Vaga.lt puslapyje yra naudojami trys pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Slapukų politika.

Lucinda Riley

„Per šios kelionės atneštą skausmą ir džiaugsmą, išmokau svarbiausią gyvenimo pamoką ir esu už ją dėkinga. Ši akimirka – tai viskas, ką turime.“

Lucinda Riley — žinoma anglų rašytoja, žurnalistė, aktorė. L. Riley užaugo apsupta itin kūrybiškų žmonių: jos mama ir teta buvo profesionalios aktorės, o dėdė dirbo šviesų režisieriumi Londono Karališkajame operos teatre. Visgi rašyti ją paskatino tėvas, kuris darbo reikalais keliaudavo po visą pasaulį. Grįžęs savo dukrai jis pasakodavo vaizdingas istorijas, kurias L. Riley užrašydavo ant popieriaus lapo. Užaugusi kūrėja taip pat mėgo keliauti, domėtis menu, istorija — visa tai sugulė bene populiariausiame jos romane „Vidurnakčio Rožė”. Be to, bestselerių sąrašų viršūnėse yra ir knygų ciklas „Septynios seserys”, kuriame gausu graikų mitologijos ir filosofijos elementų. 

Išdėstymas:

Lucinda Riley

15,68€

Intriguojančiame romane “Angelų medis” – vienos šeimos moterų ir jų paslapčių istorija. Greta Marčmont, pagrindinė romano veikėja, po trisdešimties metų grįžta į namus, kuriuose kadaise rado prieglobstį ir buvo priimta į šeimą. Tačiau grįžusi į Marčmonto dvarą Kalėdoms, ji nebepamena savo praeities: dėl prie&s..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

12,74€

„Jeigu mūsų pavardė yra anagrama, kurią tėtis sukūrė apsėstas tų žvaigždžių ir mitų apie jas, tad kas mes buvome? O dar svarbiau – kas buvo jis?“ Lucinda Riley (Liusinda Raili) – britų rašytoja, kurios romanai „Orchidėjų namai“, „Levandų sodas“ greitai užkariavo viso pasaulio skaitytojų &scaron..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

18,21€

Plejadžių žvaigždyną sudaro 7 žvaigždės, bet Šveicarijoje užaugo tik 6 įvaikintos seserys. Kiekviena iš jų leidosi į kelionę, kad atrastų savo paveldą, tačiau vis dar lieka neatsakytas vienas klausimas: kas ir kur yra septintoji sesuo?„Dingusi sesuo“ – knyga apie pražuvėlę septintąją seserį. Gavusi žinią, jog galimai Naujojoje Zelandijoje atsirado ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

14,85€

„Drugelių kambarys" – tai įkvepiantis romanas apie šeimą, kurios praeityje slypi grėsminga paslaptis, besikesinanti į laimę. Apie knygą: Pouzei jau greit sukaks septyniasdešimt; ji vis dar tebegyvena didžiuliame savo vaikystės name Safolke, kur praėjo jos vaikystė ir kur ji pati užaugino du savo sūnus. Čia ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

13,48€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

16,10€

Tai – jaudinantis, paslapčių, melo ir nepamirštamų posūkių kupinas bestselerio „Septynios seserys“ autorės romanas.Kai būdamas devyniasdešimt penkerių metų miršta seras Džeimsas Harisonas, vienas geriausių savo kartos aktorių, jis palieka ne tik sugniuždytą šeimą, bet ir pražūtingą paslaptį, kuri gali sukrėsti Anglijos valdžią iki pamatų... Dž..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

13,57€

Pasitikėk savo nuojauta, Tige, ji niekada tavęs neapvils. Tėtis Atlantas yra tai sakęs man daug kartų. Lucinda Riley (Liusinda Raili) – Airijoje gimusi rašytoja, kurios knygos išverstos į 30 kalbų; pasaulyje jų parduota daugiau nei 15 milijonų egzempliorių. Ciklas „Septynios seserys“ – pasakojimas apie įvai..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

14,31€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Lucinda Riley

13,65€

Lucinda Riley (Liusinda Raili) gimė Airijoje. Pirmą savo knygą ji parašė būdama dvidešimt keturių metų, baigusi ankstyvą karjerą kine, teatre ir televizijoje. Jos knygos išverstos į 35 kalbas, visame pasaulyje jų parduota daugiau nei 20 milijonų egzempliorių. Jos knygos nuolat yra Sunday Times ir New York Times bestselerių sąra..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

elakcija

Lucinda Riley

12,61€

Vorton Parkas ir Krofordų giminė – mano giminė – neatskiriamai susiję. Ši buveinė laukia mūsų, šaukia atgal, reikalauja, kad sugrįžtume. Net mažutė mergytė, gimusi už tūkstančių mylių, kūdikis, kuris išvis neturėjo gimti, buvo pašauktas ir išsaugotas šiems namams. Lucinda Riley (Liusinda Ra..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

