Lucinda Riley

„Per šios kelionės atneštą skausmą ir džiaugsmą, išmokau svarbiausią gyvenimo pamoką ir esu už ją dėkinga. Ši akimirka – tai viskas, ką turime.“

Lucinda Riley — žinoma anglų rašytoja, žurnalistė, aktorė. L. Riley užaugo apsupta itin kūrybiškų žmonių: jos mama ir teta buvo profesionalios aktorės, o dėdė dirbo šviesų režisieriumi Londono Karališkajame operos teatre. Visgi rašyti ją paskatino tėvas, kuris darbo reikalais keliaudavo po visą pasaulį. Grįžęs savo dukrai jis pasakodavo vaizdingas istorijas, kurias L. Riley užrašydavo ant popieriaus lapo. Užaugusi kūrėja taip pat mėgo keliauti, domėtis menu, istorija — visa tai sugulė bene populiariausiame jos romane „Vidurnakčio Rožė”. Be to, bestselerių sąrašų viršūnėse yra ir knygų ciklas „Septynios seserys”, kuriame gausu graikų mitologijos ir filosofijos elementų. 

Lucinda Riley

15,68€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

18,21€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

16,41€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

13,48€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

16,10€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

13,57€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

7,82€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

7,82€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

12,61€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

12,78€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

18,17€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

18,45€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

18,28€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

15,72€

Turime sandėlyje

Lucinda Riley

19,47€

Turime sandėlyje

Išparduota

Lucinda Riley

Išparduota

Išparduota

Lucinda Riley

Išparduota

17 prekės

Biografija

Jaunystė ir aktorės karjera

Gimė 1965 m. Drumbeg mieste Šiaurės Airijoje, kur gyveno penkerius metus, o paskui persikėlė į Jungtinę Karalystę. 

Lesteršyre mokėsi profesinėje mokykloje ir pradėjo lankyti baleto pamokas.

Sulaukusi 14 metų, įstojo į savo motinos alma mater Italia Conti mokyklą, kur greta akademinių studijų mokėsi baleto ir dramos. Užuot apsipirkinėjusi ir linksminusis vakarėliuose, ji laisvalaikį leisdavo Viktorijos ir Alberto meno ir dizaino muziejuje, Britų muziejuje ir Londono bibliotekoje, apsėsta istorijos ir filosofijos.

Kai jai buvo 16 metų, BBC režisierius užėjo į baleto pamoką ir išsirinko porą merginų, kurios dalyvavo atrankoje į šešių dalių BBC draminį serialą. L. Riley gavo vaidmenį, o po jo jai buvo siūlomi ir kiti vaidmenys profesionaliuose spektakliuose scenoje bei ekrane. Tuo metu ji buvo patyrusi kelio traumą, dėl kurios jos svajonė tapti profesionalia balerina neteko prasmės, ir, priėmusi sunkų sprendimą nestoti į universitetą, iki 18 metų ji buvo labai užimta aktorė.

Ji ištekėjo už aktoriaus, su kuriuo susipažino televizijos reklamoje, o vėliau susirgo liga, kuri dabar diagnozuojama kaip Epšteino Barro virusas. Įstrigusi lovoje, kamuojama nuovargio, ji nusprendė pradėti rašyti istoriją, kuri jau kurį laiką sukosi jos galvoje. Tai, kad ji gali pasitelkti vaizduotę, kad ištrūktų iš sudėtingo realaus pasaulio, buvo ir atradimas, ir geriausia terapija. Draugė perskaitė knygą – visus 600 puslapių, parašytų ranka per tuos mėnesius, kai ji sirgo, - ir parodė ją savo tėvui rašytojui, kuris ją perdavė savo literatūros agentui. 

Po kelių mėnesių, būdama 25-erių, L. Riley ne tik sudarė sutartį dėl trijų knygų, bet ir laukėsi pirmojo vaiko – Hario. Po to sekė knygos, kūdikiai, skyrybos ir grįžimas į Airiją, kur išsinuomojo nedidelį namelį Klonakiltyje. Sprendimą pamiršti aktorystę ir rašyti daugiau knygų priėmė lengvai, nes tai ne tik atitiko kūrybinę, bet ir protinę pusę. Be to, L. Riley galėjo įtraukti savo meilę istorijai, kuri yra didžiulė pasakojimų, kurias ji nuo to laiko rašė, dalis.

