukurti „Pinokio nuotykiai" šiandien yra grožinės literatūros kūrinys, daugiausia verstas į kitas kalbas. Tai - daugiaprasmė apysaka-pasaka vaikams apie komiškus medinės lėlės nuotykius. Lengvai atpažįstama vaiko elgsena čia įgyja simbolinę reikšmę. Dinamiškas siužetas slepia pamokymus, kaip tapti tikru berniuku.

Knyga pirmą kartą Lietuvoje leidžiama su pasaulinio garso dailininko Roberto Ingpeno iliustracijomis. Kritikai šią knygą prilygina tokiems pasaulinio lygio nuotykių kūriniams kaip „Tomo Sojerio nuotykiai", „Ronja plėšiko duktė", „Robinzonas Kruzas". 

Carlo Lorenzini (1826 m. lapkričio 24 d. - 1890 m. spalio 26 d.), geriau žinomas Carlo Collodi slapyvardžiu - italų rašytojas, humoristas ir žurnalistas, plačiai žinomas dėl savo pasakų romano „Pinokio nuotykiai". Lorencini susižavėjo idėja panaudoti simpatišką, išdykusį personažą kaip priemonę savo įsitikinimams išreikšti pasitelkiant alegoriją. 1880 m. jis pradėjo rašyti „Storia di un burattino", dar vadinamą „Le avventure di Pinocchio", kuri kas savaitę buvo publikuojama žurnale „Giornale per i bambini". 1940 m. pagal Pinokio pasaką buvo sukurtas Disnėjaus filmas, kuris laikomas vienu geriausių Disnėjaus filmų. C. Collodi staiga mirė Florencijoje 1890 m. spalio 26 d., sulaukęs 63 metų, ir yra palaidotas Cimitero Monumentale Delle Porte Sante Florencijoje. 1890 m. spalio 26 d. buvo įsteigtas Nacionalinis Carlo Collodi fondas, kurio tikslas - skatinti švietimą ir autoriaus kūrybą, o Pinokio parkas kasmet pritraukia daug lankytojų.

Rašyti komentarą

Norėdami rašyti komentarą turite prisijungti arba užsiregistruoti