12,78€

LUCINDA RILEY (Liusinda Raili) – visame pasaulyje populiari britų rašytoja. Jos knygų ciklas “Septynios seserys” – tai nuostabus pasakojimas apie įvaikintas seseris, užaugusias prie Ženevos ežero, išskirtinio likimo moteris-mįsles, siekiančias sužinoti tiesą apie savo praeitį. Kelė, ketvirtoji sesuo, visuomet j..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

18,17€

– Tu gali, Elektra. Nes tavo mama ir tėtis Atlantas, o ką jau kalbėti apie patį Dievą, dabar žvelgia į tave. Jie atvedė tave prie šios akimirkos, nes tiki tavimi ir tuo, kuo tu gali tapti. LUCINDA RILEY (Liusinda Raili) gimė Airijoje. Pirmą savo knygą ji parašė būdama dvidešimt ketverių metų, baigusi ankstyvą karjerą kine, teatre ..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

12,74€

Lucinda Riley (Liusinda Raili) – britų rašytoja, kurios romanai „Orchidėjų namai”, “Levandų sodas”, “Mergaitė ant jūros skardžio” iš karto užkariavo viso pasaulio skaitytojų širdis. “Septynios seserys. Majos istorija” – romanas apie Mają, pirmąją iš septynių ses..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

15,72€

..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Lucinda Riley

19,47€

Legenda byloja, kad Flyto namuose vaidenasi jaunuolis. Čia jo gyvenimas buvo toks nelaimingas, kad jis pasikorė ant geležinio kablio, įtaisyto ant rūsio lubų. Lucinda Riley (Liusinda Raili, 1965–2021) – žymi airių kilmės rašytoja, pirmąją knygą parašiusi būdama dvidešimt ketverių metų, kai baigė ankstyvą karjerą kine, teatre ir televizijoje. J..

Rezervuoti ir atsiimti knygyne

Išparduota

Lucinda Riley

LUCINDA RILEY (Liusinda Raili) – visame pasaulyje populiari britų rašytoja, užburiančių romanų autorė. „Helenos paslaptis“ – pasakojimas apie baimę, meilę ir tiesą. Laikas Kipre prieš dvidešimt ketverius metus Helenai buvo stebuklingas. Alyvmedžiai, cikados, vila „Pandora“ ir pirmoji meilė.....

Išparduota

Lucinda Riley

Lucinda Riley (Liusinda Raili) – visame pasaulyje populiari britų rašytoja, kurios knygų ciklas “Septynios seserys” – tai nuostabus pasakojimas apie įvaikintas seseris, užaugusias prie Ženevos ežero, išskirtinio likimo moteris-mįsles, siekiančias sužinoti tiesą apie savo praeitį. “Šešėlio se..

Rodoma nuo 1 iki 17 iš 17 (viso puslapių - 1)

Biografija

Jaunystė ir aktorės karjera

Gimė 1965 m. Drumbeg mieste Šiaurės Airijoje, kur gyveno penkerius metus, o paskui persikėlė į Jungtinę Karalystę. 

Lesteršyre mokėsi profesinėje mokykloje ir pradėjo lankyti baleto pamokas.

Sulaukusi 14 metų, įstojo į savo motinos alma mater Italia Conti mokyklą, kur greta akademinių studijų mokėsi baleto ir dramos. Užuot apsipirkinėjusi ir linksminusis vakarėliuose, ji laisvalaikį leisdavo Viktorijos ir Alberto meno ir dizaino muziejuje, Britų muziejuje ir Londono bibliotekoje, apsėsta istorijos ir filosofijos.

Kai jai buvo 16 metų, BBC režisierius užėjo į baleto pamoką ir išsirinko porą merginų, kurios dalyvavo atrankoje į šešių dalių BBC draminį serialą. L. Riley gavo vaidmenį, o po jo jai buvo siūlomi ir kiti vaidmenys profesionaliuose spektakliuose scenoje bei ekrane. Tuo metu ji buvo patyrusi kelio traumą, dėl kurios jos svajonė tapti profesionalia balerina neteko prasmės, ir, priėmusi sunkų sprendimą nestoti į universitetą, iki 18 metų ji buvo labai užimta aktorė.

Ji ištekėjo už aktoriaus, su kuriuo susipažino televizijos reklamoje, o vėliau susirgo liga, kuri dabar diagnozuojama kaip Epšteino Barro virusas. Įstrigusi lovoje, kamuojama nuovargio, ji nusprendė pradėti rašyti istoriją, kuri jau kurį laiką sukosi jos galvoje. Tai, kad ji gali pasitelkti vaizduotę, kad ištrūktų iš sudėtingo realaus pasaulio, buvo ir atradimas, ir geriausia terapija. Draugė perskaitė knygą – visus 600 puslapių, parašytų ranka per tuos mėnesius, kai ji sirgo, - ir parodė ją savo tėvui rašytojui, kuris ją perdavė savo literatūros agentui. 