Rašymo metai

1998 m. ji grįžo į Angliją, antrą kartą ištekėjo ir, susilaukusi keturių vaikų, kelerius metus padarė pertrauką nuo leidybos. Per tą laiką ji parašė 3 romanus.

Kai jauniausieji vaikai pradėjo lankyti mokyklą, ji nusprendė, kad atėjo laikas parašyti romaną, kurį išdrįstų parodyti leidybos pasauliui. Nenorėdama, kad ją vertintų pagal tai, ką ji parašė prieš penkiolika metų, ar priskirtų prie kitų, ji pakeitė savo vardą iš Lucinda Edmonds į naują vedybinį Lucinda Riley.

Tada, 2013 m., stovėdama lauke žvaigždėtą naktį Norfolke, L. Riley sugalvojo parašyti septynių knygų seriją, alegoriškai paremtą mitais ir legendomis apie Septynias Plejadžių žvaigždžių spiečiaus seseris. Taip jos susidomėjimas graikų mitais ir filosofija galėjo būti panaudotas visose istorijose, švelniai pagardintose anagramomis ir metaforomis.

L. Riley knygos pataikė į beveik visų kultūrų atstovus – daugiau kaip 90% jos knygų buvo parduota užsienio kalbomis, ir ji tapo viena sėkmingiausių autorių moterų pasaulyje. Būtent „Septynių seserų“ serija tapo pasauliniu fenomenu, sukūrusiu atskirą žanrą, ir planuojama sukurti septynių sezonų televizijos serialą.

Jos knygos buvo nominuotos daugeliui apdovanojimų, tarp jų – Italijos „Bancarella“ premijai, „The Lovely Books“ apdovanojimui Vokietijoje ir Metų romantinio romano apdovanojimui. 2020 m. ji gavo Olandijos platininį apdovanojimą už parduotą daugiau kaip 300 000 egzempliorių vieno romano per vienerius metus – šį apdovanojimą paskutinį kartą laimėjo J. K. Rowling už Harį Poterį.

2013 m. L. Riley vyras Stephenas tapo jos literatūros agentu ir vadybininku, o jo dukra Olivia taip pat prisijungė prie jos kaip asmeninė asistentė, bet vėliau tapo pagrindine kontaktininke su visomis 37 L. Riley leidyklomis visame pasaulyje.

Nors savo vaikus L. Riley daugiausia augino Norfolke, Anglijoje, 2015 m. ji įgyvendino savo svajonę – nusipirko atokią sodybą Vakarų Korke, Airijoje, kurią visada laikė savo dvasiniais namais. Čia buvo parašytos penkios paskutinės knygos.

2017 m. L. Riley buvo diagnozuotas vėžys ir ji mirė 2021 m. birželio 11 d., apsupta šeimos. Didžiausias jos pasididžiavimas buvo po 30 metų rašymo išleista knyga „Dingusi sesuo“, išleista likus vos trims savaitėms iki jos mirties.

Kūrybos bruožai

L. Riley sukūrė daugybę knygų, kuriose aprašomos aktorių, dainininkų, modelių ir baleto šokėjų dramos, tačiau didžiausios sėkmės sulaukė „Septynių seserų“ serija, kurioje autorė savo personažus derino su visą gyvenimą trukusiu žavėjimusi istorija. Šių tarptautinių bestselerių, kurių parduota 20 mln. egzempliorių, įkvėpimo ji sėmėsi 2012 m. žvelgdama į naktinį Norfolko dangų, kuriame matė Plejadžių žvaigždžių spiečių. Septyniose knygose, paremtose legendomis apie šį žvaigždyną, pasakojama apie šešias įvaikintas seseris, kurios keliauja po pasaulį ieškodamos savo šaknų.