Po kelių mėnesių, būdama 25-erių, L. Riley ne tik sudarė sutartį dėl trijų knygų, bet ir laukėsi pirmojo vaiko – Hario. Po to sekė knygos, kūdikiai, skyrybos ir grįžimas į Airiją, kur išsinuomojo nedidelį namelį Klonakiltyje. Sprendimą pamiršti aktorystę ir rašyti daugiau knygų priėmė lengvai, nes tai ne tik atitiko kūrybinę, bet ir protinę pusę. Be to, L. Riley galėjo įtraukti savo meilę istorijai, kuri yra didžiulė pasakojimų, kurias ji nuo to laiko rašė, dalis.

Rašymo metai

1998 m. ji grįžo į Angliją, antrą kartą ištekėjo ir, susilaukusi keturių vaikų, kelerius metus padarė pertrauką nuo leidybos. Per tą laiką ji parašė 3 romanus.

Kai jauniausieji vaikai pradėjo lankyti mokyklą, ji nusprendė, kad atėjo laikas parašyti romaną, kurį išdrįstų parodyti leidybos pasauliui. Nenorėdama, kad ją vertintų pagal tai, ką ji parašė prieš penkiolika metų, ar priskirtų prie kitų, ji pakeitė savo vardą iš Lucinda Edmonds į naują vedybinį Lucinda Riley.

Tada, 2013 m., stovėdama lauke žvaigždėtą naktį Norfolke, L. Riley sugalvojo parašyti septynių knygų seriją, alegoriškai paremtą mitais ir legendomis apie Septynias Plejadžių žvaigždžių spiečiaus seseris. Taip jos susidomėjimas graikų mitais ir filosofija galėjo būti panaudotas visose istorijose, švelniai pagardintose anagramomis ir metaforomis.

L. Riley knygos pataikė į beveik visų kultūrų atstovus – daugiau kaip 90% jos knygų buvo parduota užsienio kalbomis, ir ji tapo viena sėkmingiausių autorių moterų pasaulyje. Būtent „Septynių seserų“ serija tapo pasauliniu fenomenu, sukūrusiu atskirą žanrą, ir planuojama sukurti septynių sezonų televizijos serialą.

Jos knygos buvo nominuotos daugeliui apdovanojimų, tarp jų – Italijos „Bancarella“ premijai, „The Lovely Books“ apdovanojimui Vokietijoje ir Metų romantinio romano apdovanojimui. 2020 m. ji gavo Olandijos platininį apdovanojimą už parduotą daugiau kaip 300 000 egzempliorių vieno romano per vienerius metus – šį apdovanojimą paskutinį kartą laimėjo J. K. Rowling už Harį Poterį.

2013 m. L. Riley vyras Stephenas tapo jos literatūros agentu ir vadybininku, o jo dukra Olivia taip pat prisijungė prie jos kaip asmeninė asistentė, bet vėliau tapo pagrindine kontaktininke su visomis 37 L. Riley leidyklomis visame pasaulyje.

Nors savo vaikus L. Riley daugiausia augino Norfolke, Anglijoje, 2015 m. ji įgyvendino savo svajonę – nusipirko atokią sodybą Vakarų Korke, Airijoje, kurią visada laikė savo dvasiniais namais. Čia buvo parašytos penkios paskutinės knygos.

2017 m. L. Riley buvo diagnozuotas vėžys ir ji mirė 2021 m. birželio 11 d., apsupta šeimos. Didžiausias jos pasididžiavimas buvo po 30 metų rašymo išleista knyga „Dingusi sesuo“, išleista likus vos trims savaitėms iki jos mirties.

Kūrybos bruožai

L. Riley sukūrė daugybę knygų, kuriose aprašomos aktorių, dainininkų, modelių ir baleto šokėjų dramos, tačiau didžiausios sėkmės sulaukė „Septynių seserų“ serija, kurioje autorė savo personažus derino su visą gyvenimą trukusiu žavėjimusi istorija. Šių tarptautinių bestselerių, kurių parduota 20 mln. egzempliorių, įkvėpimo ji sėmėsi 2012 m. žvelgdama į naktinį Norfolko dangų, kuriame matė Plejadžių žvaigždžių spiečių. Septyniose knygose, paremtose legendomis apie šį žvaigždyną, pasakojama apie šešias įvaikintas seseris, kurios keliauja po pasaulį ieškodamos savo šaknų.